Jak chronić wzrok

Jak chronić wzrok

Dzięki człowieka podnosi się do 90 procent informacji o świecie.

Dlatego każde naruszenie funkcji wzroku znacząco obniża jakość życia.

Komputer

Okulary przeciwsłoneczne

Dla wielu ludzi, okulary przeciwsłoneczne – po prostu modny. Ale przede wszystkim są one przeznaczone do ochrony oczu – zarówno latem, jak i zimą. Dowiedz się, jak wybrać okulary przeciwsłoneczne.

Życie we współczesnym świecie nie jest możliwe bez użycia komputera, ale praca, nawet przy wysokiej jakości monitor nie jest aby bezpieczne.

Jedną z konsekwencji długich godzin pracy na komputerze – tzw Zespół komputer oczu (GLC). Charakteryzuje się zaburzenia widzenia, zmęczenie podczas czytania, pieczenie i zaczerwienienie oczu.

Powszechne tego rodzaju GLC jako astenopia. Zazwyczaj rozwija się u ludzi, którzy pracują dużo na komputerze i mieli dużo czasu na czytanie.

Astenopia towarzyszy ostry ból w oczach, łzawienie, zaczerwienienie powiek i gałek ocznych. Ryzyko jej wystąpienia wzrasta takie zaburzenia, jak dalekowzroczności krótkowzroczność i astygmatyzmu.

Także ludzie, którzy spędzają dużo czasu na komputerze, rozwój zespół suchego oka. Jest to spowodowane tym, że osoba czyta ekran mniej migotanie i stąd niewystarczająca nawilża rogówki. Ponadto, działanie suchego powietrza klimatyzowane, kurz i spaliny do atmosfery dużych miastach, jak również Efekt dymu tytoniowego.

Wystąpienia zespołu suchego oka i choroby tarczycy i innych zaburzeń hormonalnych. Jej główne objawy: ból oka, uczucie „piasku” pod powiekami, pieczenie, swędzenie, światłowstręt.

Wpływ wieku

Niewyraźne widzenie, zmęczenie oczu i ból może być również ze względu na zmiany związane z wiekiem. Zwykle jest to spowodowane dalekowzroczność starcza – Ograniczone widzenie z bliska. Takie naruszenie może zostać skorygowany wybór okularów lub soczewek.

Palenie tytoniu i alkoholu

Pod wpływem substancji toksycznych palić szkoda do nerwu wzrokowego i siatkówki. Poza tym dym podrażnia oczy i powieki, oczy, ponieważ palacze często wyglądają wodniste i przekrwione.

Palacze są bardziej powszechne naruszenie kolorze. które mogą mieć wpływ na ludzkie zdolności. Na przykład, praca jako kierowca takiej osoby nie może, bo kierowca jest zobowiązany do wyraźnego rozróżnienia między czerwonym, żółtym i zielonym.

Ponadto, palenie prowadzi do utraty wzroku, a nawet jego całkowitej utraty. W optycy nawet specjalny termin – „Ślepota tytoniu”.

Alcohol – silne neurotoksyny, które niekorzystnie wpływają na cały mózg jako całości. W szczególności: – na regionach kory odpowiedzialnych wizji. W okulistyce, istnieje koncepcja zatrucie alkoholem nerwu wzrokowego .

Jak zapisać wzrok?

1. Regularnie Okulistyczne wizyta studyjna w przychodniach i ośrodkach zdrowia, wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Wiele chorób, takich jak jaskra, lepiej zdiagnozować jak najwcześniej, aby zachować wzrok na długo.

2. Prawidłowo wyposażyć swoje miejsce pracy. Organizujemy oświetlenie, wybierz wygodne meble.

Jak chronić oczy

Portal Takzdorovo.ru były dwie konferencje on-line z ekspertami Ministerstwa Rosji na temat zdrowia oczu. Dowiedz się, jak chronić oczy i jak zachować widzenie w biurze.

3. Czy ćwiczenia dla oczu. Jest to bardzo skuteczne nie tylko prewencyjne, lecz także w pierwszych etapach tłumienia. W niektórych przypadkach, ćwiczenia dla oczu pomaga osiągnąć nawet poprawić widzenie i zapobiec bardziej poważne uszkodzenie oczu.

4. Jeżeli zalecana okularach. Nie zapomnij, aby z nich korzystać. Wbrew powszechnemu przekonaniu, to nie prowadzi do utraty wzroku, ale wręcz przeciwnie, pozwala odciążyć mięśnie oka, dlatego tworzy bardziej komfortowe warunki do oczu.

5. Jeśli używasz soczewek kontaktowych, odebrać je w gabinecie lekarskim i przestrzegać zasad opieki.

6. Jedz pokarmy, które pozwolą na wzmocnienie naczyń krwionośnych siatkówki: borówki, jeżyny, marchew. Jeśli masz krótkowzroczność, to w diecie olej z wątroby dorsza, serem i ziołami. Oraz odżywiają i chronią siatkówkę są ważnymi pokarmy, które zawierają duże ilości przeciwutleniaczy: fasola, owoce morza, oliwa z oliwek i przyprawy.

Nie nadużywaj ostrych i słonych potraw.

Najważniejszą

Przez wadami wzroku może prowadzić nie tylko do pracy przy komputerze, ale także szkodliwe nawyki, takie jak palenie i spożywania alkoholu. Aby zachować dobry wzrok na długi czas, nie zapomnij, aby regularnie odwiedzać okulistę, robić ćwiczenia dla oczu, i spożywać żywności, pomaga wzmocnić naczynia krwionośne siatkówki.

Share →