Jak dbać o Palmiarni

Jak dbać o Palmiarni

Do pielęgnacji należy:

natrysk;

konewkę z co najmniej 5 litrów;

nawóz do palm i zielonych roślin;

gruntów pod palmami.

Spędzić czas

W przypadku drzew, które stoją na ulicy w lecie: około 10 minut dziennie; na palmy w pokoju lub oranżerii: około 5 minut dziennie

Wiedząc, bardziej elegancki palma – to jest coś! Co więcej, dziś jest to typowy atrybut dłoń stylu klasycznym. Podczas opieki nad palmami jest szczególnie ważne, że:

– wybierz odpowiednią lokalizację;

– dobrze podlewane w większości drzew gleba powinna być zawsze lekko wilgotne; najlepiej jest używać miękkiej wody;

– umiarkowanie nawożone: stosować nawóz do palm lub od marca do września co dwa tygodnie, aby nawóz dla roślin zielonych;

– chronić podstawy pnia wodą lub roztworem nawozu i unikać przeciągów;

– Nie nadużywaj kraj, aby ich nie uszkodzić.

Jak wybrać odpowiednie miejsce?

Palmy można podzielić na dwie kategorie:

  • Palmy z sztywnych, ciemnozielonych liściach i wolą chłodne światło; idealne miejsce dla ich oranżerii lub słoneczny letni miejsca na tarasie, w zimie – bardzo jasne i chłodne warunki.

  • Palmy z miękkich jasnych zielonych liści, w większości preferują wilgotne, ciepłe i jasne obszary nie bardzo. Najlepsze jest to, że stoją w ciepłym pomieszczeniu z suchawy powietrza, trochę z dala od okna. W każdym razie, zapytać przy zakupie dokładną nazwę i określić, które miejsce jest zalecane.

W końcówkach dłoni brązowych zrobić?

Obrażać ich ostrymi nożyczkami. Zostaw kilka milimetrów brązowy powierzchni (nie przecinać zieloną część skrzydła), w przeciwnym wypadku wiadomość zostanie wyschnięcia.

Brązowy koniec – znak zbyt suchego powietrza (! Sprayu najbardziej), nieregularne podlewanie (w tym przypadku zachować gleby nieco bardziej wilgotne, ale nie mokre) lub złe miejsce (ponownie przeczytać opiekę dłoni).

Jak wyciąć litery wentylatora?

Jest to również bardzo ważne, aby nie obniżyć cały arkusz. Cięta tak, że na podstawie cylindra wynosiła około 5-10 cm starych literami. Więdną wstęgi nas może być oznaką braku wilgotności lub okresowo kurczy gleby.

Może to być również, że palma stoi zbyt blisko okna i / lub jej słońce świeci jasno. W tym przypadku lepiej jest zasłaniać okna w południe.

Jak dbać o palm?

Regularnie sprawdzać szkodników! Aby to zrobić, należy rozważyć pierwszy wentylatora list od góry, a następnie w dolnej części. Jeśli pierzaste liście na osi objętych cienka tkanina, jest dziełem roztoczy pająka, który często pojawia się, gdy powietrze w pomieszczeniu jest zbyt sucho.

Także z powodu suchości powietrza pojawiają się wciornastki, owady skalę i pęcherzyca.

Tropikalne palmy jak wilgotne powietrze

Wraz z garstką roślin istnieją inne sposoby, aby zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu lub bezpośrednio z zakładu:

– umieścić naczynie z roślin na warstwie żwiru lub glińca, który jest zawsze niewielka ilość wody;

– Umieścić rośliny zielone i dłonie, to przez dłuższy czas, aby utrzymać wilgoć w powietrzu;

– pokryć zewnętrzną warstwę gleby wilgotnym mchu. Zapobiega to szybkiemu wysychaniu gleby.

Share →