Jak korzystać z koniczyny w kosmetykach do domu?

Jak korzystać z koniczyny w kosmetykach do domu?

Naturalne kosmetyki z czerwonej koniczyny

Clover odnosi się do rodziny motylkowatych. Inna nazwa dla roślin — Shamrock od łacińskiego Trifolium (naukowa nazwa gatunku). Koniczyna kwiaty są białe lub czerwone, niewielkie rozmiary.

Uważa się, że koniczyna z czterema liśćmi przynieść szczęście. Tylko, niestety, bardzo trudno znaleźć.

W medycynie ludowej, koniczyna jest powszechnie stosowany. Jest to spowodowane faktem, że kwiaty rośliny zawiera wiele cennych substancji, olejki, żywice, alkaloidów, glikozydów i trifolin izotrifolin drugiej. Wiadomość zawiera kwas askorbinowy zawartej w łodygach kwas salicylowy, kwas kumaryny, witaminy E, C, karoten, magnez, miedź, wapń, fosfor i inne składniki odżywcze.

Wszystko to pozwala z powodzeniem używać wystarczy koniczyny w kosmetologii.

Maska koniczyny dla wszystkich rodzajów skóry (Universal)

Aby przygotować maski należy wziąć 1 łyżka. l. pokruszone liście i kwiaty koniczyny (można pominąć poprzez surowców sa szlifierka), dodać 1 pkt. l. miodu, 1 jajko, 1 łyżka. l. kefir. Wszystko wymieszać na gładką masę. Nałożyć maskę na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Pozostawić na 15—20 min.

Spłukać zimną wodą. Zastosuj maskę 1—Dwa razy w tygodniu. Regularne stosowanie maski koniczyny odżywia, nawilża i ujędrnia skórę, wygładza zmarszczki, sprawia, że ​​skóra bardziej elastyczna, gładka, młodzieńczy i promienny.

Maska koniczyny na dekolcie

Aby przygotować maski trzeba wziąć 2 łyżki. l. pokruszone liście i kwiaty (można przepuścić przez maszynkę do mięsa lub rozdrobnić za pomocą moździerza). Zalać wrzątkiem. Woda powinna być lekko zgnieciony, aby zamknąć zakład.

Ostudzić, a następnie dokonać okład: między warstwy gazy lub cienkiej tkaniny, równomiernie umieścić parzonej koniczynę. Stosuje się maskę na dekolt (może być stosowany do twarzy i szyi oczyszczone). Pozostawić na 25—30 min. Następnie wyjąć i opłukać skórę chłodną wodą.

Regularne stosowanie maski z koniczyny sprawi, że skóra na szyi bardziej stonowanych i napięta.

Dzięki koniczyny może znacznie wzmocnić włosy, pozbyć się łupieżu i nadać włosom połysk i elastyczność. Aby przygotować trzeba wziąć trzy łyżki. l. rozdrobnionych liści, łodyg i kwiatów koniczyny, wlać 2 szklanki wrzącej wody. Domagaj 03:00 pod pokrywą. Szczep.

Powstałe narzędzie codziennie wcierać w korzenie włosów, niezależnie od mycia. Gotowy do infuzji może być przechowywany w lodówce przez 2 dni. Można też zamrozić wlewu i następnie rozmrażano i stosowano w razie potrzeby.

Aby przygotować kąpiel powinna podjąć 5 art. l. kwiaty, liście i łodygi koniczyny, wlać 3 szklanki wody. W emaliowanym naczyniu z pokrywką niskiej temperaturze wrzenia przez 10 minut. Cool. Szczep otrzymanego bulionu wlać do kadzi z ciepłą wodą.

Możesz wziąć kąpiel 25—30 min. Wanna z koniczyny nawilża, odżywia i ujędrnia skórę, dzięki czemu jest gładsza i bardziej stonowana.

Share →