Jak dostać szansę?

Jak dostać szansę?

Jednym z najbardziej nieprzyjemnych zabiegów medycznych, które przeraża nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych – tego zastrzyku. Chociaż znając i stosując odpowiednią technikę, wstrzyknięcie można zrobić bezboleśnie i bez pojawienia się możliwych powikłań.

Zastrzyki mają swoje zalety w porównaniu ze stosowaniem leków doustnych. Się w tkance za pomocą zastrzyków, leków szybko wchłaniany do krwiobiegu, z pominięciem układu żołądkowo-jelitowego. Zgodnie z tym, istnieje ryzyko dysbacteriosis i innych skutków ubocznych.

Według metody wstrzykiwania są podzielone na: podskórne, dożylne i domięśniowe. Dożylnie zrobić sami tej procedury jest niebezpieczne, więc jeśli taka potrzeba to lepiej zwrócić się do specjalistów. Wszelkiego rodzaju zastrzyków powinny wyznaczyć lekarza, który będzie podnieść i wielkości strzykawki i niezbędne przygotowania.

W większości przypadków, mogą być wykonane samodzielnie przez wstrzyknięcie domięśniowe (zwykle po lekarza nominacji). Aby przeprowadzić procedurę poprawnie, należy zwrócić uwagę na pewne subtelności.

Zdobycie leku w strzykawce, należy upewnić się, że nie dostać się powietrze. W tym celu otwór igły jest całkowicie zanurzona w roztworze. Raz lek w ampułkach jest bardzo mały, może być przechylony, powrót igły ścięte najbardziej dociskania szklanej ampułce.

Strzykawka napełnia się lekiem. Teraz musimy to zmienić igłę, sprawdzić pęcherzyków. Następnie trzeba przerzucić do korpusu strzykawki paznokciem łączenia małych pęcherzyków w większe.

Pozostaje wycisnąć te pęcherzyki, aż do momentu pojawienia się koniec igły upuścić leków. Bardzo małe ilości powietrza w strzykawce akceptowane.

Wtrysk sama procedura jest najczęściej wykonywane w pośladki. Ważne jest, aby zdezynfekować miejsce wkłucia, aby chronić organizm przed wnikaniem wstrzyknięcie bakterii. Aby to zrobić, wacikiem zwilżonym w alkoholu lub nalewki na bazie alkoholu, który otarł miejsce wstrzyknięcia.

Aby proces jako bezbolesne, jak to możliwe, aby strzał w relaksacji mięśni. Pacjent jest umieszczony na boku lub żołądka. Pośladków umownie podzielić na cztery części. Iniekcje są na górze zewnętrznego kwadratu.

Istnieją pewne niuanse w trakcie postępowania dla dzieci i dorosłych. Gdy dziecko jest zalecany do zbierania nakłuć skórę rowka w miejscu wstrzyknięcia. Dorosłych, przeciwnie do naciągania skóry w tym obszarze. Następnie należy postępować bardzo jasno i precyzyjnie. Ręka z strzykawki jest wycofane, a następnie ¾ igły wstrzykuje do mięśni, a odbywa się to nagle.

W korpusie igły dorosłego może zanurzyć się do 3 cm, w ciele dziecka – 2 cm.

Przy na tyle głęboko podawanie leku wchodzi strzykawka do podskórnej warstwy tłuszczu, niż w mięśniu. Może to spowodować pojawienie się fok (guzki), a sama procedura nie ma sensu, ponieważ lek nie dostaje się do krwi. Narkotyki są wprowadzane powoli.

Następnie wata, część suchego alkoholu, stosuje się do miejsca iniekcji i gwałtownie usunięto igłę.

Po kilku minutach po zakończeniu zabiegu, możliwe jest do masażu trochę mięśni. W tym samym miejscu, aby wprowadzić więcej niż 2 razy w tygodniu, to nie jest to zalecane przez lekarza. Jeśli kurs zastrzyków trwały, najlepiej jest wprowadzić na raz w różnych pośladków.

Czasami jest konieczne do niezależnego wstrzykiwania podskórnego. Procedura ta ma cechy. Przed i po iniekcji powinny być dezynfekowane miejsce wstrzyknięcia.

Następnie skóra jest składany trójkątny lewą rękę. Weź strzykawkę w prawej ręce. W tym przypadku, palec trzymając kaniulę igły od spodu, kciuk – góry i środkowego i serdecznego palce trzymać strzykawkę. Igłę dwie trzecie do skóry. Następnie, lewa jest przenoszona na tłok strzykawki.

Lek jest wtryskiwany wolno. Po procedurę stosuje się do bawełny przetrzyj miejsce wstrzyknięcia i wyjąć igłę.

Jeśli nadal boją się samodzielnego wstrzykiwania, najlepiej jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu.

UKRAINE.com.ua. joomla.ucoz.ws

joomla.ucoz.ws

joomla.ucoz.ws .

, .

– 15.

Share →