Jak leczeniu liszaja płaskiego w jamie ustnej

Jak leczeniu liszaja płaskiego w jamie ustnej

Liszaj płaski – przewlekłe uszkodzenie skóry charakteryzującą się tworzeniem płytek, które w końcu powierzchni naskórka. Liszaj płaski w jamie ustnej i czerwieni wargowej jest powszechnie spotykane w pobliżu objawów skórnych.

Liszaj płaski znajdują się na błonach śluzowych narządów płciowych, przełyku, spojówki, żołądka i cewki moczowej.

Etiologia choroby pozostaje nieznana. Istnieje wiele teorii na temat przyczyny choroby. Uważa się, że w tle mogą być wirusy predysponującym, stres, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia immunologiczne. Liszaj płaski często towarzyszy współistniejące chronicznych uszkodzeń przewodu pokarmowego, cukrzycę, nadciśnienie, nerwic.

Liszaj płaski w jamie ustnej pojawia się następujące zmiany: Pierwszy pojawia się na błonie śluzowej zrogowaciałego 2 mm grudki okrągły średnicy, biało – szarym. Grudki mają zdolność do łączenia tworząc wzór przypominający koronki siatki, można zobaczyć wiele zespołów, pierścionki. Grudki wystawać ponad powierzchnię błony śluzowej, co szorstkie.

W tworzeniu miażdżycowych na pióro i podniebienia miękkiego są wygładzane brodawek w tym miejscu.

Jak leczyć liszaj płaski? Aby rozpocząć, wszyscy pacjenci z chorobą przechodzą szczegółową kontrolę, aby zidentyfikować przewlekłe ogniska infekcji w organizmie. Następnie trzeba dokładną higienę jamy ustnej z eliminacji wszystkich czynników, które mogą spowodować uszkodzenie błony śluzowej.

Dentysta i poleruje cięcia krawędzie ostre zęby wszystkich, protezy wymienić wszystkie zawierające wtrącenia metaliczne w metali.

Jak leczyć porostów leki płaski? Często stosowane do leczenia choroby z użyciem miejscowego leczenia lekami glukokortykoidowego. Przy nieskuteczności terapii miejscowej terapii przez lokalnego GCS i fototerapii. Na stabilnym choroby Uzdatnianie może używać różnych form witaminy.

A także uzasadnione użycie gryzeofulwiny.

Przy nieskuteczności preparatów glikokortykosteroidów i witaminowych lub ciężkich postaciach choroby przed leczeniem podłączony cyklosporynę, lek o silnym immunosupresyjnego.

Wszystkie leki stosuje się tylko podczas zaostrzenia ciągle je za pomocą nie jest konieczne.

Share →