Jak leczyć grzybicę?

Jak leczyć grzybicę?

Grzybica – samo „buk”, które przestraszyć matki małych miłośników bezpańskich zwierząt. I nie bez powodu: gdzie kot będzie wysiąść kilka złamanych włosów, osoba może również zostawić z luksusowym czupryną. Na wieki wieków? Oczywiście, że nie!

Ale leczenie nie jest szybkie. Ten artykuł będzie mówić o tym, jak w leczeniu grzybicy, w zależności od dotkniętego obszaru, jakie narzędzia do wykorzystania w leczeniu.

Grzybicy albo w kategoriach medycznych, microsporia jest grzybicze zakażenia skóry i włosów. Jest przenoszony przez kontakt z chorymi zwierzętami, głównie kotów, lub chorych ludzi, i jest bardzo zaraźliwa.

Nazwa choroby był dzięki specjalnej formie zmian: na skórze głowy pojawiają się dobrze zdefiniowany zaokrąglony propleshinki włosy tam gdzie nie istnieją, ponieważ zostały zerwane lub sostrizheny około polusantimetra od powierzchni. Jeżeli pojawiają się ogniska na gładkiej skórze, są wyraźnie ograniczone, czerwonawe, w centrum i wychował na obwodzie wałka. Jeśli jesteś zaangażowany w wybuchu vellus włosy, łamią się, a na ich miejscu powstają guzki.

Podejrzewać microsporia dermatologa wystarczająco dużo, aby sprawdzić, na tym terenie w świetle lampy Wooda – ujrzy typową zieloną poświatę. I być w stanie potwierdzić diagnozy badanie mikroskopowe i kulturę płatki skóry i włosów na diecie – w ciągu trzech dni, można określić wzrost kolonii puszyste mikrosporum.

Jeśli skupiamy się na gładkiej skórze,

jest urządzenie, nie uchwycić włosy można go traktować tylko lokalnie.

Tradycyjnie łączyć płynne leki przeciwgrzybicze i leków na podstawie maści.

 1. Rano smarować terenie z alkoholowym roztworem jodu 2 – 5% lub preparatów na jej podstawie: powidon jodu yodobak, iodinol.
 2. Następnie stosować jedną z przeciwgrzybicze maści:
 • leki terbinafiny śmietana lub sprayu terbinafiny, Zalain, ekzifin 1-2 razy dziennie po 1 tydzień;
 • klotrimazol, kanesten, funginal – 3 razy dziennie przez 3-4 tygodni;
 • mikonazol fungurii, Mikogel – 2 razy dziennie, 2-6 tygodnie;
 • ekzoderil, Batrafen, LOTSERIL – 2 razy na dobę przez 2 tygodnie
 • zachowują swoją wartość maści maści Wilkinsona, salicylan-Tar-siarki. Stosuje się je dziennie wieczorem przez 3-4 tygodni.

Jeśli microsporia wpływa vellus włosów lub skóry głowy,

Następnie miejscowe leczenie w połączeniu z metodami leków przeciwgrzybiczych wewnątrz.

Leczenie miejscowe choć nie różnią się zasadniczo: jodyna połączeniu z grzybobójczych maści. Jednakże przed traktowania włosów do usunięcia.

 • Na głowie golono włosy, co 7-10 dni, a następnie umyć wodą z mydłem i szczotką. Umyć specjalnych szamponów przeciwgrzybiczych (z dodatkami Nizoral, Friderm smołę, BETADINE) powtarza się codziennie przed jodu komory smarowania.
 • Vellus włosów usuwa się z użyciem maści Arievich (kwas salicylowy, mlekowy + + wazelinę zastosowano 2 razy dziennie, 3-4 dni) lub kollodiynoy folii (również w jego skład salicylowy, kwas mlekowy i rezorcyny, kolodium). Folia stosowana do 3 dni, a następnie nakłada się kompresji salicylowy maści i usuwany wraz z włosami.
 • Z klęsce brwi i rzęsy włosy są usuwane ręcznie, jak i jako środek przeciwgrzybiczy na krawędzi powieki jest stosowany do rozwiązania zielonki lub plany.

Przy wyborze Leki przeciwgrzybicze do działania ogólnoustrojowego

preferowane

 1. itrakonazolu (preparaty i Itrakon orungal) oraz preparaty terbinafiny (lamisil, ekzifin) przy wysokiej skuteczności, mają niską toksyczność i mieć wygodny schemat leczenia (jedna tabletka dziennie). Oprócz działania przeciwgrzybiczego lamizila niektórych badaniach wykazano lekkie działanie immunostymulujące. Zazwyczaj okres traktowania wynosi 4 – 6 tygodni.
 2. Gryzeofulwinę lek na mikrosporii powołany w dawce 22 mg. na kg masy ciała na dzień, przyjmuje się w trzech etapach, podczas posiłku, oraz lepsze wchłanianie zaleca się pić łyżkę oleju roślinnego. Raz w ciągu 3 dni do badania przeprowadza się na grzyby.

  Kiedy otrzymał pierwszą negatywną analizę, szacowana dawka zaczyna przyjmować co drugi dzień przez 2 tygodnie, a następnie dwa tygodnie 2 razy w tygodniu. W ten sposób całkowity czas trwania leczenia wynosi od 6 do 8 tygodni. Cotygodniowe próbki pobiera się krew – gryzeofulwinę kolidować z absorpcją z witamin grupy B mogą powodować leukopenię i eozynofilii, obniżaniu niespecyficznej odporności. Zatem, leczenie gryzeofulwina, zaleca się łączenie z multiwitaminowe preparatów i immunologiczne.

  Skuteczność jednak wystarczająco wysoki, a koszt jest niski.

 3. Jeśli obie grupy leków do jakiegokolwiek powodu nie mogą być przypisane mogą być stosowane do leczenia narkomanii ketokonazol (Nizoral, oronazol). Jednak skuteczność powyższych wydajnością i wyższą toksyczność.

Po zakończeniu leczenia, pacjent pozostaje pod obserwacją przez kolejne trzy miesiące, a dopiero po tym okresie, z wynikiem negatywnym, patrząc ze świetlówką i kulturoznawstwa, za w pełni odzyskane.

Przelew Helen malyshevoy Żyją zdrowe: Microsporia. Grzybica: ani łysy? Jak nie umrzeć microsporia i jak się go pozbyć? 

Share →