Jagody i jej właściwości użytkowe

Jagody i jej właściwości użytkowe

Bliski krewny jagody borówki tam. Jagody nie są tak gęste i słodkie jak borówki, jagody dwukrotnie jego wielkości. Uprawa borówki w lesie i bagna, tundra, w górach. Borówka jest wspólnym sąsiadem brudu. Olejki eteryczne zawarte w oddziałach brudu, powodować zawroty głowy ludzi. Dlatego też, przy zbieraniu jagód powinien być bardzo ostrożny.

W jagody zawierają wiele pierwiastków śladowych i witamin, i ma właściwości lecznicze.

Przydatne właściwości jagody

Jagody zawierać kwas askorbinowy, karoten, dużo witaminy A, PP, B, K, P. Due żelazo, aminokwasy, włókna, pektyny, białka, kwasy organiczne, taniny jagody posiada użyteczne właściwości.

Wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, przywrócenie normalnego funkcjonowania mózgu, jelit, żołądka, ochrony skutki promieniowania promuje regularne spożywanie jagód borówki.

Jeść jagody ogród prowadzi do obniżenia poziomu cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą, odzysku metabolicznego. Suszone jagody pomagają leczyć biegunkę. Jagody pomagają w leczeniu szkorbutu, mają żółciopędny i przeciwzapalne działanie.

W medycynie ludowej stosowany liści borówki i pędy. Mają działanie przeczyszczające, przeciwnadciśnieniowe, cardiotonic działania.

Sposoby korzystania z jagodami

Użyj jagody świeże, mrożone, w postaci napojów, kwas chlebowy, dżem. dżemy, pasty …. po prostu zapisane składników odżywczych w jagody puree z cukrem. To może być zamrożone i wysychają.

Wlew

W kubek termos z wrzątkiem, aby wypełnić 2 łyżki. l jagody jagody i nalegać 08:00. Następnie przecedzić napar. Weź nalewki każdy 02:00 1 łyżka. l. Napar jest używany do czerwonki, katar żołądka, robaki jelitowe, stany gorączkowe.

Wywar

Zalać wrzątkiem 2 łyżki. l gałązki lub liście borówki, gotować 10 minut na małym ogniu. Daj godzinę do zaparzenia, zmęczenie. Take 6 razy dziennie przez 2 łyżki. l. Rosół podjąć chorób przewodu pokarmowego, czerwonka, jako środek przeczyszczający.

Wywar stosowanych w chorobach skórnych, ran hardhealed zewnętrznie jako lotion.

Koktajl dla dzieci

Pokonać z mieszadłem do szklanki mleka i jagody borówki, cukru, 3 łyżki. l, dwie krople soku z cytryny. Dodać do mieszalnika 100 gr. lody i wlać do szklanki. Bardzo smaczne, przydatne i niezapomniany delikatny smak.

Pachnące napar

Umyć i umieścić w zbiorniku szkliwa 2 kg świeżych jagód borówki. Przykryć gazą, odstawić dzień. Następnie zniszczyć jagody, zalać 10 l wody i doprowadzić do wrzenia. Zdjąć z ognia, ostudzić, dodać dwie szklanki miodu. Infuse 24 godziny w ciepłe miejsce.

Dwa dni później zaparzania może być wykorzystana.

Jagody przydatne jagodowych. Ale użycie powinno być nieco od przedawkowanie jest szkodliwe dla organizmu.

Masz zamiar kupić meble w Moskwie? W sieci hipermarketów mebli „Wnętrze Plaza» powiedzieć nam, jak zrobić zabawne i ciekawe, a proces nie zgubić się w ogromny wybór.

Share →