Jak dbać o pokój róży?

Jak dbać o pokój róży?

Dom i Hobby 09 sierpnia 2013 47

Wiele osób chce stworzyć prawdziwe łóżka w domu, rosnące rośliny doniczkowe. Jeśli masz chęć dywersyfikacji swoją szklarnię, pokój będzie doskonałym nabycia wzrosła.

Miniaturowe róże, które są uprawiane w doniczkach. Jednak kapryśna niż ich wysokie krewnych ogrodowych. A po zakupie, wymagają one transplantacji w odpowiednim patelni i przestrzegania wszystkich zasad opieki. Jeśli podasz to kosmetyka w domu, reaguje on na Ciebie w zamian, miłe piękne kwiaty.

Rose Room: Opieka w domu

 • Musisz specjalny pokój róża, jak te, które rosną w ogrodzie, w samym zmianą pór roku, i dostarczyć go w domu nie jest możliwe.
 • Róże do produkcji w domu, to małe krzewy, osiągając wysokość nie więcej niż 50 cm, z dużą ilością pąków.

  Opiekę nad nimi jest zależny od pory roku. Zasadzić drzewko, potrzebują specjalnego gleby żyznej i przestronne garnek na dnie której należy umieścić rozszerzonej granulki gliny, aby zapobiec twierdzą korzenie.

 • Umów kwiat lepiej na okna wychodzące na południowy-wschód lub południe.

  Pokój Rose kocha słoneczne miejsca. ale ważne jest, aby unikać kontaktu z nim na działanie promieni słonecznych i przegrzania. To jest niemożliwe, że to był projekt. W zimie kwiaty lepiej posprzątać w zimnym miejscu.

 • Na wiosnę, gdy rozpoczyna aktywną okres wzrostu wegetatywnego, konieczne jest zwiększenie podlewanie.

  Najlepiej jest podlewać pokój różany creamed, czystej wody w temperaturze pokojowej. Latem, pożądane jest aerozolu. Czy to lepiej, lub wcześnie rano lub wieczorem, aby proces był podobny do utraty rosy kropelki wody odparować jeśli nie wywołać oparzenia.

  W zimie nie trzeba spryskać i podlewania, można użyć zimnej wody, ale ilość nawadniania cięcia.

 • Pokój zdecydowanie wzrosła reagują na pojawienie więdnięcia pąków. Dlatego pojawienie suszonych kwiatów i gałązek, należy je natychmiast odciąć nożyce.

 • 2 p. W roku wzrosła do podlewania roztworem specjalnej nawóz organiczny. Nawożenie w domu jest konieczne, ponieważ liczba gleby w doniczce dla prawidłowego wzrostu nie może zapewnić kwiat potrzebuje objętość substancji odżywczych. I 1 g .. W roku powinien być przeszczepione do większej puli.

Przesadzanie Róże pokój

 • Możesz przesadzić pokoju wzrosła od wiosny do ostatniego miesiąca jesienią. Ale wciąż najlepszy czas pozostają wiosną i wczesnym latem.

  Podczas kwitnienia, że ​​nie może być przeszczepiony. Również poprawne przeszczepów i stosowania w nowej puli. To nie złamie glinianego pokój, sypialnia, jak Rose nie toleruje żadnych uszkodzeń korzeni.

 • Pot powinien być wybrany większy niż w poprzednim 3-4 cm. New oszklenia clay pot lepiej zanurzyć w ciepłej wodzie w ciągu 2 godzin.
 • Pokój wzrosła w starej puli należy podlewać bronić wody, temperatura, która powinna być w pokoju. Gdy woda poszła w ziemię, doniczki z różą, gospodarstwa kwiat rękę, konieczne jest, aby włączyć i zdjąć różę ze starej puli.
 • Na dnie garnka, aby wysokość hydrauliczną 1 do 1,5 cm. Z tego dopasowania bloku betonowego.

  Wlać warstwę na odprowadzania mieszaniny gleby o grubości 1,5 cm. Jest to konieczne w celu przygotowania podłoża, na które składają się z 4 części próchnicy i sod ziemi i 1 część piasku. Rose powinien być umieszczony w nowej puli i gleby wypełnić przestrzeń między ściankami pojemnika i grudki ziemi. Wypełnij grunt do uszczelniania.

 • Przeszczepione pokój róża teraz zostać spryskane wodą i umieścić w miejscu pritenёnnoe. Dzień później, kwiat może być przeniesiony do okna z widokiem na południowy-wschód lub południe.

 • Jeśli pokój róża zgodził się na ulicy, trzeba puli prikopat zapobiec przegrzaniu. W przypadku osiadania po przeszczepie należy ponownie zalać ziemię, aby jego poziom był poniżej krawędzi doniczki 3 cm.
 • Miesiąc później, kwiat może zapłodnić roztworem nawozów kompleksowych.

  Lepiej zrobić to wieczorem po podlewania, ale nie więcej niż 1 s. Po 2 tygodniach.

Choroby i szkodniki róż pokoju

 • Jeśli górna strona liści róż kupili srebrny lub które stały się szare płytki, a następnie likwidacji na jej podróży. Kwiat trwa kilka razy do rozpylania środków owadobójczych. Bardzo często w pokoju inwazji mszyc wzrosła wiosny. Po ten kwiat pokryte warstwą kleju, płatki i liście zaczynają wypaczać i skręcenie. Instalacja ma być traktowane roztworem mydła 3 s. W tygodniu.

  Dzięki silnej infekcji mogą być rozpatrywane przez akteltika.

 • Wygląd liści białe plamy wywołane przez roztocza. Kwiaty muszą być myte, a następnie zwiększyć oprysków i wilgotność w pomieszczeniu.
Share →