Jak dbać o zęby

Jak dbać o zęby

Warunki korzystania z opieki dentystycznej, wydaje się, znamy z dzieciństwa. Mimo to, liczba osób, które mogą pochwalić się brakiem pewnych problemów „zębów” dość małe. I często jest to wynikiem niewłaściwej pielęgnacji jamy ustnej. Jak dbać o zęby, aby zawsze zachować zdrowie?

Która pasta do zębów wybrać?

Szczegółowe kryteria wyboru pasty nie, najważniejsze – że zawiera fluoru.

Szczoteczka do zębów muszą być regularnie wymieniane (co 3 miesiące) – bakterii, które gromadzą się na nim, może służyć jako przyczyny chorób jamy ustnej, jak również powolnego powrotu do zdrowia pacjentów zębów na ponowne zakażenie. Jeśli mniej niż trzy miesiące, ale można zauważyć, że szczotka straciła swój pierwotny wygląd – potargane włosy wypadają z niego, także zmienić.

Bardzo często trzeba zmienić szczoteczkę ludziom cierpiącym na różne schorzenia układu pokarmowego i konieczności zmiany szczotki po zapaleniu płuc, ból gardła, grypa, ostre infekcje dróg oddechowych – bakterii pozostałych na szczoteczki do zębów człowieka w stanie kontynuować swoje funkcje życiowe w ciągu miesiąca.

I ostatnie – wystarczy użyć ich szczoteczki.

Jak często i jak długo należy myć zęby?

Co najmniej dwa razy dziennie – rano, przed śniadaniem i wieczorem przed snem. Czas mycia zębów – 3 minuty.

Jak myć zęby szczoteczką do zębów?

Szczoteczka do zębów szczotkowanie dokładnie umyte przed, umieścić na nim niewielką ilość pasty do zębów.

Zewnętrzne i wewnętrzne powierzchnie zębów są czyszczone w następujący sposób: część roboczą szczoteczki pod kątem 45 °, do zęba, a produkowane „przemiatanie” ruchu w kierunku przeciwnym do gumy do zęba.

Żucia czyszczonych powierzchni zębów w następujący sposób: do zębów poziomo i posuwisto-zwrotnego ruchu.

Wewnętrzna powierzchnia jest czyszczona tylną krótkie ruchy szczoteczki kątowe pionowej zęba.

Wewnętrzna powierzchnia zębów przednich jest czyszczona przez ruch górnego skraju żywicy, szczoteczka do zębów rozmieszczonych pionowo.

Nie zapomnij umyć języka – to jest czyszczony i wymiata tam iz powrotem wniosków.

Szczoteczka dokładnie myte i umieszczone w szklanej jeżyć się.

Jak myć zęby za pomocą nici dentystycznej?

Gdy nie ma szczoteczki do zębów lub użyć nie jest możliwe, aby oczyścić zęby z resztek żywności pomaga nici lub nić dentystyczną. Do czyszczenia zębów z nici potrzebne nawijanie nitki na 40 cm środkowe palce, tak że pomiędzy nimi pozostaje mocno w gwint o długości około 2-3 cm. Ta część gwintu musi być dokładnie umieszcza się pomiędzy zębami, czy niektóre ruchy z gumy do górnej krawędzi zęba przy czym zęby gwintu nici może odchylać się wokół linii dziąseł.

Jak go używać trzeba odpocząć nici. Każdy odcinek nici jest stosowany raz na jednej przestrzeni międzyzębowej.

Konieczne jest czyszczenie języka?

Jedną z najważniejszych etapu jest czyścić ustnej, czyszczenie języka. Wielu ludzi zapomina o tym, ograniczona tylko przez szczotkowanie. Ale język zgromadził również resztki pokarmu i różnych szkodliwych mikroorganizmów.

Część języka pomoże usunięcia płytki nazębnej z niego i zapewni świeży oddech.

Do czyszczenia języka można użyć specjalnych skrobaczek (łyżki), na odwrocie przeznaczonych dla szczoteczki do zębów (z zgarniaczy mini pióro na nim), ręczne szczoteczki i pasty do zębów. Język powinien rozpocząć oczyszczania tylną część, przechodząc stopniowo do końcówki języka. Po czyszczeniu skrobaczkę język powinien być czyszczony (szczoteczka do zębów, łyżka) pod bieżącą wodą i przepłukać usta eliksir.

Dlaczego potrzebujemy pastę do zębów?

Końcowy etap oczyszczania jest stosowanie płynów do płukania ust doustnego. Uniemożliwia powstawanie płytki nazębnej na zębach, ma działanie przeciwbakteryjne w ustach, odświeża oddech. Płukać gardło płukania jamy ustnej trwa 1-2 minuty, po czym ciecz wypluć.

Jak jedzenie wpływa na zdrowie naszych zębów?

Dental zdrowia jest w dużej mierze zależne od naszej żywności. Na przykład, dla zębów szkodliwe produkty zawierają duże ilości cukru. Chcesz uniknąć próchnicy – ograniczyć się do korzystania z różnych słodyczy. Ponadto okazało się, że szkliwo zębów jest w stanie korozji sok cytrusowy, więc po zjedzeniu pożywienia, pożądane jest, aby przepłukać usta.

Szkodliwe dla zębów zbyt zimno i zbyt gorące napoje), żywności (zwłaszcza jego ustawienie (gorąca kawa pijana po prostu jadłem lody).

Przydatne dla zdrowia zębów są pokarmy bogate w fluoru (czerwone ryby, czarna herbata), wapń (produkty mleczne, sezam, soja), żelaza (wątroba, fasola, kasza gryczana), fosforu (wołowina, jaja, ryby), witaminę D (jaja , grzyby, makrela), B (orzechy, marchew, ziemniaki, kalafior, szpinak), C (róży, jabłka, porzeczki).

Jak często należy udać się do lekarza?

Rutynowa kontrola u dentysty, i szybkie leczenie chorób stomatologicznych – gwarancji, że w przyszłości nie będzie miał problemu z jamy ustnej. Odwiedź dentystę co pół roku jest zalecane.

Zdrowe zęby, uśmiech, olśniewające białe przyjemne, brak oddechu strachu podczas wizyty u dentysty – to jest wynikiem właściwej opieki stomatologicznej, regularnej pielęgnacji czystości jamy ustnej.

Share →