Jak gotować beza beza (przepis) + wskazówki

jak gotować beza beza (przepis) + wskazówki

Ze wszystkich wypieków łatwiejsze i bardziej dostępne dla każdej rodziny, nawet nowicjusz — ta beza. Nawiasem mówiąc, jest to jedyny wypieki, przygotowane bez mąki. Beza rozpływają się w ustach bez śladu, być może, więc apeluję do wszystkich — i starsze dzieci.

Tak, bo to jest chyba najmniej Produkt pracochłonne. Niektórzy błędnie nazywany beza bezy. Powiązania między nimi na pewno jest. Rzeczywiście, w tym iw innych przypadkach, białka jaja i cukier. A uzyskane produkty są różne.

Pocałunek — Krem tego białka i syropu cukrowego i bezy — pieczone, a, wysuszony produkt, łatwy i szelest, jak wiatr. Nic dziwnego, że w dawnych czasach nazywano produkt «Hiszpański wiatr», Przypomnijmy, «Zapiski myśliwego» Iwan Turgieniew.

W historii «Mój sąsiad Radilov» przeczytać: «Kolacja była bardzo dobra, a od niedzieli nie bez drżenia galaretki i hiszpańskiego wiatru (ciasto)», W książkach kucharskich w czasie receptury tego produktu w kilku wariantach:. Ze skrobią z drobno wbity migdały, skórkę z cytryny, i tak dalej D Na przykład w Księdze Pawłowska «Skromny i chudego tabeli» «Hiszpański wiatr» biorąc pod uwagę ten przepis: «Pokonaj 10 białka lepiej, dodając trochę i nie przestając bić 10 łyżki drobno przesiany cukier, natychmiast umieścić łyżkę w grupach na płycie żelaza, wysmarowane wosku, a następnie umieścić w gorącym piekarniku, nie wysycha, to lepiej na noc po chleba; Możesz dodać skasowane na tarce skórkę z cytryny dobrze» ,

Stopniowo receptury i techniki gotowania upraszcza dziś przygotować beza jest bardzo prosta. Jeśli jest mieszalnik, dzięki czemu wykonuje się dokładnie z 13 minut. Podstawowy przepis: 1 szklanka cukru cienkie — 4 białek.

Dalej — wyposażenie dla firm. Jeszcze… Nawet w tym prostym faktem, ma swoje dziwactwa.

Pierwsze białko ubij cukier w celu wytworzenia trwałej pianki, a następnie stopniowo cienkim strumieniem wlać cukru w ​​ciągłym ubijania. Bita masy białka przy użyciu worka ciasta z gładkiej rury rzeźbione szybko składane do postaci granulek, muszli lub szyszki, jeże do pieczenia lub pergaminem mowa naoliwiona lub kalka. Jeśli nie masz worek ciasta lub rzeźbione rury bitą masa może być rozłożone na łyżkę sody.

Jest to bardzo ważne podczas pieczenia bezy zgodne z żądaną reżimu temperatury. List z formowanej pianki należy umieścić tylko w oświetlonym piec gazowy i powoli przez 1,5-2 h piec-suszy w temperaturze nie przekraczającej 100 °S.

Jak określić gotowość bezy?

Po pierwsze, jak łatwo są za pan lub arkusz papieru, na którym są pieczone; po drugie, szelest, trzaski, które dają dobre pieczone bezy. Przynieś je do ucha, a usłyszysz o tym samym hałasu, które można usłyszeć z muszli.

Tutaj Beza gotowy. Można podawać je z herbaty lub kawy. Ale nie ma limitu do perfekcji.

Beza przeszklona

Pieczone beza może stać się bardziej atrakcyjnym, świąteczny, jeśli obejmuje je z czekoladą.

Dla glazury: 150 gramów sproszkowanego cukru, 2 łyżki roztopionego masła, 2 łyżki kakao w proszku 3 łyżki gorącej wody.

Wszystkie te składniki są połączone w przepisie, umieścić w ogniu i doprowadzić do stanu płynnego. Bardziej wygodny w użyciu dla tej małej misce emaliowanej. Do glazury o produkcie lepiej świeciło rozgrzać jej najlepiej w kąpieli wodnej, a nie na otwartym ogniu.

Beza przeszklona tak: zanurz je w szkliwo i lekko wstrząsnąć, aby uniknąć smug. Czekolada podłoga może dokonywać żadnych wzór białego pudru.

Możesz glazury kolorowe bezy wisienką — różowy żurawinowy lub, powiedzmy, żółty — z dodatkiem wysuszono i drobno mielonej skórki pomarańczowej (skórkę). Białe szkliwo tak przygotowane. Musimy podjąć jedno jajko biały i pokonać go stale dodając przesiane cukier puder,

Share →