Jak gotować ryż odpowiednio: 4 pomocnych wskazówek

Jak gotować ryż odpowiednio: 4 pomocnych wskazówek

Jak gotować ryż skłonić nasze porady lifesambrosia.com

Wiele gospodyń domowych myślą, że wiedzą, jak ugotować ryż. Ale bardzo często uzyskuje bardzo niedoskonałe postać. To ważne, aby dowiedzieć się nie tylko okazał się ostry, ale także użyteczne.

Czyli zachował swoje właściwości.

Ryż odmiany, że zdecydujesz się gotować, odgrywa ważną rolę. Jeśli wziąć Basmati, otrzymasz wyraźny, pachnący ryż z delikatnym smaku.

Dziki ryż różni się w smaku, ale to jest najbardziej przydatne w różnego rodzaju. Ryż Kruglozernisty jest idealny dla zbóż i puddingów, to jest dobrze trzymać się razem po ugotowaniu. Średnio-dobrze nadaje się do zup i risotto. ale dlinnozeristny idealne do dekoracji i podawać z mięsem lub rybą.

Podczas gotowania, należy pamiętać, że ryż zwiększa objętość o połowę. Tak więc, jeśli wziąć 1 szklanka ryżu, musisz 2 szklanki wody. Nie jest konieczne, aby wlać wody – to wszystko absorbowane i będzie musiał zostać odprowadzona.

Zauważył, że od ryżu nie jest smaczne, takie i kruchy. Lepiej jest mieć szeroką patelnię z mocno pokrywy. Cienką warstwę ryżu włącza kruche i smaczne. I pamiętaj, że na każde 150 ml ryżu wymaga 1 łyżeczka. Soli i soli lepszy rosół lub wodę, które wypełni zad.

1-2 łyżki patelni wlać. łyżki oliwy z oliwek. Umyć ryż przed gotowaniem nie jest konieczne. Jak gotować ryż: w gorącym oleju wlać ryż i dobrze wymieszać.

Następnie wlać ryż w wodzie lub w magazynie. Rosół z ryżu daje bogatszy smak. W przypadku korzystania z wody, dodać 1 łyżeczkę kurkumy i ryżu, aby uzyskać piękny żółty kolor.

Trzeba gotować ryż gotować na wolnym ogniu pod pokrywką szczelnie zamknięte. I nie przeszkadza mu w trakcie gotowania! Tylko raz, aby zapobiec ryż gdy zalane go cieczą, a następnie doprowadzić do wrzenia i zmniejszyć ogień do minimum. Biały ryż gotowane nie więcej niż 15 minut, a dzikie brązowy – 35–40 minut.

Śledzić czas i nie otwierać pokrywy przed zakończeniem tego okresu. Więc właśnie wydała gorącej pary i wydłużyć czas gotowania. Nieustannie przeszkadzają i zdjąć górną pokrywę, tym bardziej niemożliwe.

Krok czwarty

Po upływie czasu, otworzyć pokrywę i przechylić patelnię lub garnek. Jeśli nie ma dużo wody, to jest konieczne do utrzymywania ognia przez 2-3 minuty. Następnie przykryć ręcznikiem i bielizny rys zawieszone na około 10 minut.

W tym czasie nadmiar wilgoci jest absorbowana i ryż jest suchy i kruchy.

Share →