Jak dbać o chomika: nauczyć się kochać zwierzęta

Jak dbać o chomika: nauczyć się kochać zwierzęta

Nie ma takiego dziecka, które nigdy nie wypowiedział zdanie: „Chcę chomika” Rzeczywiście, oglądać te małe zwierzęta jest przyjemnością: małe puszyste grudek guziki-eyes, że śmieszny mycia twarzy małe łapy. Ponadto, opieka dla chomików nie jest trudne: one całkowicie bezpretensjonalny. Jednak zakup zwierzaka, nie należy zapominać, że jest to żywa istota, która wymaga uwagi i miłości.

W tym artykule będziemy mówić o tym, jak dbać o chomika i jak stworzyć optymalne warunki do życia.

Po pierwsze chciałbym przypomnieć, że istnieje kilka odmian tych zwierząt. Najczęściej w naszych apartamentach można znaleźć Siberian chomiki, chomiki lub dzhungarikov Campbell Roborovsky. Chomiki są samotną zwierząt, one rozwijać się bez krewnych. A jeśli nie zamierzasz się wkrótce kilka małych gryzoni, a następnie kupić parę nie jest konieczne.

Tak, masz w domu było trochę cipki. Oczywiście pojawiło się pytanie, jak prawidłowo dbać o chomika? Spróbujmy zrozumieć wszystkie zawiłości treści tego ładny gryzonia.

Jak wybrać klatkę dla chomika?

Przede wszystkim konieczne jest, aby wyposażyć zwierzętarni. Niestety, w wielu jest związany z jar trzech litrów lub szklanych akwarium. Jednak w takich okolicznościach, zwierzę będzie bardzo wygodne.

Najlepiej kupić specjalnie wyposażony komórkę. Jego wielkość powinna być co najmniej 50×30 cm, zaś słupki są umieszczone poziomo. Upewnij się, że różnica między prętami nie jest zbyt duża, w przeciwnym razie zwierzę może łatwo przedostać się między nimi.

Aby pojawienie się przyjaciel rodziny nie towarzyszył nieznośny zapach, trzeba wybrać odpowiedni pojazd dla komórek. Papier gazetowy i wełny razu przejść do strony, ponieważ zwierzę zasługuje na najlepszą śmieci, nie? On, podobnie jak granulowany lub wytłaczanej wypełniacza, która doskonale wchłania wszystkie zapachy.

Możesz wylać na podłogę pyłu klatki – chomiki uwielbiają kopać w stos do snu.

Pamiętaj, aby dbać o poideł i karmników. Ten ostatni musi koniecznie być dwa: suche i świeże jedzenie. Regularnie ostrzyć zęby gryzoni, więc znaleźć miejsce w klatce dla kamienia mineralnego.

Toaleta zwierząt zdefiniować siebie, trzeba czasu, tylko zmienić ściółkę. Pamiętaj, chomiki są bardzo aktywne. Jeśli to możliwe, wyposażyć działa koło w klatce.

Twój pies po prostu lubię to! Wystarczy upewnić się, że ma twardą powierzchnię, w przeciwnym razie zwierzę może poważnie zranić stopę.

Pożądane miejsce dla nowego członka rodziny, aby wybrać raz, a nie zamienić komórkę z miejsca na miejsce, chomiki nie różnią się miłość do częstych zmian. Oczywiście komórkowy z gryzonia powinna być poza zasięgiem małych dzieci, a także z dala od przeciągów.

Prędzej czy później, komórki muszą główną czyszczenie. W tym przypadku, gość musi być przeszczepione do innego miejsca (tutaj może być przydatne notorycznie-litrowy słój trzy). Miotu jest przenoszony, a komórki mogą być myte sodą lub detergentem.

Procedura ta odbywa się zwykle raz na dwa tygodnie, i karmienia, pojenia i mycia sedes, gdy brudne.

Czym karmić chomika w domu?

Zobacz, jak chomik zjada – przyjemność! I coraz bardziej, opieki gospodarzy, starając się nie pozbawić faworyta, wyciągnął go przez kraty klatki jest słodkie paluszki, chleb, kawałki kiełbasy i smażonymi ziemniakami. Zwierzę ma przyjemność oferować, a po tym wszystkim jest to bardzo złe dla niego. Jeśli dbasz o swojego zwierzaka i chcesz, aby być zdrowym, nie dać mu coś z pulpitu!

W przeciwnym razie, zwierzę może poważnie zachorować.

RSS Chomik w domu musi dwa razy dziennie, rano i wieczorem. I część wieczoru na dzień powinno być więcej, ponieważ chomika – nocnych zwierząt. Główną część diety są mieszaniną zbóż. Teraz każdy Pet Store oferuje szeroki wybór żywności dla gryzoni, dzięki czemu można łatwo poprawne. Ilość paszy wynosi około dwóch łyżek Tolowa językowe. Wszystko zależy od wielkości zwierzęcia.

Upewnij się, że ilość ziarna zjada psa, i starają się wypełnić w taki sposób, że mały ziarna w magazynie.

Świeże jedzenie, które może się szybko pogorszyć, lepiej dać chomika rano. To może być różne warzywa, owoce lub zioła. Jedynymi wyjątkami są egzotyczne owoce i cytrusy.

W ogóle, jeśli właściciel przestrzega zasady „nie jestem pewien – nie karmić”, chomik zachwyci go swoją obecnością na długi czas.

Jak dbać o chomikach w sezonie lęgowym?

Jeśli mieszkasz w domu para ślicznych gryzoni, dodatki do rodziny uczniów nie potrwa długo. Aby potomstwo nie przyniósł zbyt wiele problemów, trzeba wiedzieć, jak dbać o chomika, tylko powstała. Poniżej omówimy dokładnie to.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić pilnie przeszczepić przyszłych matek do innej komórki. W nowym domu powinien znajdować świeże śmieci – od matki do budowy gniazda dla niemowląt. Wełna do tych celów nie może być stosowany jako stóp dzieci łatwo się zagubić we włóknach.

To może prowadzić do poważnych obrażeń lub nawet śmierci zwierzęcia.

Często ludzie starają się gniazdo słomy mogą być stosowane zamiast bardziej miękkiej tkanki, ale nie jest to najlepsza opcja. Tkanina sprzyja rozwojowi bakterii, więc nowonarodzone chomiki mogą łatwo podnieść zakażenia. Kiedy zauważyłem, że dzieci pojawił futro, i podróży z własnej klatce, można dać im świeże warzywa.

W domu, chomiki szybko rosną po 1,5-2 miesiące mogą być składane do osobnej celi.

Tutaj przeglądu najważniejszych wydarzeń opieki dla małych gryzoni w domu. Jak zauważyliście, nic szczególnie trudne na ich temat. Najważniejsze jest to, by kochać psa i stworzyć wszelkie warunki do normalnego życia.

Każde zwierzę wymaga uwagi i opieki pamiętam siebie i przeszkoleni jego dzieci. A jeśli nie jesteś gotów poświęcić wystarczająco dużo czasu na swojego zwierzaka, to lepiej trzymać się na zakup, w przeciwnym razie nie ma radości przyniesie ci.

Share →