Jak i co płukanie na ból gardła

Jak i co płukanie na ból gardła

Również na ten temat:

W medycynie, ból gardła jest uważany za wspólne choroby zakaźne, obejmujące zapalenie gardła, migdałków śluzowe oraz ewentualnie krtani.

Zwykle, gdy patrząc od lekarza mówi, nasilenie stanu zapalnego i antybiotyków, jak w dławicy piersiowej nie bez nich (Sumamed. Amoksycylina, BIOPAROX dusznicy bolesnej i innych.)

Dławica piersiowa lub przeziębienie, zawsze zaczyna się tak samo i przynosi pacjentowi bardzo niewygodne:

 • ból gardła, rozszerzenie do uszu i karku
 • trudności w połykaniu
 • Ucisk oddychania
 • temperatura
 • ogólne osłabienie
 • Wzrost zachorowalności i szyjnych węzłów chłonnych

Jeśli przyszedł na gardle, to mówi, że w nosogardzieli obecnych bakterii z regularne płukanie częściowo odkazić i przepłukać powoli. Odzyskiwanie więc jest o wiele szybsze i bardziej skuteczne leczenie staje. To wydaje się być najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem leczenia jednak konieczne, jeśli masz silną anginę.

Co płukanie na ból gardła? Naukowcy udowodnili, że jeśli na co dzień, nawet płukać czystą wodą, zwiększa odporność organizmu na infekcje układu oddechowego. I z płukania angina poprawić działanie ziół i minerałów, zwiększa efekt terapeutyczny.

Jak płukać na ból gardła

 • Podczas płukania należy wyrzucić głowę do tyłu, podczas gdy my pchać do przodu, jak to tylko możliwe, aby upewnić się, że rozwiązanie odbyło się jak najgłębiej do gardła.
 • Rozwiązanie do płukania powinna być ciepła, jak zimna woda tylko pogorszyć stan, i ciepłej wody może powodować oparzenia i niepotrzebnego bólu i stresu dla pacjenta.
 • Poprawa migdałków nawadniające, podstawa języczka nie zakłóca przechodzenia roztworu można wymawia dźwięk I.
 • Istotnym warunkiem dla prawidłowego płukania czas zabiegu co najmniej 30 sekund to konieczne, dla każdego płukania ciecz mogła dokładnie przepłukać gardła.
 • Nie połknąć roztwór, ważne jest, aby móc kontrolować oddychanie.
 • Płukać anginie, jest pożądane przeprowadzenie 6-10 razy dziennie.

Co płukanie na ból gardła

1. Płukanie gardła solą dławicy, jodu i sody cenowo, łatwy sposób. W szklance przegotowanej wody rozpuścić 5 kropli jodu, 1 łyżeczkę soli i tyle sody. Jest to stary, sprawdzony popularny sposób.

Jeśli nie ma reakcji alergicznej na jod – to najbardziej wiarygodne i efektywny sposób szybkiego powrotu do zdrowia.

2. Spłukać dławicy mocnej herbaty. Aby to zrobić, silny napar, nie pakowane, najlepsza zielona herbata, dodać 1 łyżeczkę soli, chłodnym i płukać gardło to rozwiązanie.

3. Przepłukać roztworem nadmanganianu potasu. Ostrzeżenie – metoda ta wymaga starannego rozwiązania ziarna manganu Aby uniknąć poważne oparzenia ust. To rozwiązanie wysycha śluzu i po zabiegu musi wynosić 20 minut, aby nasmarować gardła 1 łyżeczkę rokitnika zwyczajnego lub innego oleju roślinnego.

4. Wypłukać infuzji dławicy czosnku. 2 ząbki czosnku zaparzyć jedną filiżankę wrzącej wody, pozostawić na rozwiązanie przez godzinę.

5. Płukanie gardła octu jabłkowego. Aby przygotować roztwór musi być jedna łyżeczka octu i naturalnego bloku szklance przegotowanej wody. (Jak zrobić ocet jabłkowy cydr w domu)

6. Płukanie gardła sokiem z buraków dławica piersiowa. Sok z buraków – to bardzo potężne narzędzie, łagodzi obrzęk, stan zapalny i ból dotkniętego gardła. Ten prosty środek domu, buraki zawsze mieć w domu każda rodzina. Otrzymując 20 ml roztworu jest konieczne. ocet jabłkowy cydr i szklanka soku z buraków.

Można to zrobić w następujący sposób: 1 buraki, ruszt, 1 szklanka startego do masy, 1 łyżka octu 6% gospodarstw domowych cydr, dodać do masy czekać 04:00, wycisnąć sok i płukać gardło roztworem tego co 3:00.

7. borówki bulion płukania. Nie łatwy sposób, jak trzeba pół szklanki suszonych jagód. Zagotować 2 szklanki jagód w wodzie przez godzinę.

Jagody są bogate w taniny, przyczynia się do szybkiego usuwania zapalenia.

8. Płukać sokiem z cytryny dławica piersiowa. Aby ułatwić połykanie i ulgę w bólu, można użyć świeżego soku z cytryny w proporcji 2/3 z przegotowanej wody.

9. Płukać ziołowy. Jeśli nie ma żadnych reakcji alergicznych na trawie, można zrobić napar z eukaliptusa, nagietka i rumianku, ma innej opcji – piołun, nagietek, babka lancetowata, innej opcji szałwia, kwiaty malwy i czarnego bzu. Aby to zrobić, jedną łyżkę jednej z katedr warzonych filiżanką wrzącej wody, ostudzić, odcedzić i przepłukać gardło.

Możesz spłukać czystą wyciąg z rumianku.

10. Płukać wykończone leczniczy rozwiązania chemik lub spraye: takie jak Hlorofillipt (Cena 100 rubli, 210 rubli sprayu) Furatsilin (Cena 30-40 rubli Tablety). Rozwiązanie Lugola (Cena: 10 rubli, spray 90 rubli) Iodinol (Cena 15 rubli). Miramistin (cena 150-260 rubli). Gdy lek w roztworze płuczącym, to należy rozcieńczyć przegotowanej wody w ilości w zależności od instrukcji. Jest również możliwe stosowanie OCTENISEPT (RUB 230-370) powinny być rozcieńczony wodą 1/5 lub ampułkach dioksidina 1% roztworu (200 rubli 10 fiolek) w jednej ampułki rozcieńczono 100 ml wody.

11. Płukanie gardła probiotyki. Najnowsze badania naukowcy twierdzą, że w walce z chorobami zapalnymi nosa i gardła, zapalenie zatok, zapalenie zatok, zapalenie migdałków, przewlekłe zapalenie migdałków ważną rolę bakterii w błonie śluzowej nosogardła, które są w stanie hamować rozwój patogenów. Dlatego uzupełnia leczenie i zapobieganie nawrotom choroby, jak ból gardła i migdałków może takie środki, jak płukać gardło (fermentowane koncentrat Narine 150 rubli), Normoflorin (płyn 160-200) (1000 rubli Trilakt), zawierające pałeczki kwasu mlekowego (patrz.

Lista leków probiotyków). Gdy to jest normalne równowagi mikroflory jamy ustnej, warunki naturalne tłumienie patogennych mikroorganizmów, przyspiesza proces zdrowienia.

Share →