Jak dbać o palmy?

Jak dbać o palmy?

Rola pomieszczeniach zakładów w życiu człowieka nie można lekceważyć. Zapewniają one elegancję wnętrza, czyste i odświeżyć powietrze, leczenia i poprawy nastroju. Rośliny domowe – wielkim hobby, to doskonałe narzędzie do edukacji dzieci, jak również przedmiotem zazdrości w przyzwoitej emerytury.

Ale twoi znajomi mogli podziwiać luksus ogrodzie zimowym, trzeba nie tylko wybrać piękne rośliny, ale również prawidłowo dbać o nich, biorąc pod uwagę wszystkie ich cechy

Użyj dłoń jego mieszkaniu w wykańczaniu mogą tylko ci, kto posiada duże mieszkanie. Po tym wszystkim, są palmy, że z należytą starannością rośnie do ogromnych rozmiarów, i nie może się zmieścić w małym mieszkaniu. Ale jeśli masz egzotyczny południową roślinę, a następnie do opieki nad nimi powinny być podejmowane z pełną odpowiedzialnością.

W najważniejszych pervuyui wszystko, czego potrzebujesz, aby starannie wybrać lokalizację dla palm. Prawie wszystkie rodzaje palm domu wymaga dużo przestrzeni do jego uprawy. Jeśli palmowy jest mały, to nadal nie powinny kolidować z niczego.

Innym ważnym aspektem jest to światło dłoni. Miejsce, w którym będzie znajdować się dłoni powinny być dobrze oświetlone i najlepiej jest, jeśli w świetle słonecznym. Ale musimy pamiętać, że nie wszystkie palmy są dobrze tolerowane w bezpośrednim świetle słonecznym, dlatego należy upewnić się, że światła rozproszonego. Możesz pokryć okna zwykle firanki, zapewni wystarczająco dużo światła dla dłoni.

Ale zauważ, że nie ma światła dłoni nie może żyć.

W zimie, drzewa, które rosły w tropikach musi być ciepłe lub umiarkowanie ciepłe miejsce, i palmy pochodzi z subtropikalnych, wręcz przeciwnie, w chłodnym miejscu.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że palma boi projektów, a to jest bardzo ważne, aby chronić je przed zimnym powietrzem w zimie, gdy wietrzenie mieszkania. Na systemu korzeniowego drzew mieć negatywny wpływ na zimno, więc garnki z palmami powinny być trzymane z dala od zimnej parapecie i nie umieścić je na zimne płyty marmurowe.

Wszystkie drzewa kochają wodę, nawet tych, które zyskały na suchych obszarach, więc należy je podlewać latem więcej niż zimą. Jeśli prawidłowo podlewać dłoń następnie ziemi w doniczce powinna być zawsze wilgotne, ale nie rozgotowane. Pale Palm zależy od temperatury w pomieszczeniu, gdzie palmy.

Na przykład, jeśli palma w zimie stoi w chłodnym miejscu, gdzie temperatura wynosi od 5 do 7°Od tego wlewa bardzo rzadkie i niewielkie ilości wody lub nie podlewać i rozpyla.

Wszystkie drzewa muszą zostać spryskane powodu suchego powietrza w domu są bardzo dotkniętych i ich piękno i atrakcyjność. Suszone wskazówki liści wskazują, że kryty wyschnięcia.

Jeśli ma zostać wycięta suche końce, które nie są ich uprawy na żywo części płyty, konieczne jest pozostawienie małego paska sucha. Zaciemnione dolne liście nie może ich tear musi starannie przyciętymi. Nigdy nie odciąć górną część dłoni, w rzeczywistości rośnie punkt.

Jeśli jednak odciąć górę, palmy nie rosną i umierają.

Palms mogą rosnąć w różnych glebach, więc niektóre zasady doboru Obecnie gleby. Na te egzotyczne rośliny są najlepsze do korzystania z gruntu na podstawie kompostu. Od dłonie same duże doniczki, a następnie do nich, aby podnieść wysokie. Korzenie drzew nie są bardzo lubi stagnacji niektóre wody, więc trzeba mieć dobry drenaż.

Po transplantacji drzew należy wlać kamyki na dnie garnka lub dużego odwodnienia. Pozwoli to zachować korzenie od stojącej wody.

Przesadzają drzewa musi być wiosna. Przeszczepione palmy w jego system korzeniowy nowy garnek powinien być umieszczony na tej samej głębokości, na której znajdowało się przed przeszczepem, w przeciwnym razie może gnić macierzystych. Młode drzewa powinni posadzić co roku, a stary na trzy lata.

Jeśli palm osiągnięte większe niż przesadzania koniecznie wystarczający do zastąpienia wierzchniej warstwy gleby.

Kształt liści palmowych, z waszych są podzielone na dwa typy – veerolistnoy (trahikarpus, dłoni Livistona, hamerops i dróg kołowania.) i perestolistnie (daty, hamedorei, Hove, kokos i inne.)

Kariotra, areca, kokos, hamedorei, akantofeniks, feniks Robelini – palmikotorie soveyut umieścić w ciepłym pomieszczeniu. Te rodzaje drzew, takich jak wysokie temperatury i wilgotne powietrze.

Na obszarach, gdzie łagodne temperatury utrzymywane soveyut tych rodzajów palm jak kokos, Hove (Belmore, Forster) geonomy, Bonnet, klinostigma, Rapis, Sabal, rapalostilis i innych.

W chłodnym miejscu uda lepszych tego typu palmy – Washington, braheya, hamerops, trahikarpus et al.

Share →