Jak gotować przepiórki

Jak gotować przepiórki

Dania z kuchni rosyjskiej przepiórek słynie zawsze. W dawnych rosyjskich książek kucharskich można znaleźć wiele receptur: przepiórki z wiśniami, przepiórki z dyni, przepiórki z ziół i jabłek, pieczonej przepiórki z kwas chlebowy. Żaden z królewskiej uczty nie jest kompletna bez przepiórki.

Przetargu i smak i aromat tej gry i do dziś jest uważana za przysmak.

Przepiórka jest podgatunek kuropatwy. Mięso przepiórek, a także jaja są nie tylko różne delikatny smak, ale jest to bardzo przydatne, ma wiele właściwości leczniczych. Mięso przepiórek wzmacnia naczynia krwionośne, kości, leczy choroby wątroby, płuc, żołądka, serca, nerek, zwiększa odporność.

Mimo wysokiej zawartości kalorii mięsa przepiórek, na jego właściwości odżywcze, jakość diety, niesamowity smak jest lepszy od kurczaka i królika. Dziś niewiele osób wie, że mięso przepiórki świeże dłużej przechowywane żadnego innego mięsa powodu lizozymu specjalną substancją, która znajduje się w mięsie przepiórki.

Dajemy kilka receptur mięso przepiórki, które różnią delikatny wyśmienity smak i może stać się prawdziwą ozdobą każdej świątecznym stole.

Przepis Przepiórka, pieczony w piecu „po królewsku”

Potrzebujemy: 4 przepiórki, 200 g wątróbki drobiowej, 4 plastry boczku, kwaśne jabłko 1 szt, 2 cebule, 1 łyżka mąki, olej roślinny, pieprz, sól do smaku. Do marynaty: jedna łyżka oliwy z oliwek i sosem sojowym, jedna łyżeczka papryki i miodem .

Przepiórka należy starannie umyć i wysuszyć. Następnie należy zadbać o przygotowanie marynaty: wymieszać wszystkie składniki i dostać marynata wylewa przepiórki, pokryte są folią spożywczą i wysłany do 40 minut w lodówce.

W tym czasie, farsz może być przygotowana do napełnienia. Liver kurczaka pocięte na kostki i narybku w ciągu 10 minut w oleju roślinnym. W wątrobie, dodać jabłka, pre-cut kromki, pieprz, sól, i wszystko jest smażone na pięć minut.

Marynowana przepiórki są wypełnione mielonego jabłka i wątroby. obróć plastry boczku, przepiórki rozłożone na blachy do pieczenia wyłożonej folią do rozprzestrzeniania wstępnie gry trzeba piersi w górę. Pieczone przepiórki przez jedną godzinę.

Do tabeli przepiórki podawane z gotowanymi i smażonymi ziemniakami z cebulą.

Przepis Przepiórka pieczona

Jeśli sklep Kupiłeś już przetwarzane tusz przepiórki, możesz natychmiast rozpocząć gotowanie. Jeśli przepiórki pracowali na kuchennym stole nieleczonej, konieczne jest, aby dostosować je „do stanu używalności.” Tak dobre tuszy myte pod bieżącą wodą, solyatsya.

To trzeba wyciąć fragment w celu utworzenia osnowy w postaci przepiórek-kurzych tytoniu.

Następny podjęte dwie łyżki oleju roślinnego, i dodaje pikanterii. To może być dla przyprawa kurczaka i przyprawy mogą być, że was tak jak czarny, czerwony pieprz, kolendra, kminek, i tak dalej. Masa jest również dodać sok z cytryny.

Pobierz marynatę dokładnie smarować każdy przepiórki ptaków i wszystko, co pozostaje na kilka godzin do marynować przepiórki w następujący sposób.

Piec w przepiórki piekarnika lepiej za pomocą rękawa do pieczenia. Faktem jest, że jeśli pieczone przepiórki konwencjonalny sposób, a następnie skręcić w mięso twarde i suche, jak mały ptak przepiórki, odpowiednio, i jest mało mięsa. Tak więc, marynowane tusze są umieszczone w rękawie do pieczenia, tutaj jest dodane około 02:58 łyżki zwykłej wody i wszystko udaje się do 45-50 minut w piecu podgrzany do 240 ° C

Ci około 15 minut przed końcem gotowania konieczne otwarcie kuchenki i cięcia rękawa. Jeśli zapomnisz do cięcia tulei, Twój przepiórki nie będzie rumiane, chrupiące i marzył tylko o. Przez 15-20 minut, aż do przepiórki pieczone są z otwartymi ramionami, ma czas na wilgoć wyparowała, a gra nie straci swoją soczystość, miękkość.

Gotowy przepiórki pięknie ułożone na półmisku, ozdobione zieleni i warzyw. Do tabeli podawane z ziemniakami lub warzywami samych.

Przepis Przepiórka, pieczone bakłażany

Potrzebujemy: 4 przepiórki, 4 bakłażany, pomidory 2 szt 2 łyżki tłuszczu.

Bakłażany przemywa się i wytwarza się: z stalk odcięte od góry, usuwa się rdzeń, tak że ścianki są o grubości około 1 cm Solyatsya oberżyny, utrzymywanego przez pół godziny i ponownie przemyto.. Podczas solone bakłażana, można zrobić przepiórki: umyć i przetwarzane tuszek solyatsya i pieprz.

Następnie każda tusza jest umieszczona w bakłażana, bakłażan na pieczenia wysłany, rozliczanie wyciąć doładowania. Każdy bakłażana podawane z pomidorami i pół wlewa olej. Piec w potrzebie w medium aż gotowy.

Do tabeli podawane z gorącym sałatki.

Share →