Jak dbać o farbowanych włosów?

Jak dbać o farbowanych włosów?

Dla każdego z nas kolor włosów – wygląda na to, nikt nie magiczny rytuał pozwala nam nie tylko dramatycznie (lub nie) do zmiany zwykle (to pesters czas) obrazu i rozpocząć nowe życie. Piękne i sukces, biorąc pod uwagę charakter nienasycony czytelnikom (wiele z nich jest bardzo często nadużywają usług chirurga chemiczny), zdecydował się poświęcić Opieki dla włosów farbowanych i możliwie jak największą uwagę na to pytanie od oświetlania wszystkich stron.

Dziś bierzemy grubą kreską w ten globalny (w ramach jednej głowy kobiet, oczywiście) i podsumować wszystkie tematem, że powiedział podczas cyklu „W trosce o farbowanych włosów.”

Na początek, jak zwykle, nieco nudne teorii …

Malarstwo i jej wpływ na zdrowie włosów

Eksperci zalecają, farbować włosy jak najmniej. i nie jest to zaskakujące, ponieważ, jak wiadomo, żywności zasadowej, które składają się kolory, osłabiają włosy, niszcząc ich strukturę, co kruche i bez życia. I jakby nie chciał uwierzyć w słodkie obietnice kosmetyki producentów, zapewnia nas, że nowoczesny proces malowania opracowane zgodnie z oczekiwaniami naszych najśmielszych (łagodna kolorystyka, zawsze zdrowe i długotrwały kolor włosów), ale to nie jest niestety.

Więc co się dzieje? Mamy tylko trzy możliwości! Farbować włosy co 2 miesiące, stabilne trwałe kpiny innych kierunku „twórczo malowane” korzeni? Barwione w ogóle?

Lub odwiedzić salon kosmetyczny, cotygodniowe pluć na podstawie opinii za i zawartości torebki?

Żadne z powyższych Nie zastanawiam się, czytasz piękne i udane!

Pomożemy Ci uniknąć rozczarowania i upewnij się, że Twoje ulubione loki pozostał jak najdłużej zdrowe, silne, a co najważniejsze — piękne błyszczące jednolity odcień.

Na początek niech czynienia z wrogiem numer jeden – amoniak

Tak, to jest chemia, tak, to działa około i bezceremonialnie (przemyciu z ochronnym łojowych włosy, popychanie wagi, zapewnia dostęp do warstwy korka) ale bez niej, jest niestety – Pozwala farby amoniaku do penetracji w głąb struktury włosów i sprawiają, że sztuczny pigment.

Jesteśmy w stanie zrobić suszone i toporschaschiesya po kontakcie z nim płatki odzyskany i wrócił do swego dawnego, dawnego piękna. a sama włosy – lśniły zdrowia, siły i pięknym odcieniu.

Ale musimy wykonać następujące czynności:

1.  Włosy nadal zachwyci Cię i Twoje otoczenie połysk, sprężystość i blask, nawet po kilku tygodniach po barwieniu, przygotowanie ich do postępowania. ponieważ, jak wiadomo, porowate, odwodnione i kruchy farbowania włosów wypada nierównomiernie i utrzymuje ważne.

Dlatego ważne jest, aby dać opiekę Pryadko i opieki, nie tylko wtedy, gdy pocałunek, i w sposób ciągły i przy maksymalnej miłości .

Dobrze dobrane podstawowe narzędzia (szampon, odżywka, balsam), zmniejszona aktywność wiązania (maski. Wpuszczony w kanał opieki, specjalne płyny), zapobieganie przekroju kończy. okresowe koszenie, delikatne suszenie i stylizacja – voila, głowa ozdobiona jest zadbane Mane silne, lśniące i jedwabiste loki.

2.  Właściwa pierwsza mycia włosów. Nie zaniedbuj środki, że producenci farb starannie zamknięte w pudełku z skarb farby. Wierz mi, że nie dla zabawy.

W workach, które są dodawane do farb, istnieją specjalne szampony i odżywki przeznaczone do zniwelowania skutków alkalicznych i zamykając naskórka włosów.

3.  Dobrze dobrany środek do opieki do włosów farbowanych już. Nie tylko na włosy bezpośrednio po barwieniu procedurę specjalną odżywkę. Tak, to będzie wygładzić łuski, nabłyszcza włosy i blask, ale tylko do następnego mycia włosów (przy użyciu zwykłego dookrashivatelnogo szampon).

Dlatego ważne jest, aby zrobić pełną wycenę wartości i nadal decydują się na zakup Szampon i odżywka zaprojektowana specjalnie dla włosów farbowanych (W przeciwieństwie do konwencjonalnych środków, nie da się płatki i rozczochrana ponownie, co psuje wygląd warkocz).

Uwaga: bardzo ważne jest, aby umyć włosy specjalne „kwaśny” szampon pierwszych dwóch tygodni po zabiegu barwienia. Następnie można używać zwykłych środków, ale w pożądanym, z zastrzeżeniem następujących warunków: są one tej samej marki.

4. opóźnić proces późniejszym malowaniem (Co z kolei ma pozytywny wpływ na stan włosów) pomocy:

  • zachowują kolor odcień Szampony i odżywki (nie zawiera amoniaku i utleniaczy, nie muszą wytrzymać długie włosy, pomagają przywrócić połączenia międzykomórkowe w włosów)
  • Przyciemniane balsamy – przyczynić się do konsolidacji nowy kolor na włosach przez długi czas.
  • maski i kremy do włosów farbowanych,
  • barwniki naturalne (rumianek, cebulę obrać) – ożywić kolor włosów – tanie i smaczne

W wyniku powyższych oznacza strukturę włosów staną się bardziej stabilne, kolor jest zachowany dłużej niż zwykle, a połysk będzie cieszyć oko dookoła.

Uwaga: jeśli jesteś przyzwyczajony do mycia włosów często (co 2 dni) – zrobić to lub łagodny, delikatny szampon (najlepiej — zawodowe), lub jeden z klimatyzacją (delikatnie wcierać w korzenie włosów i skóry głowy). Nie należy używać płynów każdą procedurę płukania (cięższe do włosów) – wymienić płyn światła.

5.  Cóż, jak zwykle, nieco nudnych jednostek:

  • Grzebień do włosów tylko w stanie suchym, a tylko grzebienia o szerokim zębów (od dołu).
  • Włosy suche lub naturalnie (po poprzednim promakivaniya nici miękki ręcznik) lub strumień zimnego powietrza (w przypadku suszarki).
  • Okresowo wyciąć regenerować końce (zapobiegania niestabilności i sekcji).
  • Raz w tygodniu, nakładać na włosy specjalnych preparatów w pielęgnacji włosów farbowanych, zawierające witaminę E – oni pomogą przywrócić osłabione włosy.
  • W ciągu pierwszych dziesięciu dni po farbowanie włosów powstrzymania się od wizyty na basen (chloru, jak wiadomo, jest bardzo szkodliwe dla kolorowych loki).
  • Jeśli to możliwe, należy unikać szkodliwych skutków prasowania. lokówki, gorące wałki.

I wreszcie,

Chroń swoje włosy, głaskać je, odżywiają i dać do najbardziej czułą opieką. Po tym wszystkim, tylko taka opieka pozwoli na kolorowe włosy błyszczą sto procent zdrowia, siły i piękna!

Share →