Jak dbać o chomika?

Jak dbać o chomika?

Te urocze i bardzo mądre zwierzęta – jeden z najbardziej popularnych wśród dzieci. Bardzo lubi dzieci patrzeć, jak chomik działa na koła lub oddaje go w policzek delikatność. Jednak należy zawsze pamiętać, że jest to żywa istota, a to wymaga opieki i uwagi od Ciebie.

Dbać o chomika powinny być ostrożnie, ponieważ zwierzę jest bardzo mały i trochę niewygodne. Istnieje kilka rodzajów chomików, które może utrzymać dom: syryjskie, chomiki Jungar, Campbell i krasnolud.

Jak dbać o Zwierzęta chomiki?

Właściwa pielęgnacja dla chomików zawiera kilka podstawowych zasad:

  1. Ważne jest, aby pamiętać, że chomiki nie toleruje przeciągów. Zmiany temperatury, są one w stanie dostosować, ale projekt dla nich niebezpieczne. Lepiej ustawić klatkę z dala od okien.
  2. W dzikiej chomika przechowuje jedzenie na zimę. Ten instynkt wciąż jest z nim w domu i treści.

    Dieta powinna składać się z ziarna, warzywa i owoce. Ale nie objadać włókna zwierząt, może powodować biegunkę.

  3. Na dobrą opieką chomików domowych muszą zapewnić stałą aktywność fizyczną. Wyposaż komórki różnych symulatorów, koła do joggingu.

Chomiki karłowate: opieka

Te zwierzęta są bardzo energiczny i nieco podobny do myszy. Ich wysokość nie przekracza 5 cm. Troska Chomik jest nieco różni się od opieki innych krewnych. Najbardziej popularne wśród karłowatych uważane dzhungariki.

Klatka na karłowatej wielkości chomika powinna być taka sama jak w przypadku innych. Fakt, że te zwierzęta, choć mniejszych rozmiarów, ale za telefony i wymagają dużo miejsca. Bary muszą być bardzo silne i częste, tak, że zwierzę nie może uciec. Minimalna powierzchnia w celi, która jest dopuszczalna do rozliczenia swojego zwierzaka, przynajmniej 30h70.

Dno klatki najlepiej utorować grzywny trocin. Te opiłki zachowa swój mały kopać. Ułatwić ten proces może być, jeśli wymieszać z trocin jeszcze trochę siana. Aby zwierzęcia do czyszczenia włosy, dać mu trochę taca z palonej czystego piasku.

Nie wolno kąpać się w wodzie karzeł chomika.

Oprawa w komórce znajduje się dom, picia i jedzenia miski. Woda zwierząt pić często, więc najlepiej jest kupić butelkę wody z kroplomierzem. Pamiętaj, aby wyczyścić klatkę w czasie z resztek jedzenia.

Karmić może być mieszanka ziaren i warzyw. W sklepie zoologicznym ofert specjalnych żywności dojenia karzeł chomika. Dieta powinna być zróżnicowana: zaoferować mu nasiona, płatki owsiane, marchew, jabłka, krakersy białego chleba.

Dbanie o noworodka chomików

Jeśli zdecydujesz się rozmnażać chomiki w domu, po analizie materiałów, jak dbać o chomikach urodzonych. Tak szybko, jak można zauważyć, że samica zaokrąglone początek, musi być złożony w oddzielnej komórce. Pamiętaj, aby umieścić na dnie klatki materiału, z którego przyszła mama może zbudować gniazdo.

Dobrze nadaje się do tego celu słomy. Po przenieść samicę, instynktownie zacząć budować przytulne miejsce.

Przy pierwszym porodzie samica może przynieść około 6 szczeniąt. Obok każdej dostawy będą stawać się coraz bardziej, ale samica zostawić jak można go przywołać. Jeśli rano, można zauważyć, że istnieje mniej młodych, szukać dla nich nie ma sensu.

Kobiet, aby je usunąć.

Zmiana w słomie komórek, co najmniej raz na dwa dni. Transplantacji kobieta i jej młode, wymienić podłogi na piętrze i słomy. Dbanie o noworodka chomiki są bardzo ważne, ale nie zapomnij o matce. Pamiętaj, aby dbać o swoją dietę. Oprócz zwykłych żywności chcesz dodać więcej specjalnych witamin. Można je kupić w sklepie zoologicznym.

Miejmy karmić mlekiem małej samicy krowiego.

Z biegiem czasu, młodzi zaczynają rosnąć we włosy i stopniowo się z gniazda. Będą studiować komórki w poszukiwaniu pożywienia, ponieważ mają wystarczająco dużo mleka. W tym okresie można karmić liście kapusty dziecko.

To właśnie ta żywność jest bardzo przydatne dla wzrostu i rozwoju chomików, jest bardzo odżywcze. Po miesiącu dzieci są dobrze karmione gotowane mięso kurczaka. Po jednej i pół miesiąca mogą bezpiecznie wychowywać dzieci z matką.

Share →