Jak jest mnożenie storczyków w domu?

Jak jest mnożenie storczyków w domu?

Eksperci zidentyfikować wiele odmian i odmian storczyków. Różnią się one od siebie o kolor, kształt, rozmiar, etc. Wielu fanów są często zaangażowane w uprawie storczyków sama, dlatego pojawia się pytanie, jak mnożenie storczyki w domu.

Ten tropikalny piękno zadziwiająco dobrze wystarczy złapać w kontekście rosyjskim i stało się bardzo popularne wśród tych, którzy są zainteresowani w kolorach domu. Specjaliści nie zatrzymują identyfikacji nowych gatunków kwiat, więc wycieczka do sklepu może przynieść wiele niespodzianek.

Chociaż z zasady, każdy wentylator ma określoną klasę, którą dokonuje przez długi czas. Człowiek przywiązany do niej i nie jest gotowy wymienić na coś innego. Innym powodem popularności jest to, że storczyki kwiat jest bardzo dobre uczucie w domu, co oznacza, że ​​wiele trudności z jej uprawy nie powstaje.

Większość pytań jest proces reprodukcji tych kolorach, ponieważ nie muszą spełniać określone warunki, w przeciwnym razie może spowodować nieodwracalne szkody w kwiat. Najbardziej powszechna metoda namnażania i w tym samym czasie i najprostszą jest podzielenie kłącza. Opcja ta jest odpowiednia dla większości storczyków domowych, nie powodując żadnych trudności.

Jednak pewne warunki muszą jeszcze spełniać.

Najlepiej, aby radzić sobie z pomnożenia storczyków w wczesną wiosną, w tym okresie są najbardziej przygotowane, ponieważ zaczynają odpoczywać. Konieczne jest podjęcie dorosłych i solidne roślin i podzielić ją tak, że każda część nie była mniejsza niż trzy fałszywe żarówki. Do hodowli są też odpowiednie i stare żarówki bez liści, jeśli podzielimy się od rośliny macierzystej i posadzone w doniczce. Po chwili można zobaczyć, jak z nowych pąki zaczynają rosnąć pędy.

Z czasem te słabe pędy przekształcić się w nową i energicznym roślin. Podczas procedury trzeba być ostrożnym, zwłaszcza podczas usuwania orchidei z puli, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia i łodygi i korzeni.

Jednak hodowla storczyków w domu może się zdarzyć inaczej. Na przykład, terminal sadzonki i pędy boczne. Metody te są szczególnie odpowiednie do takich gatunków jak Wanda Erantes, Epidendrum i Dendrobium.

I najdłuższy, ale opcja tradycyjna będzie uprawy z nasion.

Share →