Jaja, pisanki

Jaja, pisanki

O szczególnie rozległą, główne miejsce w obrzędach wielkanocnych udzielonych malowane jajka – symbol Wielkanocy. Jego pierwsza i jeść przy stole Seder, i dać do krewnych, sąsiadów, którzy przyszli pogratulować, zabrać ze sobą, kiedy idą do odwiedzenia, należy dać biednym, i wyjść z kościoła. Istnieje również zwyczaj udzielania kolorowe jajka, następnie Wielkanoc pozdrowienia. Radosna Wielkanoc z życzeniami przypomina nam, uczniom Chrystusa wzbudzonych, nagle dowiedział się o jego zmartwychwstaniu.

Niestandardowa, aby porozmawiać z „Chrystus zmartwychwstał?” i usłyszeć odpowiedź: „Prawdziwie zmartwychwstał!”, jak również wzajemne pocałunki – jest w pamięci całkowitej przebaczenia, pojednania i miłości.

Niestandardowe malowania jaj przyszła do nas z czasów pogańskich. Easters były w dniach festiwalu wiosny, kiedy ludzie docenili słońce jako symbol przebudzenia nowego życia po długiej zimie. W związku z tym, pierwsze jaja były malowane tylko w „gorącym” – czerwony, bo ten kolor ze słońcem – Yarily, jak to nazywa.

Nasi przodkowie wiedzieli wiele różnych sposobów barwienia jaj, ponieważ podszedł do nas, ale z biegiem czasu, a nowe technologie. Oczywiście, znany powszechnie stosowaną metodą barwienia jaj – cebula cheluhe. Ale dowiedzieć się, jak różne kolorowe jajka, mozaiki lub marmuru, można kontynuować.

Jajka barwione dowolną metodą zwaną „Krashenki” i malowane wzory – „pysankas”. „Jaja” w dawnych czasach były często prawdziwe dzieła sztuki. Opracowany tradycji artystycznej, był zbiór cukru, czekolady, drewna, szkła, srebra i złota jaj z nawet ozdoby z kamieni szlachetnych. Farba jaja muszą być w Wielki Czwartek, jak również do przygotowania „czwartek” sól, który następnie będzie używany do solenia potraw, które przygotowują się do Wielkanocy.

Jeśli mówimy o tradycji, nie sposób nie wspomnieć o rytuały związane z jajka wielkanocne. Okazuje się, że nie wszystko jest takie proste tutaj. Wcześniej konsekrowany jaj przypisać właściwości magiczne. Wiara ludzi w chudodeystvie ten produkt przyszedł do tego stopnia, że ​​ciężko uwierzyć, że może on być stosowany do uregulowania spraw serca lub do gaszenia pożaru lub w lesie, aby znaleźć brakujące zwierząt gospodarskich. Były tak zwane „jaja zabawy” – jazda jaja.

Rozpoczął tę działalność w pierwszym dniu Wielkanocy, w godzinach popołudniowych, a czasami trwa cały Wielki Tydzień.

Jajka malowane na liści brzozy

Przygotować wywar z liści młodej brzozy, nadać mu napar. Mycia jaj, niech w ciepłej infuzji, gotować przez 10 minut. po zagotowaniu, wyjąć i ostudzić. Jaja zmieni kolor na żółty.

Możesz umieścić na nich wzór: wierzch nałożyć na nasiąkniętą brzoza lub inny kawałek pięknego kształtu, szczelnie zawiązać jaj CAPRON, a nawet wtedy gotować w infuzji.

Jajka malowane tuszem

Prać jajko, wytrzeć, owinąć ściereczką, zawiązać nitkę na szczycie w niektórych miejscach kapać atrament za pomocą pipety lub drewniany kij, zamoczonym w garnku z ciepłą wodą, zagotować, po gotowaniu przez 10 minut. usunąć, fajne, usunąć szmatką.

Jaja, barwione w skórach cebuli

Mycia jaj. Przygotować wywar z cebuli skórki, dać mu napar. Jaja zanurzone w nalewki, doprowadzić do wrzenia i gotować po gotowaniu przez 10 min., Usuń, chłodny. Możesz pocierać jajka z olejem słonecznikowym, a następnie będą się wspaniały połysk.

W zależności od liczby brałem jajka malowane skórką w kolorze od żółtego do czerwono-brązowego.

Jajka barwione skrawki

Skrawki jedwabiu linyuchih względu szmaty różne kolory, wymieszać. Prać jajko, wytrzeć do sucha, nawilżyć, jedwab okład, jeśli chcesz, możesz wstępnie obowiązywać wzory jaj rzeźbione cienką, gęstą tkaninę bumagu.Obernut, krawat ciąg, zanurzone w ciepłej wodzie do wrzenia i gotować przez 10 minut. Następnie wyjąć, ostudzić, usunąć szmatką i jedwabiu.

Jajka w kolorowych barwach

Jajko barwnikiem w kolorze maty bazowej. Następnie, na końcówki pędzla, wziąć trochę zbyt mokrej farby i stosować przez rozpylanie kropek i kresek na powierzchni jaja.

Dwa-kolorowe jaja

Ugotować jajka na twardo i trochę schłodzić (najlepiej malować trochę ciepłe jajka). W każdej miski, rozcieńczyć farbę zgodnie z instrukcjami, dodać 2 łyżki. Ocet l i mieszać. Trzymając łyżkę, kąpielą w każdej misce kilka jaj i pozostawić, zwracając się do równomiernego barwienia. Wyjąć i osuszyć na ręczniku papierowym.

Teraz, każdy malowane jajka wziąć 2 palce i kąpiel w kolorze kontrastowym do połowy. Przytrzymaj przez 1 minutę, aż farba jest podjęta, a następnie wyjąć i odsączyć na ręczniku.

Jajka malowane w stylu retro

Zrób zdjęcia z czasopism, pocztówek, itd. Należy starannie wyciąć wzór chcesz (co najważniejsze, że był cienki), i trzymać się jaja. Gotowane w ten sposób jaja są bardzo piękne i idealne do dekorowania potraw świątecznych.

Share →