Jak czyścić srebro w domu?

Jak czyścić srebro w domu?

Prawdopodobnie każdy, kto nosi srebrny srebra lub posiada, co najmniej raz do czynienia z problemem czyszczenia. Dlatego dzisiaj będziemy rozmawiać o tym, jak czyścić srebrną biżuterię, monety, naczynia, itp

Istnieje wiele czynników, które mogą przyciemnienie srebra. To, na przykład, nieprawidłowego przechowywania biżuterii srebrnej, srebrny reakcję z elementami siarki lub siarki, indywidualnych cech organizmu właściciela, próby srebra, itp

Wiele osób zastanawia się, dlaczego niektórzy ludzie mają srebro ciemnieje szybko, a niektóre pozostają w doskonałym stanie przez wiele lat. Chodzi o to, że srebro ciemnieje w tych, którzy mają wysoką zawartość siarki w pocie, a ludzie o wysokiej zawartości azotu w pocie, to może i nie ciemnieją.

Odgrywa ważną rolę w środowisku, w którym nie są ze srebra, a także łagodny dla nich. Srebra nie jest to tak trudne do utrzymania w czystości. Aby uzyskać informacje o tym, jak to zrobić teraz i będziemy rozmawiać.

Srebro w domu

Przed rozpoczęciem czyszczenia produktów, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka punktów, które pozwolą, aby nie doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, ale tylko w celu zwiększenia jego atrakcyjności. Przede wszystkim, nie możemy w żadnym przypadku zastosowania, zwłaszcza gąbek ściernych metalu, jak srebro dość miękkiego metalu, więc nie ma ryzyka mikro-rysy, dając produkt znikną szybciej i tracą swój urok.

Z tego samego powodu nie zaleca się stosowanie materiałów ściernych do czyszczenia. A jeśli wystarczy środków czyszczących światło, możliwe jest po prostu zanurzyć się w wodzie z mydłem, a następnie wytrzeć irchą. Teraz porozmawiajmy o bardziej poważne czyszczenia.

Jak możemy wyczyścić srebro

Część amoniaku

Jest to najbardziej popularna metoda czyszczenia srebra, ponieważ jest prosty i pomaga wyeliminować nawet najbardziej poważne zanieczyszczenie. W tym przypadku, w odniesieniu do produktów do czyszczenia z kurzu i tłuszczu, które nagromadziły się na nim, trzeba zastosować rozcieńczony amoniak.

10 procent amoniaku można kupić w każdej aptece. Półprodukt do oczyszczania stosuje alkohol, rozcieńczono ciepłą wodą. Do roztworu produktu umieszcza się na 15-60 minut, w zależności od stopnia zabrudzenia.

Ważne jest, aby po zakończeniu procesu oczyszczania tak, aby nie przesadzić srebra w nieprzyjaznym środowisku, co może spowodować jego uszkodzenie.

Jeśli potrzebujesz poważne czyszczenie i przywrócenia pierwotnego wyglądu produktu, srebro na 10-15 minut umieszczone w nierozcieńczonej amoniaku. W tym przypadku, proces czyszczenia jest znacznie szybsze, ale efekt jest bardziej poważna, więc trzeba podwoić ściśle monitorować produkt.

Jeśli produkt jest po prostu zniknął, nie zanurzać w ciekłym amoniaku. W tym przypadku wystarczy wytrzeć urządzenie irchy lub wacikiem zamoczonym w amoniaku.

Stosunek kwasu siarkowego

Ta metoda może być stosowana, jeśli można uzyskać kwas siarkowy. Możliwe jest, na przykład, kwas siarkowy rozcieńczony wodą do akumulatora. Tak więc, produkt powinien być gotowany w 10 procentowym roztworem kwasu siarkowego, a następnie płucze wodą.

To wszystko.

Procent Kwas cytrynowy

Doskonałe i niedrogie metody czyszczenia srebra jest gotowanie produktów w kwas rastor cytrynowego. Aby to zrobić, wziąć słoik kwarta, wlać do niego około 0,5-0,7 litrów wody, dodać 100 g powrotem kwasu cytrynowego i umieścić naczynie w łaźni wodnej.

Możesz wyginać drut na szyi banków i zgiąć drugi koniec, który może być, aby podłączyć urządzenie i dostać go z pojemnika w czasie gotowania. Gotować około 15-30 minut trzeba, a następnie spłukać wodą produkt.

Część sody srebra

W tym przypadku, pieczenia powinien być rozcieńczony wodą do uzyskania płynnej zawiesiny. Następnie można po prostu wziąć mieszankę do palców lub zanurzyć go w tkaninach czy bandaż, złożone kilka razy, i delikatne, ostrożne ruchy stopniowo czyste srebra.

Nie powinniśmy się mocne i ostre pociągnięcia pędzla, aby uniknąć uszkodzenia wierzchnią warstwę produktu.

Można również przygotować roztwór sody: na litr wody dodać łyżkę sody oczyszczonej oraz łyżkę detergentu. Roztwór wlewa się do pojemnika z aluminium, umieszczony jest produkt, srebra i gotować przez 20-30 minut.

Część soli

Srebro może być czyszczone i zwykła sól. Aby to zrobić, należy wlać do pojemnika 200 ml wody i dodać do niej łyżeczkę soli, wymieszać i umieścić w roztworze srebra na kilka godzin. Aby przyspieszyć ten proces, to jest możliwe, aby spróbować do wrzenia srebra w roztworze przez około 10-15 minut, po czym produkt przemywa się wodą.

