Jak leczyć grzyba w uszach

Jak leczyć grzyba w uszach

Język medycyny grzyba uszy nazywa otomycosis. Jest to szeroko rozpowszechniona choroba, i stwierdza się zarówno u dzieci jak i osób dorosłych z tej samej częstotliwości. I nie jest to zaskakujące, ponieważ, jak pokazują statystyki, tylko jeden na pięciu ludzi na naszej planecie jest zainfekowany jakimś szkodliwych grzybów i, jak nazwa choroby, czynnikiem sprawczym jest grzyb. Niestety, chorobę leczy się przez długie i trudne.

Wszystkie te działania pacjenta Pole szkodliwe grzyby mogą być często postrzegany, ponieważ mogą one przenikać do ucha środkowego, ale także głęboko w ciało. Grzyby mogą łatwo dostać się do tkanki przez różne błony śluzowej, uszkodzeń zadrapań, skaleczeń i ran.

Często choroba nie ma nic wspólnego z higieną osobistą. Nawet najbardziej fanatyczni chistyuli nachylone otomycosis jak grzyby mogą wnikać do wnętrza ucha z wodą lub ropnych schorzeń ucha zewnętrznego.

Przyczyny otomycosis

Jak już wyżej wspomniano otomycosis grzybów chorobotwórczych. Ponadto, może to być różne rodzaje grzybów, takich jak:

 • drożdże
 • pleśń

Jak również innych gatunków, które są szczególnie chorobotwórcze i mogą powodować takie choroby jak, drożdżycy, histoplazmoza, kryptokokoza.

Jak te grzyby dostać się do naszego organizmu i dlatego zaczynają mnożyć szybko? Istnieje kilka czynników predysponujących do rozwoju otomycosis. Czynniki te obejmują:

 • niska odporność sprowokowany przez długotrwałego stosowania środków przeciwdrobnoustrojowych lub przeniesione poważne choroby
 • choroby onkologiczne
 • Różne choroby somatyczne, które obejmują AIDS i cukrzycy
 • uszkodzenie fragmentu ucha zewnętrznego

Ponadto występowanie choroby może powodować:

 • za nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej, a zbyt częste czyszczenie uszu z kijami bawełny, ponieważ wosk zapobiega rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych
 • kontaktu z zainfekowanym wody ucha
 • inni używają słuchawek lub aparatów słuchowych
 • Stosowanie antybiotyków i środków hormonalnych

Pamiętaj, że szkodliwy grzyb jest bardzo łatwy do odebrania podczas wizyty na basenie.

Nie należy zapominać, że choroba postępuje bardzo szybko. Jest tak, ponieważ organizm ludzki tworzy optymalne warunki „cieplarnianego” dla reprodukcji grzyba, ponieważ ucha nie zakłóca przepływu tlenu, co oznacza, że ​​czynniki chorobotwórcze są również zaopatrzone w tlen i dwutlenek węgla, temperatura jest zawsze taki sam, a promienie słoneczne nie są szkodliwe.

Objawy

Grzyb jest bardzo poważna choroba uszu, to ma o wiele trudniejsze niż w przypadku wielu innych chorób zapalnych ucha. W zaawansowanym stadium otomycosis posocznica lub może powodować grzybice głębokie.

Określić, w obecności grzyba w jamie ucha mogą być następujące objawy:

 • regularne odgłosy w uchu i irytujące swędzenie
 • duszno ucha
 • szybkie tworzenie się korków w uszach i strupy
 • wet wydzielina z ucha, kolor, który może się różnić w zależności od typu grzyba doprowadziły do ​​rozwoju choroby
 • utratę słuchu

W niektórych przypadkach to zawroty głowy i bóle głowy z ucha pacjenta. Nie trzeba ból ucha nie przynosi.

Leczenie Grzyb w uszach tradycyjnych leków

Należy zauważyć, że na początku leczenia tej choroby jest bardzo ważne, ponieważ choroba może łatwo wejść do postaci przewlekłej, która z kolei jest prawie utwardzona.

Leczenie otomycosis koniecznie, przyjmowanie witamin.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy pamiętać, aby dokładnie wyczyścić ucha zewnętrznego z skorupy i płynnych do leku może swobodnie wniknąć głębiej i ma działanie terapeutyczne. W ogóle, należy zachować uszy czyste i schludne, jeśli chcesz pozbyć otomycosis. Należy czyścić uszy wacikiem można wstępnie zanurzenie ich w glicerolu.

Grzyb uszy leczenia nadtlenkiem

 1. obmoknite wacik w nadtlenku
 2. Połóż się na boku, po stronie zdrowego ucha
 3. wycisnąć płyn pochłoniętej w wacikiem do ucha
 4. Połóż się na boku około 5-10 minut
 5. W tym czasie będzie aktywnie nadtlenku pianki i syczeć
 6. nadal dobre uszy prania. stosując strzykawkę
 7. przetrzeć ucho bawełny przykleja
 8. Powtórz tę czynność, aż do całkowitego odzysku

Leczenie otomycosis olej z orzechów włoskich

Metoda ta jest przedłużeniem pierwszej obróbki. Po użyciu nadtlenku uszy kroplówka orzech olej. Uruchomić jedną kroplą, a następnie stopniowo zwiększa ilość leków do czterech kropli.

Można również zastosować ten olej na turundy i umieścić je w uszach przed pójściem do łóżka, pozostawiając całą noc.

Share →