Jak czyścić żaluzje (poziome i pionowe)

Jak czyścić żaluzje (poziome i pionowe)

Żaluzje tak dawno pojawił się w naszym życiu i mocno zakorzenione w naszych oknach. Chronią przed słońcem, z dala od wścibskich oczu. Różnorodność kolorów i materiałów pozwala na ich zastosowanie w każdym wnętrzu. Ale wiele kochanek przygnębiające pytanie Jak czyścić rolety. W toku są gąbki, szczotki, nie jeden zepsuty prowizji, a wynik nie jest szczęśliwy.

Ale do czyszczenia żaluzji nie tak trudne.

Znanych jest kilka metod do pielęgnacji tych struktur.

Kąpiel 1.Napolnit lub umywalka (w zależności od rozmiaru żaluzji) z ciepłą wodą. Rozcieńczyć można się proszek. Idealny skoncentrowane do mycia naczyń, zwłaszcza jeśli projekt został zawieszony w kuchni. Usuń żaluzje z okna i zanurzyć się w wodzie na zasadzie netto.

Zostaw je na kilka godzin do otmylas brudu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wstrząsnąć i okresowo obracać. Następnie wyciągnąć brudną wodę i napełnić wannę wodą w celu usunięcia roztworu mydła. Pobierz rolety i wypłukać w deszczu.

Jeśli były jakieś plamy, usunąć je szmatką. Metoda ta jest wygodna Umyć żaluzje poziome i pionowe.

2. Do mycia w ciemno drugi sposób będzie potrzebował asystenta. Usuń z żaluzji okiennych w rozszerzonej formie. Otwarta konstrukcja tak, że szyny stalowe prostopadłe do łazienki. W ten sposób otrzymano umyć żaluzje wygodne: nie trzeba ich zwrotu.

Jedna osoba posiada rolety na wadze, a druga z tkaniny i detergentu usuwa brud, okresowego płukania szyn deszcz. Bezpośredni wody konieczne, aby brud płynęły swobodnie.

3. Gdy projekt usunąć problem, to trzeba zamknąć rolety i wytrzeć każdą szynę po obu stronach detergentem, a następnie czystą wodą. Jeśli kurz jest zarządzany vestsya, możesz użyć filtra próżniowego przywiązanie do mebli lub przetrzeć łopatki konwencjonalne wilgotnych chusteczek.

4.Silno zanieczyszczone rolety mogą trzymać w wodzie z mydłem przez dwa dni. Po spłukaniu czystą wodą i umieścić z powrotem na miejsce.

Umyte rolety trzeba powiesić na oknie i nie podniosła je, aż będą suche. Czasami zdarza się, że na szynach, po wysuszeniu pozostałości kropelek wody. Oznacza to, że żaluzje słabo oczyszczone. Aby uniknąć niepotrzebnych frustracji nad słabego wyniku prania, można przetrzeć mokrą czyste wciąż na rolety tkaniny filcowej.

Usuwa brud i pozostałości absorbuje wody.

Powyższa metoda jest odpowiednia dla plastikowych i aluminiowych rolet. Jednak struktura drewna tak przemywania przeciwwskazane. Aby wyczyścić żaluzje drewniane, można użyć suchej gąbki ze specjalnym roztworem naturalnego drewna. Doskonale oczyszczone szyn drewna za pomocą odkurzacza. Ale woda może spowodować deformację drewniane żaluzje.

Dlatego jego stosowanie jest możliwe dla czyszczenia.

Zmywalne rolety tekstylne zaleca się raz w roku. Aby to zrobić, należy złożyć w rolkach i listew zanurzone w ciepłej wodzie z dodatkiem kompozycji detergentu na chwilę. Rub w wodzie nie może.

Trzeba tylko poczekać, aż cały brud nie zejdzie. Potem je z wody i powiesić go na miejscu nadal mokre.

Share →