Jak czyścić pralki kwas cytrynowy

Jak czyścić pralki kwas cytrynowy

Jak czyścić pralki kwas cytrynowy

Sposób czyszczenia pralki

Sposób czyszczenia pralki.

Sposób czyszczenia pralki.

Pralki są wykorzystywane do prania brudnych ubrań i innych rzeczy. Można założyć, że pralka czyści się za każdym razem prać i nie wymagają dodatkowego oczyszczania. Jednak z czasem na plastikowych i metalowych części wewnątrz pralki gromadzą depozytów brudu, mydła i mineralnych. Wynika to z detergentów, brudną i twardej wodzie.

Co więcej, te zanieczyszczenia są w niedostępnych miejscach, a często są one trudne do rozpuszczenia większości detergentów. Systematycznie czyścić pralkę, w zależności od częstotliwości jej użytkowania, przy użyciu takich metod czyszczenia, które trwale utrzymują go w stanie gotowości do pracy.

Oczyszczanie pralki

Wlać 2 filiżanki octu do pralki i prowadzenie długiego cyklu prania gorącej wody bez dodatku odzieży i innych detergentów. Niech maszyna przez kilka minut w celu przygotowania roztworu, a następnie tymczasowo zatrzymać wykonywanie programu, aby dać mu czas na działanie w sprawie zanieczyszczenia wewnątrz zbiornika.

Po godzinie wyjąć z pralki z przerwą i czekać na pranie. Następnie uruchom krótkiego cyklu prania, aby zmyć pozostałości roztworu. Ocet oczyścić pralkę od skali, usunąć brud i akumulacji mydła, pomaga pozbyć się bakterii i zapachu.

Możesz zastąpić ocet dwie filiżanki wybielacza, ale to jest bardziej toksyczny środek.

Po spuszczeniu wody, wytrzeć wnętrze drzwi i uszczelki gumowe wokół niego miękką szmatką nasączoną mieszaniną równych ilości wody i octu. Uszczelniacze zwrócić szczególną uwagę, ponieważ często są pułapką dla brudnej wody i różnych depozytów. Następnie przejdź przez nią wilgotną szmatką i wytrzeć do sucha.

Opisany sposób można pozbyć się zapach stęchlizny, który często pochodzi z pralki po praniu. I aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego czasem, gdy ręczniki do prania dodać szklankę octu i umyć je w wysokich temperaturach. To nie będzie bolało ręcznik i pomóc je zdezynfekować.

Również z usuwaniem zapachów radzi sobie sodę, ale to nie jest tak katastrofalna dla bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.

Wskazówki:

Urządzenie 1.Ochischayte mycia proponowany sposób raz na 1-6 miesiące, w zależności od warunków pracy.

2. Po każdym użyciu pralki, przetrzeć jej części wewnętrznych, uszczelki drzwi i suchej szmatki. Drzwiczki maszyny pozostaje otwarta aby umożliwić odparowanie wilgoci i aby zapobiec powstawaniu pleśni i zapach.

3.Periodicheski czyszczenia filtra pralki, ponieważ z biegiem czasu mogą zatkać zanieczyszczeniami. Zazwyczaj jest umieszczony w dolnej części przedniej części maszyny. Zastępstwo w zbiorniku filtra do zbierania wody, następnie wyjąć i oczyścić.

Share →