Jak dbać o fiołków w domu?

Jak dbać o fiołków w domu?

08 czerwca. Xenia Chupligina

„Tworzenie wspaniały piękno i niesamowite historie …”

W tym roku w naszym kraju po raz dziesiąty, Dzień fiołków, że 29 września jest tradycyjnie gromadzi setki ogrodników wybrać dzieło jego życia lub hobby rosnące różnych odmian tego wspaniałego zakładu.

Fioletowy interesujący jest fakt, że mogą dobrze rosnąć i rozwijać się, nie tylko w domu, ale także w klombów publicznych w ogrodach. Kiedy wiadomo było tylko dwa tuziny gatunków tej rośliny. Dziś fialkovody zadbana i kultywuje wiele odmian wielobarwnych i monochromatycznych ampelnyh, Terry i gatunki frędzlami.

Fioletowy na parapecie

Ostatnio plantatorzy krajowi niechętnie pozwalają na ich mini-ogrody fioletu, biorąc pod uwagę, że roślina ta różni się charakter kapryśny i wymaga starannej opieki zbyt. Jednak eksperci nie zgadzają się z tym poglądem: wystarczy wiedzieć, niektóre z cech tych kolorów i przestrzegać pewnych zasad. Wtedy fioletowy normalnie rozmnażać i pomyślnie rozwijać, a przede wszystkim podobać się swoim niepowtarzalnym kwitnienia.

Co jest potrzebne do fioletowo?

1. Odpowiednie podlewanie

Przede wszystkim powinno być umiarkowana. Pokój Fioletowy bardzo źle porusza przepełnienia. W związku z tym należy wziąć pod uwagę, wilgotność w pomieszczeniu.

Ale nawet najbardziej dobrze podlewane warunki powinny być nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

Szczególną ostrożność należy zachować w czasie kwitnienia. Woda nie powinna dostać się na różyczki. Okres ten jest również pożądane sprayu, ponieważ może to powodować choroby.

Najlepszym wyjściem – nawadnianie przez zanurzenie, czyli doniczki trzeba lekko zanurzyć w naczyniu z pewną odżywcze wilgotne podłoże. To może być torf, keramzyt, piasek lub rzeczne kamyki. W dolnej części doniczka musi koniecznie być otworami.

2. Prawidłowo zebrane gleby

Strona główna fiolet będzie rosnąć normalnie i się rozwijać, jeżeli jego treść jest zbliżona do życia na wolności. Z takich mierników powinien podejść i skompilować gleby: musi zawierać czarną glebę lub arkusz gruntowych, przesianej piasku rzecznego i torfu. Stosunek ten wynosi około 5: 1: 3.

Podczas transplantacji fiołków na dnie garnka należy wlać betonowego bloku lub żwiru. Wtedy nie będzie stagnacji wilgoć, co często jest przyczyną choroby roślin.

Ładny, aby dodać do podłoża z węgla drzewnego i suchym mchem.

Wybór garnki fiołki wolą niskie pojemności, które mają średnicę 5 -. 9 cm węższy niepożądane, nie pozwalają w pełni rozwinięty system korzeniowy. Ponadto, upewnij się, że szybko się konieczne przeszczepy dorosłego kwiat, a to szkodzi ich rozwój i wzrost.

3. Terminowe ubieranie

Zdrowa roślina potrzebuje pełnego karmienia przez cały rok. System najinteligentniejszy – naprzemiennie nawozów organicznych i mineralnych. W miesiącach zimowych, tylko jedno nawożenie organiczne fioletowy. Wiosną i jesienią karmienia zwiększa ilość do trzech razy.

W tym momencie należy stosować pełne nawozy mineralne.

W lecie, proces ten można traktować wybiórczo: należy uważnie obserwować, jak dobrze czuje się zakład.

Temperatura 4.Optimalnaya i światło

Fioletowy chce mieć zwierzątko, więc trzeba dobrego oświetlenia, ale jasne światło słoneczne cierpi źle.

Konieczne jest, aby znaleźć jej odpowiedniego miejsca na parapecie do liści nie dotykać szkła. Byłoby miło, aby użyć lampy fluorescencyjne, stworzy korzystne warunki dla rozwoju kwiatu.

Delikatne violet cierpi z nich i w tym samym czasie ona stale trzeba świeże powietrze. Dlatego konieczne jest, w celu chłodzenia pomieszczenia, ale w tym samym czasie kwiatostanowych w innym miejscu.

Są to podstawowe warunki te piękne przytulne roślin, które są w stanie naprawdę dekoracji domu. W tych okolicznościach nie ma nic niezwykłego, a jeśli jesteś naprawdę człowiek zafascynowany ogrodach przydomowych, nie jest trudno je obserwować. Nagroda będzie wspaniały i długo kwitnące.

Share →