Jak farbować włosy

Farbowanie włosów w domu, jesteśmy w niebezpieczeństwie popełnienia szeregu błędów. Niektóre z nich mogą prowadzić do niepożądanej jakości kolorów i koloru, ale inni – poważnie uszkodzić włosy. Passion.ru ostrzec błędów wybarwienia i porozmawiać o nowych sposobów barwienia włosów!

Uciekamy się do barwienia włosów, gdy chcemy malować siwe włosy, zmienić obraz lub po prostu do „ożywienia” kolor włosów. Ale, niestety, niechlujne malowanie „w domu” może spotkać bardzo przykre konsekwencje – włosy mogą być poważnie i nieodwracalnie zniszczyć.

Musisz być w stanie wybrać kolor, tak aby pasował pod głównym tsvetotip (szczególnie w kolorze brwi i rzęs). Oczywiście, lepiej jest farbować włosy w salonie, ale jak każda farba zmywa się wystarczająco szybko, a procedura barwienia zwykle nie jest tanie, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce.

Główne błędy, które podejmujemy, gdy ich własne włosy farbowane

Błąd №1: Spodziewaj się, że wynik pasuje do koloru farbowanie włosów na opakowaniu

Błędem jest założenie, że w wyniku Farbowanie włosów kolor będzie identyczny z kolorem włosów dziewczyny „z pudełka”. Wynik barwienia zależy od naturalnego koloru. Użyj odcieni płytek który jest zazwyczaj podane są na stronie okna, aby zrozumieć, jak niektórzy wyglądają jak to farby na swoim włosy .

Błąd №2: Korzeń farbowanie włosów farby bez sprawdzania alergii

Wielu z nas nie zwraca uwagi na zaproszenia od producentów pierwszy Sprawdź swoją reakcję na farby na małym obszarze skóry.

Wybrać części na tylnej części szyi, za uchem lub na wewnętrznej fałdy łokcia. Uczulenie na farbę może występować w postaci podrażnienia, świądu, stanów zapalnych, a nawet utratę włosów! Badanie powinno być przeprowadzone przez 1-2 dni przed spodziewanym barwienia.

Błąd №3: Użyj farby bez barwienia próbnej

Duży błąd wkrótce będą malowane wszystkie włosy. Lepiej wybrać mały kosmyk włosów od szyi do sprawdzenia na to, że masz. Więc można zapisać się od rozczarowania.

Błąd №4: nie chronić skórę i odzież podczas stosowania

Farba może opuścić silne plamy na skórze i odzież. tak przed malowaniem powinny rzucić ręcznik na ramiona, które nie jest szkoda psuć. Należy używać rękawic, które zazwyczaj są w zestawie farby.

Ponadto chroni skórę przed skaz może, jeśli stosowane do szyi i uszach tłustej śmietanie lub wazeliny. Jeśli jeszcze pewne obszary skóry były zanieczyszczone farbą, przetrzeć te bawełniany wacik zanurzonego w miejsca balsam alkoholu.

Błąd №5: Wykorzystanie odżywka do włosów przed barwieniem

Nie należy stosować odżywkę przed barwienia włosów – po prostu spłukać włosy szamponem. Fakt, że gotowe do barwienia włosów, bez wolnych rodników musi być obecny – takich jak brud i tłuszcz. W tym samym czasie, dzień przed farbowanie włosów lepiej nie myć.

Błąd №6: malowane na brudnej, zmierzwione włosy i lakierem klejonego

Miesiąc przed barwieniem regularnie nawilżać włosy specjalnymi maskami. Przed nałożeniem farby, włosy muszą być czyste! Przed malowaniem zaleca się włosy sostrich suche, rozdwajaniu.

Błąd №7: Nakładać farbę do włosów na brwi i rzęsy

W żadnym przypadku nie malować kolor brwi i rzęsy włosów – można kruszyć rzęsy! Ale to nie jest najgorsza rzecz – farba może dostać się do oka, które mogą powodować poważne konsekwencje zdrowotne dla widoku. Dla brwi i rzęs, są specjalne farby zawodowych i barwienia jest zalecane w kabinie.

Błąd №8: Zwiększa zabarwienie (dłużej niż zalecane w instrukcji)

Perederzhivat farby na włosy w każdym razie niemożliwe – może znacznie uszkodzić włosy. Pamiętaj, że o wiele łatwiej zrobić dźwięk bardziej intensywne niż rozjaśnić farbowane włosy też. Jeśli wynik barwienia nie jesteś zadowolony, będzie musiał czekać 2-3 tygodni przed farbować włosy ponownie.

„Zwiększenie technikę barwienia barwienie podziale jako całości. Skład farby do włosów jest inna: bardziej wyrozumiały lub formuła zapewnia mocne odcienie przez długi okres.

Kocham twoje włosy, dbać o nich. Malowania pozostałych już umieścić na włosach, w większym lub mniejszym stopniu uszkodzeń struktury włosa, a zatem swoje właściwości fizyko-chemiczne. Gdy racjonalna pielęgnacja włosów farbowanych mogą być częściowo przywrócić te funkcje.

Ale o wiele bardziej rozsądne, aby poprawnie przeprowadzić procedurę barwienia.

Kobiety są szczególnie narażone na ryzyko, nie obserwując czas barwienia określoną w instrukcjach, gdy rozjaśniania włosów. Konwersja blond – czas podwójnie odpowiedzialni. W rzeczywistości, to lepiej powierzyć ją profesjonalistą. ”

Błąd №9: Użyj szampon przeciwłupieżowy do włosów farbowanych

Specjalne szampony do łupieżu są najsilniejsze właściwości oczyszczające wszystkich szamponów na rynku. Na kolorowym włosy lepiej wykorzystać fundusze szczególną troską przeciwłupieżowe do włosów farbowanych – takich jak, na przykład, Panna Prestige, Clear Vita ABE lub nowość HeadShoulders przeciwłupieżowy „trwały kolor.”

Błąd №10: farbować włosy więcej niż dwa odcienie ciemniejszy lub jaśniejszy niż naturalny kolor włosów

Kolor włosów musi w harmonii z naturalnym tsvetotip (Kolor skóry, oczu, naturalny dźwięk włosów), o ile oczywiście nie chcemy osiągnąć efekt la Śnieżki. Jaskrawym przykładem tego efektu – Dita Von Teese. Dita raz przyznał, że w rzeczywistości jest blondynką!

Z czarnym gwiazda dostaje jej słynny stylu retro. Dita nie wyklucza ewentualne eksperymenty z włosami w przyszłości – jest gotowa ponownie stać blond lub rudy, ale w żadnym wypadku nie ciemnowłosa kobieta.

Na drodze, a ostatnio stwierdzono, że naukowcy radykalne Farbowanie włosów może powodować poważne choroby skóry. Szczególnie niebezpieczne farby ulubione nastolatki: karmazynowy, fioletowy, zielony, jasny czerwony … skład tych farb zawierają substancję para-fenylenodiaminy, która powoduje stan zapalny skóry.

Gwiazdy też źle:

Share →