Jak dbać o ogród? Secrets ogrodników

Jak dbać o ogród? Secrets ogrodników

Carlos Amarillo, .com

Rozwijaj ogród nie jest wielka siła każdego z nas, to wymaga dużo wiedzy i dużo pracy i czasu. Ale w każdym kraju, witryna musi mieć co najmniej kilka drzew owocowych i krzewów, właściwą opiekę dla nich – kluczowe pożądanego uprawy.

W naszych czasach, aby znaleźć kompletne i szczegółowe informacje na temat każdej kultury – nie problem, Internet byłby pod ręką lub spetsliterature. Ale chcę podzielić się kilka ciekawych momentów, zebrane z różnych źródeł drukowanych i doświadczonych ogrodników.

Na przykład, wspólne praktyki wystarczy darni ziemi dla drzew owocowych nie bardzo przydatne. Specjalnie dla młodego ogrodzie. Trawa rośnie szybko i jest bardzo wyczerpuje gleby. Ponadto gleby pod drzewa musi być nawożone poluzować na głębokość około 10 cm.

W związku z tym, gdzie lepiej sadzić drzew zieleni, przyprawy, rośliny lecznicze. kwiaty i truskawki, które są okresowo nawozić i przetworzone, które będą korzystać i drzewa owocowe.

Dorośli mogą nawozić drzewa owocowe na dwa sposoby:

Na obwodzie korony drzew, w odległości nie mniejszej niż 1 metr do beczki, ostrą grę w kilku miejscach w glebie do głębokości robi pogłębienie 30-50 cm. To pogłębienie wlać nawóz rozpuszcza się w wodzie, obliczania wymaganej ilości, w zależności od wieku i wielkości drzewa , Po tym, te piercing zasnąć żyzną glebę.

Na obwodzie wieńca kopania okrągły szerokość rowka oraz głębokość około 35 cm. Jest wypełniona zgniłych odchodów z dodatkiem 3-4 kg jesionu, lekko zagęszczonym i przykryto ziemią. Gdy śliwki i wiśnie przydatne nawozów dodać wapna lub stary tynk.

Sadząc wiśnie i śliwki Następujące jest subtelność: obornik w dołki nie tylko nie jest konieczne, ale raczej – jest niepożądana. Znacznie więcej dobrej woli poprzez popiołu drzewnego. mączka kostna, stare wapno wypalona glina lub tynk bat. W zbyt żyzna, „tłuste” czereśnie ziemne i śliwki zaczynają boleć – szczekają pękanie występuje i gumę ważności.

Owocniki z tej ograniczonej drzewa osłabienia i ostatecznie umierają.

Inną tajemnicą. wiśnie i śliwki nie lubią cięcia. dojrzałe drzewa tolerować to szczególnie bolesne. Dlatego też zaleca się, aby utworzyć koronę tych roślin, gdy – po podczas sadzenia młodych siewek gałęzi bocznych pozostaje w przybliżeniu 1/3 długości, centralny shoot skrócenie o połowę lub nieco mniej. W kolejnych latach, jest dopuszczalne tylko usuwanie pędów podmerzshie.

Doświadczeni ogrodnicy twierdzą, że przeżywalność sadzonek drzew owocowych jest znacznie wyższa podczas sadzenia ich w godzinach popołudniowych, późnym popołudniem, około zachodu słońca. Trudno powiedzieć, co jest przyczyną i jak to wytłumaczyć z racjonalnego punktu widzenia, ale ta metoda naprawdę działa!

Prawdopodobnie, wiele do czynienia z sytuacją, gdzie uprawiane są drzewa owocowe z takiej opieki, nagle stają się bezużyteczne, zamienia się w czysto dekoracyjnym elementem krajobrazu. W takich przypadkach bardzo przykro za wysiłek i zawiedzionych nadziei dla bogatego zbioru.

Okazuje się, Drzewa są jałowe z powodów dość zrozumiałe:

Jeśli lądowania był skierowany główny kołnierz, drzewo rośnie słabo i niedobrze.

Do sadzenia sadzonki w wilgotnym i chłodnym miejscu, gdy korzenie związane są z warstw gleby płytkie zimnej wody gruntowej.

Jeżeli gleba jest bardzo słaba i słaba.

Jeżeli gleba jest żyzna, a drzew zrzuca kwiaty i jajniki, więc nie ma wystarczającej ilości minerałów. To pilne, aby nawóz fosforem i potasem. Ale, oczywiście, trzeba najpierw wykluczyć pracę szkodników owadzich.

Jeżeli gleba jest zbyt gruby. Jednocześnie dużo liści na drzewach i bardzo mało owoców gałązki. W takim przypadku, gleba jest mieszana glina, popiół, wapno lub zrobić fosforu nawozu potasowego.

Przy zbyt mocno przycinanie intensywny wzrost wegetatywny, ale pędy owocowe. Konieczne jest dostosowanie systemu przycinania i dać drzewo możliwość zdobycia siły do ​​owocowania.

Jeśli w trakcie kwitnienia obserwowano ciężkie mrozy i bardzo surowe była deszczowa pogoda. W tym przypadku owadów zapylających, może być bardzo mała, a kwiaty pozostają zapyleniu.

W ciężkich przypadkach owadzich szkodników drzew. Niezbędne do wykonywania oprysków zapobiegawczych z odpowiednim lekiem na czas.

Jak poprawić sytuację? Drzewo można przynosić owoce właściwego cięcia. W tworząc koronę pamiętać następującą zasadę: krótkie upraw jest silny wzrost pędów wegetatywnych liści i długo powoduje powstawanie pąków owocowych. Tak więc, gwinty nie dają owoce muszą być skrócone o około jednej trzeciej ich długości, nie więcej.

Doprowadzi to do pobudzenia ich do paki zakładka owocowych.

Big starych drzew z wiekiem znacznie zmniejszona wydajność. W tym przypadku przeprowadzenie odnowy przycinanie, usuwanie zbyt stare gałęzie jałowe. Takie cięcie powinno być wykonane wczesną wiosną, kiedy liście już rozwinięta, a młode pędy tego roku osiągnął poziom 2-3 cm długości.

I pamiętaj, aby usunąć wzrost korzeni pod drzewami przecinając ją na ziemię, bo jest bliżej źródeł dostaw, szybko rośnie i hamuje drzewo.

Mam nadzieję, że te proste wskazówki, używane w połączeniu z naukowych praktyk rolniczych, które pomogą Ci prawidłowo dbać o swój ogród i uzyskać dobre plony.

Share →