Jak leczyć grzybicę u kobiet?

Jak leczyć grzybicę u kobiet?

Leczyć drożdże u kobiet w potrzebie, gdy mają objawy i gatunki Candida wykryte w mikroskopie lub badania bakteriologicznego. Kobiety bez objawów nie wymaga leczenia. Mężczyzna partnerzy bez objawów nie wymaga leczenia.

Cure drożdże u kobiet leki i zabiegi dopochwowe podjęte przez usta są równie skuteczne (poziom wiarygodności – II stopień A). Leczenie azolowych środków przeciwgrzybiczych, bez stosowania (doustnie lub dopochwowo), sprawia, że ​​łatwiej jest osiągnąć negatywne objawy i wyniki badań bakteriologicznych 80-90% kobiet. Podczas ciąży w leczeniu pleśniawki potrzebujesz tylko lokalnie.

Na ogół, leczenie za pomocą pojedynczej dawki wynosi efektywny czas trwania terapii.

Doustne leki stosowane w leczeniu pleśniawki :

  • 150 mg flukonazolu raz;
  • itrakonazol 200 mg dwa razy dziennie przez jeden dzień.

Leczenie infekcji pochwy drożdże :

  • klotrimazol w postaci dopochwowych tabletek po 500 mg raz na dobę lub 200 mg w jednym czasie na kilka dni;
  • mikonazol w postaci krążków, 100 mg na dobę przez tydzień;
  • Ekonazol w postaci krążków, 150 mg przez trzy dni.

Traktuj molochintsu kobiet może i za pomocą innych leków. W przypadkach, w których dyskomfort spowodowany świąd narządów płciowych państwa może ułatwić monit poprzez miejscowe maści hydrokortyzonu. Mają pozytywny wpływ środków zmiękczających.

Podczas korzystania z leków doustnych przeciwko grzybom racjonalnie stosować balsam.

Kremy i czopki dopochwowe mogą być wydawane na podstawie oleju i złamać siłę prezerwatyw i membranami wykonanymi z lateksu. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat można znaleźć w instrukcji użytkowania membrany lub prezerwatywy.

Kobiety, u których zdiagnozowano z pleśniawki, nie zawsze może następnie umieścić diagnozy na własną rękę. Dlatego kobiety z trwającego pleśniawki po zastosowaniu leków OTC lub z nawracającymi pleśniawki na dvuhmesyatsev po leczeniu, muszą zostać zbadane. Leki bez recepty są często używane niewłaściwie, co prowadzi do opóźnień w eliminacji innych przyczyn zapalenia sromu i pochwy i działań niepożądanych.

Follow-up po leczeniu pleśniawki

Pacjenci powinni pojawić się w gineoklogu do follow-up tylko w przypadku utrzymujących się objawów lub nawrotu choroby w ciągu dwóch miesięcy po wystąpieniu objawów podstawowych.

Allergy, nietolerancja leczenia pleśniawka i skutków ubocznych

Preparaty do stosowania miejscowego zazwyczaj nie powodują ogólnoustrojowe skutki uboczne, chociaż mogą być one obserwowane spalanie lub podrażnienia w miejscu zastosowania. Doustne leki w niektórych przypadkach powodować nudności, ból brzucha i ból głowy. Leczenie pleśniawki leki przeciwgrzybicze są czasami związane z patologicznie podwyższony poziom enzymów wątrobowych.

Klinicznie istotnych interakcji można zaobserwować w przypadku, gdy leki te podawane są ustnej w połączeniu z innymi lekami, w tym astemizolem, blokery kanału wapniowego, cyzaprydem, cyklosporyny, doustne leki hipoglikemizujące, fenytoina, inhibitory proteazy, takrolimus, terfenadyną, teofilina, metotreksat, ryfampicyny i warfaryny.

Jak leczyć grzybicę u kobiet skomplikowane?

Nawracające grzybica jest cztery lub więcej epizodów choroby w ciągu roku, jest niewielki odsetek kobiet (lt; 5%). Jego patogeneza jest niejasne, większość kobiet z tej formy kandydozy ma oczywistych przyczyniającymi lub tła państwa. U pacjentów z nawracającym pleśniawki można siać upławy w celu potwierdzenia rozpoznania klinicznego oraz w celu identyfikacji nietypowych gatunków mikroorganizmów (w tym non-albicans), w szczególności C. glabrata i gatunków innych niż albicans występują u 10-20% pacjentów z nawracająca kandydoza sromu i pochwy; C. glabrata, gdy nie tworzy pseudomycelium lub grzybnię, więc nie jest łatwo znaleźć za pomocą mikroskopu.

Standard leczenia przeciwgrzybiczego z tych rodzajów patogenów nie jest tak efektywny jak u C. albicans.

