Jak kontrolować swoje emocje

Jak kontrolować swoje emocje

Gniew i podrażnienie – naturalna reakcja człowieka, smuci i boli gorzej może być konsekwencje w postaci rozbitych związków lub utraty pracy.

Spróbuj wyobrazić sobie konsekwencje złości wyrzucić zanim się to stanie

Niektórzy ludzie mają skłonność do gniewu i irytacji więcej niż inni. Jest to wyjaśnione przede wszystkim wrodzony temperament: naturalną szybkość i siłę procesów nerwowych, a nie złe wychowanie. Ludzie, którzy są zdolne do samokontroli, silne emocje frustracji i złości na zewnątrz może być prawie niezauważalne, ale to nie znaczy, że nie są.

Na szybki walki z natychmiastowym gniewu nie wyrazić techniki – takie jak aktywność fizyczna, która jest doskonale łagodzi podrażnienia i agresji. Ponadto, ze względu na gniew podświadomości może zalecić brak aktywności fizycznej. W tym przypadku, dopasowanie i tradycyjny fitness, kulturystyki i kształtowania, jogging.

Najczęściej wybuch poprzedza moment, kiedy możemy wybrać taktykę przyszłego zachowania: wziąć emocje pod kontrolą lub dać upust uczuć. Spróbuj wyobrazić sobie ten moment, aby rzucić się na wszystkie konsekwencje gniewu, można poruszać się sytuacji.

We współczesnej psychologii, są dwa punkty widzenia na temat tego problemu: można zachować swoje emocje, za to istnieje kilka różnych technik, ale, przeciwnie, pokazać im, ponieważ zawierają emocji jest szkodliwe dla zdrowia.

Jednakże, jeśli jesteś w biurze, jest mało prawdopodobne, aby skorzystać z drugiej metody. Niezadowolenie z pewnością pozostawi cię, ale są szanse, że będzie to zrobić razem z miejscem pracy jest bardzo wysoka. Klasyczne sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami, dużo.

Wybierz, co lubisz bardziej niż inne.

Narysuj obraz w wyobraźni

 • Czasami podczas rozmowy tak, chcę krzyczeć i rzucać jakiś ciężki przedmiot w rozmowie. Śledź wszystko! Ale tylko w jego wyobraźni.

  W tym przypadku, gdy nie szkodzi nikomu. Zwróć szczególną uwagę na szczegóły -naprimer, należy zadać sobie pytanie, co trajektoria fragmenty poleciał? Postaraj się „zgrać” malutki filmu ze źródłem podrażnienia i jesteś w roli głównej.

 • Możesz otoczyć się wyimaginowanej ściany z najbardziej wytrzymały materiał chroni przed negatywności i zewnętrznym hałasem. To może być kopuła, stożek, dziura, pusty – nic, tylko po to żeby można było „wygodne”.
 • Można sobie wyobrazić, że agresywne impulsy pochodzące od człowieka – jest błyskawica, ale trzeba potężny piorunochron, tak aby nie spowodować żadnej szkody.
 • Oddychaj głęboko, wyobrażając sobie, jak oddychać w chłodnym, niebieskim powietrze wypełnione spokojem i wydech ciepły, różowy – z irytacji i złości. Skoncentruj się w następujący sposób, aby wyobrazić sobie, że dzieje.
 • Można „wyciągnąć” wyimaginowaną karykaturę człowieka, dodając jakieś zabawne części w Twojej wygody. Bezsensowność „poniżej” stopnia swoimi doświadczeniami.

 • 2

  Narysuj naprawdę

  • Zwyczajne ołówek na papierze zwykłym, narysować prosty portret „przestępcy”. Absolutnie nie ma znaczenia, czy jesteś w stanie wyciągnąć, że obecnie – to jest dobre. Następnie wyobraź sobie, jak to wszystko twój gniew, złość i niezadowolenie „gromadzić” na końcu ołówka.

   Farby, cień rysunek – nawet ołówek łzy papier. Poczuj negatywnych „liście” w papierze. Wyłup je na małe kawałki i spłukiwać toalety.

  • Jeśli uważasz, że wyciągnąć dość dobrze, powiesić portret karykatura w miejscu pracy (bez podpisów, oczywiście), lub użyć jako tapetę na pulpicie, czas spojrzeć na to, aby wprowadzić odpowiedni nastrój.

   Wszystkie pytania o to, kto tym koledzy tajemniczym uśmiechem.

  • Trzy pytania, które trzeba zadać sobie pytanie,

   Uważają, że osoba, która jesteś tak irytujące, nie jest karą, ale symulator, w którym będzie „działać” umiejętności komunikacji biznesowej. Aby to zrobić, nauczyć się rozmawiać z nim, tak, że jakaś część czasu mózgu naprawić to, co dzieje się w celu dalszej analizy. Zadaj sobie to:

   • 1 Jakie są prawdziwe powody tego zachowania? Odpowiedź „ona / on chciał, żebym czuł się” jest błędna, nie patrzeć dalej. Spróbuj wyobrazić sobie siebie na miejscu człowieka i spojrzeć na sytuację z drugiej strony.

    Może nawet żałować. Z reguły okazuje się, że osoba ta rzeczywiście ma powody do zachowywania się w ten sposób. Wzywa do domu co 15 minut?

    Jest prawdopodobne, że nie miał ciężarną żonę i letniego dziecka, który był chory.

   • 2 Co repliki tylko zwiększył swoją irytację i dlaczego?
   • 3. Co zrobić, jeśli sytuacja będzie się powtarzał?

   A jeśli to nie działa w ogóle, a nie jeden sposób „nie działa” (chociaż zazwyczaj jest to tylko oznacza, że ​​próbowałeś trochę), a następnie spróbuj zmniejszyć ich komunikację z kimś, kto cię denerwuje, do minimum.

   Share →