Jak gotować fasolę

Jak gotować fasolę

Gospodyń domowych wyklucza wiele ziaren z diety ich rodzin ze względu na fakt, że przygotowuje dawna ponadto zbyt ciężkie i trudne do trawienia pokarmu. Tymczasem, ziarna są bardzo przydatne i smaczne produktów i odmówić nie warto.

Przygotowanie do gotowania

Przed gotować fasolę, należy wstępnie namoczyć. Jeśli gotować suchego ziarna na raz, to zajmie co najmniej cztery godziny, więcej niż ta fasola będzie powodować wzdęcia, ze względu na to, co rzeczywiście z niego często odmawiają.

Więc bierzemy szeroką i pojemną miskę, objętość, która przekracza znacznie ilość namoczone ziarna, umieścić je tam, wypełnić zwykłą zimną wodą i pozostawić na 6 – 08:00, na przykład w nocy.

Ostrzeżenie! już moczenie nie jest zalecane, ponieważ ziarna może psuć!

Za dobę fasolinku wzrost ilości około trzy razy, dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć się w masowych sztućce. Spuścić wodę i dokładnie umyć je, usuwając w ten sposób ten sam materiał, z którego staramy się pozbyć. Z treningu zrobiliśmy!

Gotować fasolę w rondlu

1. Wypełnij przygotowane fasola z niewielką ilością zimnej wody, umieścić w ogniu.

2. Nie mieszanie, nie pokrywa pokrywa nie jest konieczne, że fasola nie zmienić ich kolor.

3. Postępuj zgodnie z poziomu wody, nie bójcie się od czasu do czasu, aby zalać zimną wodą, to tylko przyspieszyć ten proces.

4. Gotuj 01:00, na małym ogniu, a następnie zająć kilka ziaren i spróbować, czy wszystkie miękkie – gotowe, jeśli co najmniej jeden dysk (może to być powód, dla którego nie można ocenić, fasoli) – gotować przez kolejne 15 minut.

5. Sól korzystnie przed końcem gotowania.

Gotować fasolę w szybkowarze

Szybkowar może przyczynić się do zmniejszenia procesu gotowania fasoli, w szczególności jego moczenie.

Do tego, aby szybko ugotować fasolę, to zrobić:

1. Argumenty fasoli w szybkowarze zagotować.

2. Zdjąć z ognia, pozostawić na 01:00.

3. Spuścić wodę, przemywa dobrze z fasoli i umieścić je w szybkowarze, wlać trochę wody, tak aby były one po prostu całkowicie przykryła.

4. Gotować na małym ogniu przez 40 minut od momentu wrzenia.

Fasolę gotować w kuchence mikrofalowej

W kucharza mikrofalowego również wyłącznie wstępnie przygotowane ziarna, jak opisano powyżej. Fasola umieszczone w specjalnym naczyniu, napełnić wodą i gotować, najpierw na mocy maksymalnej – 10 minut i następnie w ośrodku – kolejne 20 minut.

Nawiasem mówiąc, jeżeli gotowanie białe ziarna, może wykorzystywać dowolne z powyższym sposobem, ale czas wygrzewania i gotowania jest mniejsza niż 30 procent.

Niektóre funkcje gotowania zielona fasola

W ostatnich latach, wraz z pojawieniem się możliwości zamrożenia, że ​​stały się bardzo popularne fasola lub zielony groszek. Chociaż być śmiało powiedzieć, że w naszych szerokościach geograficznych jest produktem amerykańskiej zaczęły rosnąć od 17 wieku. Ale na jak długo, aby utrzymać je w stanie świeżym, w przeciwieństwie do zwykle, nauczyłem się dużo później.

Ten, kto zdecydował się gotować mrożone fasolkę, nie powinni stosować się do zaleceń na opakowaniu – nie smaczne. Spróbujmy ziarna, przygotowane według receptury francuskie, mogą przechowywać i kolor tego niezwykle użytecznego produktu i delikatny smak, a także zachować to światło hrustinku choć ziarna całkowicie gotowy do użycia.

Dodaj następujący przepis: fasola szparagowa ma wiele odmian (krzak, tkane, wosk), może to być różne stopnie dojrzałości, a więc jeszcze przed końcem gotowania lepiej usunąć próbkę: to powinno już być miękkie, ale jeszcze trochę chrupiące. Można również gotować i świeży, nie mrożony, ale czas gotowania będzie mniej. W tym przypadku, należy najpierw usunąć łodyżki i czyste (Spray) z gęstych włókien zewnętrznych.

Fasolka szparagowa

2. Woda powinna doprowadzić do wrzenia.

3. Świeże strąki przed gotowaniem elastyczne szybko umyć pod bieżącą gorącą wodą i umieścić powolny 15 minut w zimnej wodzie.

4. Układanie fasolę w rondlu, sól i doprowadzić do wrzenia szybko. Przykryć garnek nie jest objęty.

5. wskazać czas – od momentu wrzenia powinna być nie większa niż 8 minut.

6. Niezwłocznie wyrzucić ziarna na durszlak, po spuszczeniu wody, fasola musi powrócić do garnka.

7. Wypełnij gotowane strąki z zimną wodą i pozostawić na kilka minut, tak – odzyskują swój kolor i konsystencję.

8. ponownie Spuścić wodę.

9. Aby służyć, rozgrzać w rondlu, zaledwie kilka minut, z obsługi nadmiar płynu, sól, pieprz, dodać masło, pietruszka, sok z cytryny, – ma do smaku.

Ostrzeżenie! Fasola zawiera feazin trującą substancję, niszczonych przez obróbkę cieplną w postaci surowej nie można jeść!

Cóż, tutaj mamy zrobić z gotowania różnych rodzajów ziaren. Teraz można go używać jako dodatek, wypełniając na torty (szczególnie pyszne słodkie ciasta z fasoli!) Zapraszam do dodawania użyteczny produkt do sałatek i zup, lobio i dziesiątki innych potraw.

Share →