Każdy odcinek nawracające pleśniawki spowodowane przez drożdże dobrze reaguje na krótkoterminowej terapii azoli doustnie lub zewnętrznie. Jednak, aby utrzymać kliniczne i mikologiczne kontroli (brak objawów + ujemne wyniki w hodowli), niektórzy eksperci zalecają terapię dłużej podstawowej (7-14 dni miejscowego leczenia pleśniawki lub flukonazol w dawce 100, 150 lub 200 mg doustnie raz w 3 dni, wszystkie trzy dawki – 1, 4 i 7 dni) w celu osiągnięcia remisji Mycological nośną przed rozpoczęciem leczenia przeciwgrzybiczego. Po tym, celowości powołania terapii podtrzymującej.

Schematy wspierające pleśniawki

Flukonazol na 100, 150 lub 200 mg doustnie raz w tygodniu przez 6 miesięcy, zaleca się schemat. Jeśli traktujesz pleśniawki u kobiet z popomschyu system ten jest nie do przyjęcia w terapii podtrzymującej może rozważyć możliwość leczenia miejscowego w trybie wsadowym.

Podtrzymujące leczenie przeciwgrzybicze konserwacja jest skuteczne w zmniejszaniu częstości nawrotów pleśniawki. Jednak po zniesieniu terapii podtrzymującej w 30-50% kobiet rozwijać nawroty choroby. Potrzeby rutynowego leczenia partnerów seksualnych jest wątpliwa.

Azole opornych izolatów C. albicans rzadko występuje w pochwie, zatem badanie czułość wykrywania C. albicans jest zwykle konieczne.

Jak w leczeniu ciężkich zakażeń drożdży u kobiet

W ciężkim zapalenia sromu i pochwy grzybami (wyraźny rumień sromu obrzęki. Otarcia, pęknięcia) są zalecane 7-14 dni trwania terapii miejscowo azole przeciwgrzybiczne lub flukonazol 150 mg w dwóch dawkach w rzędzie (druga dawka powinna być podjęta po upływie 72 godzin wcześniej).

Jak leczyć drożdże spowodowane przez C. albicans może

Optymalne leczenie zapalenia sromu i pochwy grzybiczego spowodowanego przez C. No-albicans, pozostaje nieznany. Niektóre opcje obejmują dłuższy (7-14 dni) leczenie przeciwgrzybicze leki azolowe (z wyjątkiem flukonazol) do stosowania miejscowego lub ustnej. Gdy nawrót zaleca stosowanie kwasu borowego w 600 mg kapsułek żelatynowych, które są podawane raz dziennie dopochwowo 2 tygodnie.

Kliniczne i mikologiczne częstotliwości usuwania grzybów z użyciem tego systemu wynosi około 70%.

Szczególne przypadki sromu

Drozd i chorób współistniejących

Kobiety z podstawowych chorób współistniejących, osłabia odpowiedź immunologiczną (na przykład z cukrzycą niewyrównaną cukrzycę otrzymującej leczenie kortykosteroidami), nie reaguje na terapię krótkoterminową. Oprócz odszkodowania za choroby podstawowej, potrzebują długoterminowych (7-14 dni) w leczeniu pleśniawki w standardowym leczenia przeciwgrzybiczego.

Częstotliwość sromu u zakażonych HIV jest nieznany. Ale to jest wyższy niż u zdrowych kobiet o podobnych cechach demograficznych i zachowań wysokiego ryzyka; Wskaźnik ten jest skorelowany ze wzrostem stopnia immunosupresji. Objawowej lub drożdżyca pochwy jest bardziej powszechna u seropozytywnych kobiet, jest związana ze stopniem immunologiczna. W zakażonych HIV kobiet wykorzystanie azoli systemowych związane z wydzieliny z pochwy, z wyjątkiem C. albicans, innych gatunków Candida. Dostępne dane wskazują, że zakażenie leczy drożdży kobiet zakażonych HIV, a także potrzebują pacjentów niezakażonych.

Długotrwała profilaktyka z flukonazol 200 mg na tydzień może skutecznie zmniejszyć częstość występowania objawowej kolonizacja vulvaginalnogo kandydozy. Jednak system ten nie jest zalecany do stosowania jako rutynowej profilaktyki pierwotnej w zakażonych HIV kobiet w przypadku braku nawrotu pleśniawki. Biorąc pod uwagę częstotliwość, z jaką nawracająca kandydoza obserwuje się w populacji zdrowych kobiet z prawidłową odpornością, wygląd nie może być traktowane jako wskazanie do testów na HIV dla kobiet, które mają poprzedni wynik badania był negatywny na obecność wirusa HIV.

Share →