Jak jest kiła?

Jak jest kiła?

Obecnie, choroby takie jak kiła, nie należą do rzadkości. I nie zawsze przyczyną zakażenia staje wyuzdana. Pięć głównych sposobów zarażenia kiłą.

Transmisja seksualna kiły

Jest najczęstszą drogą transmisji kiły. Treponema pallidum aktywnego replikacji w innym środowisku wilgotnym w organizmie ludzkim. Mężczyzna plemników i kobiet upławy nie jest wyjątkiem. W tym przypadku infekcji może po pojedynczym kontaktów seksualnych. Ryzyko to jest około 45%. Prawdopodobieństwo przekazywania kiły nie zależy od stopnia zaawansowania choroby lub funkcji.

Choroba jest bardzo zakaźny, aż do pojawienia się charakterystycznych objawów.

Zakażenie układu płciowego z kiłą i obejmują takie kontakty jak analny lub oralny. Czasami, kiedy te rodzaje seksu, zakażenie występuje często. Główną przyczyną zwiększonego ryzyka seksu oralnego jest partnerem bezpieczeństwa, nie myśleć o użyciu prezerwatywy. Ponadto, seks analny jest niebezpieczny.

Wiadomo, że 60% ogółu chorych na kiłę są mężczyźni i lesbians. Ten wysoki wskaźnik jest spowodowane tym, jak jest zakażenie kiły. Treponema pallidum dostaje się do organizmu poprzez mikropęknięcia w błonie śluzowej.

Na powierzchni szczeliny odbytnicy podczas stosunku występować częściej niż na powierzchni pochwy.

Jak jest w domu syfilis?

Jest to rzadki rodzaj trybu nadawania kiły. Jednakże, jeśli jeden z partnerów lub członków rodziny jest chory, a reszta nie są wolni od ryzyka zakażenia. Treponema pallidum jest zawarta w żadnym wilgotnych wydzielin ciała pacjenta. Co do zasady, powstaje przy użyciu ryzyko wspólne sztućce, pościel, kąpiel szczoteczki do zębów.

Penetracja Treponema pallidum w organizmie z możliwych podwójnych wypalanych papierosów.

Często pojawia się pytanie, kiła jest transmitowany przez ślinę? Zatem przenoszone. Ponadto prawdopodobieństwo syfilis krajowych w tym przypadku jest dość wysoki. Mikroorganizmem, który powoduje chorobę zachowuje funkcje życiowe zewnątrz korpusu długo.

W związku z tym, z zastrzeżeniem przepisów sanitarnych w osobistych w domu zakażenia można łatwo uniknąć. Jednak w ślinie blady Treponema czuje się świetnie i pocałunki wymiany może prowadzić do dużych kłopotów.

Kiła drogą transfuzji

Transfuzja drogi oznacza przenoszeniu chorób przenoszonych przez krew. Na przykład, podczas transfuzji krwi od dawcy. Oczywiście, te infekcje są bardzo rzadkie, ale nie nierealne.

To ze względu na ryzyko transmisji dowolnego dawcy choroby, muszą być poddawane szczegółowej kontroli lekarskiej na obecność chorób przenoszonych drogą płciową.

Najczęściej zakażenie następuje poprzez wykorzystanie zanieczyszczonych instrumentów medycznych. Na przykład, narkomani zwiększonego ryzyka rozprzestrzeniania kiły w korzystaniu z jednej strzykawki.

Jaki inny sposób jest przekazywany syfilis?

Przezłożyskowy znaleźli sposób przeniesienia choroby w czasie ciąży z matki na dziecko. Ale przede wszystkim, zainfekowany płód umiera, nawet w życiu płodowym. Zakażenia może również wystąpić podczas przejścia dziecka przez kanał urodzenia matki lub w naturalnym karmienie piersią dzieci.

Z narażeniem zawodowym napotykają służby zdrowia w kontakcie z wydzielinami chorych.

Share →