Jak do diagnozowania i leczenia skoliozy z 1 stopnia?

Jak do diagnozowania i leczenia skoliozy z 1 stopnia?

Jak rodzice mogą znaleźć się skoliozy ich dziecka 1 stopnia? Jakie przyczyny leżą u podstaw tej choroby kręgosłupa, wiek, w którym rozwija się, a jak leczyć skoliozę od 1 stopnia? Nie skoliozy „deską ratunku” dla rekrutów?

Na wszystkie te pytania odpowiemy w niniejszym materiale.

Przyczyny skoliozy

Wiadomo, że rozwój skoliozy przyczyniają wrodzonych nieprawidłowości i przewlekłych chorób kości, mięśni i układu nerwowego. Od krzywizny kręgosłupa może spowodować stopienie trzonów wrodzonej kręczu szyi wygląd dodatkowego kręgu lub w kształcie klina poprzecznego deformacji kręgosłupa. Deformacji kręgosłupa mogą być spowodowane urazem, chorobą zakaźną (polio), uszkodzenie mózgu (porażenie mózgowe), zaburzenia metaboliczne (krzywicy i innych naruszeń przemiany mineralnej).

Jednak, według statystyk, prawdziwą przyczyną skoliozy może być ustalona w nie więcej niż 20% przypadków. Pozostałe 80% rodziców usłyszeć od diagnostyki ortopedycznej „skoliozy idiopatycznej” lub skoliozy, rzeczywiste przyczyny, które wciąż pozostają niejasne. Oznacza to, że rodzice są zobowiązani do utrzymania wysokiego prawdopodobieństwa w odniesieniu do tej choroby, nawet w przypadku ich dziecko jest zdrowy i nie cierpi na żadną z powyższych chorób.

Rozwój skoliozy idiopatycznej, zwykle w okresach intensywnego wzrostu układu mięśniowo-szkieletowego, lub tak zwane okresy przedłużenia. Najbardziej „niebezpieczny wiek” w tym względzie jest od 7 do 9 lat, a od lat 14 do 16 dziewczyny bardziej wpłynąć.

Jak rozpoznać skoliozę z 1 stopnia?

Nie widać krzywiznę kręgosłupa? W rzeczywistości, w początkowym stadium choroby jest znacznie łatwiej ominąć niż zdiagnozowania z powodu skoliozy o wartości 1 stopnia objawów. Deformacji kręgosłupa nienatrętni, i to jest możliwe tylko wtedy, gdy wykryje skierowana kontroli i dlatego lekarze często początkowe stadium skolioza wykrywane przypadkowo podczas rutynowego sprawdzanie studentów.

A jakie objawy należy zwrócić uwagę rodzicom jak najszybciej zidentyfikować problem i zacząć pozować korekty? Małe znaki, ale dlatego, że każdy z nich będzie musiał dać pełną uwagę. Głównym objawem – asymetryczne ułożenie ramion i łopatek, jeśli umieścić dziecko przed sobą, można zauważyć, że prawie jedno ramię wyższe niż inne. Ten sam objaw powinien być sprawdzany w zboczu.

Poproś dziecko, aby pochylić się do przodu z rękami w dół i zwróć uwagę na lokalizację tarczy, jeśli ostrze jest wyższa niż inne, a potem nadszedł czas, aby zobaczyć się z lekarzem, podiatrę.

Ponadto objawy skoliozy może być skarg dziecka ból w plecach po długim spacerze lub długich statycznych obciążeń kręgosłupa. Prosty znak, w którym następuje ze zwiększoną uwagą postawa student jest pochylona postawa.

Skolioza 1 stopień: wojsko

Zgodnie z prawem Federacji Rosyjskiej, na 1 stopień diagnozy skolioza armii, a raczej siły zbrojne mają prawo do odwołania się do młodzieży w służbie ojczyzny. Co więcej, początkowa faza deformacji kręgosłupa nie jest powodem do przesunięcia nawet w przeciwieństwie do 2 stopni skoliozy, w których młody człowiek może być uznane za przydatne do służby wojskowej.

Diagnostyka

W trakcie przeglądu, możemy wykryć pośrednie oznaki deformacji kręgosłupa, ale w celu potwierdzenia diagnozy nie można zrobić bez dodatkowych metod badania. Podstawową metodę rozpoznania skoliozy radiografii jest przedni występ, za pomocą którego możliwe jest sprawdzenie skrzywienie kręgosłupa w płaszczyźnie czołowej. Skolioza 1 stopień charakteryzuje się niewielkim odkształceniu, w którym kąt między liniami pośrednictwem trzonów nie przekracza 10 stopni.

Jak leczyć skoliozę z 1 stopnia?

Możesz skorygować zniekształcenia kręgosłupa, a jeśli tak, jak leczyć skoliozę od 1 stopnia? Na szczęście, lekkie krzywizny kręgosłupa mogą być z powodzeniem rozwiązany za pomocą metod zachowawczych i kwestia operacji na tym etapie choroby nie występuje. Ponadto, gdy krzywizny mniejszym niż 15 stopni bez obrotu nie jest odbijane i gorset i wszystkie leczenie opiera się na fizjoterapii, masażu oraz fizykoterapia.

Gdy diagnoza leczenia skoliozy 1 stopnia na podstawie antiskolioznyh gimnastyki (Katharina metody Schroth). Wykonaj specjalny zestaw ćwiczeń powinien być na co dzień, nie święta, weekendy, nie tylko sposobem naprawienia naruszenia postawy. Ten sam sposób jest stosowany do leczenia drugiego stopnia skoliozy, jednakże w tym przypadku, w zależności od obecności lub braku obrotu kręgów orthopedist zdecyduje się wprowadzić gorsetów naprawczych.

Leczenie skoliozy 1 stopnia ma na celu wzmocnienie mięśni gorset z powrotem. W tej chorobie nie jest asymetria napięcia mięśniowego i rozwoju mięśni nierównej i kompleks ćwiczeń terapeutycznych mających na celu wyeliminowanie istniejących asymetrii i przyczyni się do wzmocnienia mięśni pleców. Dobry efekt terapeutyczny zapewnia masaż leczniczy, który pomaga rozładować napięcie mięśni napiętych z nienormalnie.

Doskonała metoda interwencji terapeutycznej jest pływanie.

Share →