Czyszczenie mechaniczne

Do czyszczenia mechanicznego są sposoby, w których ze względu na naprężenia mechaniczne jest usuwana z powierzchni folii jest ciemny produkty srebra. Drogie produkty nadal nie zaleca się czysty, aby po mocą mechaniczną na średnie usuwania z powierzchni małą warstwą i bez uszkodzenia produktu, to jest trudne do wykonania. I choć rysy od takiego czyszczenia jest niewidoczny gołym okiem, fakt pozostaje, że.

Środki do czyszczenia srebra

W sklepach z biżuterią, można kupić wiele środków do czyszczenia i polerowania srebra. Producenci twierdzą, że fundusze te są nie tylko czyste produkty, ale także stworzyć specjalną folią ochronną na powierzchni.

Srebro może być czyszczone za pomocą specjalnego płynu, który nie jest bardzo drogie, ale doskonale i szybko usuwa ciemne płytki nazębnej i innych zanieczyszczeń. Produkt powinien być umieszczony w magazynie, a następnie wyciągnąć i wypłukać w zimnej wodzie, a następnie dokładnie wytrzeć ściereczką i pozostawić do wyschnięcia.

Doskonała usunąć brud i czyszczenia zakorzenione kremy bez chloru.

Mała ilość pieniędzy należy umieścić na produkcie, odczekaj kilka minut, a następnie przetrzeć gąbką. Pozostałości muszą być dokładnie wypłukane, inaczej pozostaną białe ślady.

Oryginalne metody czyszczenia srebra

Część szminki

Są nawet wskazówki dotyczące czyszczenia biżuterii srebrnej z pomocą szminki. Aby to zrobić, wziąć szminka i szczoteczkę do zębów i dobrą polerowane produktu, a następnie spłukać wodą. Mówią, że to naprawdę pomaga.

Udział gumki

Ta metoda jest atrakcyjny dla jego prostoty i dostępności, jak nie ma gumki na praktycznie każdej biurku. Srebro polerowane ich wystarczająco szybkie i dobre. Metoda ta nadaje się do prostych pierścieni i biżuterii srebrnej.

Sieć w tym przypadku będzie bardzo trudne do oczyszczenia.

Akcji Coca-Coli

Gdzie nie używać tylko Coca-Cola dodatkowo skierować swoje zastosowanie jako napoju. Ona nawet czajniki od skali pozbawieni. To przypadku srebra został zastosowany.

Mówią, że 3-5 minut wrzenia srebra w Coca-Cola pomoże skutecznie pozbyć się ciemnych folii na srebro.

Pasta do czyszczenia

Zaletą tej metody jest dostępność i brak – próżność z pędzlem. Biżuteria może być czyszczone przy użyciu płynu do płukania ust. Aby to zrobić, wlać trochę płynu w kubku, zanurzyć go w srebrze i zostawić na cały dzień. następnie spłukać i polskie tkaniny.

Jeśli nadal pozostają ciemne plamy, można użyć pasty do zębów jest wybielanie efekt.

Roztwór mycia naczyń, sody oczyszczonej i soku z cytryny

Wszystkie składniki muszą być zmieszane w równych proporcjach (łyżeczka każdego), dodać 300 ml wody, mieszaninę umieszcza się w pojemniku z wyrobem i umieścić na wolnym ogniu, gotować przez około jedną godzinę, a następnie oczyszczone za pomocą szczoteczki do zębów.

W żadnym wypadku nie należy używać płynów na bazie chloru, a także różne wybielaczy, ponieważ może to spowodować ciemnienie srebra. Jeśli masz jakiś uniwersalny środek do czyszczenia metalu (stal nierdzewna, na przykład aluminium, itp), spróbuj umieścić kroplę na niepozornej części srebra i zobaczyć reakcję. Jeśli nie doszło do reakcji, można spróbować usunąć płytkę nazębną z tego narzędzia.

Drogie biżuteria ze srebra nie jest jeszcze konieczne, aby oczyścić się jak w domu. W tym przypadku lepiej jest szukać pomocy u doświadczonego jubilera.

Czyste srebro domu

Metody czyszczenia biżuterii srebrnej zależy od jakiego stopnia zanieczyszczenia produktu, a także jego próbki. Fakt, że wyroby o niskim poziomie są często zanieczyszczeń innymi metalami, a zatem muszą być czyszczone za pomocą specjalnych środków.

Jeśli, na przykład, stop miedzi zawierający (jeżeli produkt jest zielone, a nie czarne od zanieczyszczeń) trzeba kupić specjalne narzędzie – 10-procentowy roztwór Trilonu B, pozwala rozpuścić zielony warstwy, a następnie za pomocą pasty czyszczącej z sody oczyszczonej, amoniaku i pasty do zębów.

Jeśli nie chcesz się martwić o sprzątanie srebrną biżuterię, starają się zapobiec ich zanieczyszczenia. Przyczyną Browning i utlenianie srebra często wilgotności w pomieszczeniu, a także odległość od leków i leków zawierających siarkę. Dlatego musimy starać się utrzymać sztućce dala od składu chemii gospodarczej, zestaw domowego i unikać kontaktu z kosmetyków i wody.

Oczywiście nie może on zapewnić pełną gwarancję, że srebro nie ciemnieje z czasem, lecz takie środki mogą zwiększyć jego trwałość, w wyniku ułatwienia czyszczenia, użyteczne w przyszłości.

Share →