Jak korzystać z silikonu bakeware

Jak korzystać z silikonu bakeware

Silikon pieczenia pojawił się stosunkowo niedawno, ale podjęła godne i honorowe miejsce w kuchniach wielu nowoczesnych gospodyń domowych. Silikon – nowoczesny materiał. Ich formy są bezpieczne dla środowiska, nie ma interakcji z otoczeniem i nie wydziela szkodliwych substancji w czasie użytkowania.

Formy silikonowe znacznym stopniu przewyższają poprzednie metalowych. Takie formy, ciasto nie przykleja się, nie spalone. Ponadto, ze względu na elastyczność i plastyczność form silikonowych wyodrębnić z nich naczynie nawet najbardziej skomplikowanych wzorów będzie łatwe.

Wystarczy dać naczynie do ostygnięcia – i bezpiecznie usunąć.

W formach silikonowych nie można po prostu upiec ciastka, ale także potrawy z mięsa, ryb i warzyw; Możesz zamrozić galaretkę, sok owocowy lub lody. Nawiasem mówiąc, silikon nie pochłania zapachy i smaki, niezależnie od faktu, że została przygotowana – Zapiekanka z ryb lub ciasteczka z cynamonem.

Po pierwszym użyciu nie zapomnij nasmarować formę oleju roślinnego lub innego tłuszczu wewnątrz. W przyszłości oleju nie jest wymagana.

Piec danie w formie potrzebnej podczas normalne dla tego typu temperatury pieczenia. Ale uważaj czas: w silikonu tworzą swoje danie gotowane znacznie szybciej niż w metalu.

Formy silikonowe są dość proste w użyciu: aby usunąć formę na tyle, aby wypłukać w ciepłej wodzie. Jeśli wystarczająco poważne zanieczyszczenie – Formularz może być gotowane na 5-10 minut. Po umyciu, formularz należy wytrzeć do sucha.

Formy silikonowe są łatwe do przechowywania i nie zajmie dużo miejsca w kuchni. Mogą one toczyć, zginać, wywijać, a chwilę później znowu powrócić do pierwotnego wyglądu.

Formy silikonowe nie boją się zmian temperatury i utrzymywana w zakresie temperatur od -60 do +230 stopni Celsjusza. Tak więc można ich używać w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej i lodówki. I można bezpiecznie umieścić przedmiotu natychmiast zamrożone w piekarniku. Jeśli masz zamiar użyć formy silikonowej w kuchence mikrofalowej, wytrzyj go forma sucha.

Należy zwrócić szczególną uwagę na sztywność pierścienia, który jest noszony na formie.

Między innymi, form silikonowych – Dodatkowym źródłem oszczędności jest zawsze prawdziwe w sprzątanie. Formularze te pozwalają zaoszczędzić nie tylko na oleju, ale na pergaminie lub folii, które są często używane w pieczenia ciast lub pieczenia ryb. W użyciu, koszt zakupu form silikonowych zostaną zrekompensowane.

Formy silikonowe będzie miłym odkryciem dla osób szukających swojej figury i diety, ponieważ są one niezbędne do przygotowania potraw niskokalorycznych.

Pieczenia około 3000 może być używany ponownie, jeśli nie zostaną one uszkodzone. Aby przedłużyć żywotność formy silikonowej na tyle, aby zastosować się do kilku prostych zasad:

1. Formy silikonowe można czyścić środków ściernych, jak i gąbki ścierne lub narzuty.

2. Nie można naruszać integralności tych form (zarysowania, cięcia, gryzie je).

3. Nie powinny być umieszczane bezpośrednio na formularzu źródła ciepła – kuchenka elektryczna lub gaz.

4. Jeśli naczynia do pieczenia z silikonu jest bardzo brudne, można gotować w gorącej wodzie na 5—10 min.

Wybór formy bardzo bogatych! Możesz wybrać formę różnych przedmiotów: przed Nowym Rokiem jest idealny tort w kształcie choinki czy bałwana, a Walentynki innych znaczących chętnie spróbować cookies serce ozdobione deklaracją miłości. Zawarcie wypoczynku dla dzieci będzie czekolada w postaci małych zwierząt, małych lalek i piłki nożnej.

Share →