Jak leczyć kaszel

Jak leczyć kaszel

Zarabiaj zły kaszel w mokrej, zimnej i mroźnej pogody – podstawowe i leczyć?

Ważna funkcja ochronna ciała jest kaszel. Oczyszcza drogi oddechowe nie tylko z najmniejszych cząstek pyłu i dymu, ale także wobec drobnoustrojów (w tym chorobotwórcze). Jednak kaszel może stać się tylko wtedy, gdy asystent jest mokry (wyschnięcia na początku choroby, męczące) i plwociny wystarczająco płynne.

Z zimnym błony śluzowej krtani i fałdu głosowego krawędzie są jaskrawoczerwone, istnieją liczne gęsty śluz. Zawsze chcesz kaszel «głośno» i pozbyć się go. Ale to nie należy robić: kaszel może spowodować uszkodzenie małych naczyń krwionośnych są delikatne i fałdy, a ona traci zdolność do drgań.

Ryzykujesz lub zachrypnięty na chwilę stracić głos.

Ciężki kaszel może spowodować wzrost ciśnienia krwi, mięśni, bóle brzucha, bezsenność, zaburzenia układu nerwowego, a nawet doprowadzić do choroby sercowo – płucnym.

W leczeniu kaszlu pomoże Ci w środków ludowej i leków.

Jeśli kaszel jest suchy, pić dużo płynów i robić inhalacje z ziół. Jednak, że to: są one skuteczne tylko w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych. Uzdrowienie pary zdolne osiągnąć poziom strun głosowych. Dlatego, zapalenie oskrzeli wdychaniu pary zrobić bezużyteczne.

Jeśli masz typowe przeziębienie, pamiętasz nasz przepis: weź 1 łyżka. łyżeczkę rumianku, szałwii, babki i wapna, wymieszać i wlać 1 litr wody. Ogrzewa się w naczyniu szkliwa w łaźni wodnej w ciągu pół godziny. Następnie wlać bulion do termosu i oddychać przez pary przez 10-15 minut.

Po inhalacji, przeciwzapalnie, kaszel staje się bardziej miękka, zmniejszenie podrażnienia błony śluzowej układu pokarmowego.

Czy można cebulę lub czosnek wdychania. W tym celu, trzy cebuli lub kilka ząbków czosnku, umieścić na dnie czajnika z wrzącą wodą i zaley oddychać przez nos, podczas gdy nie ma pary.

W ciągu dnia należy pić specjalny zestaw kojący. Mieszanina równych proporcjach z suchych liści czarnej porzeczki, mięty, limonki kwiat. Łyżka otrzymanej mieszaniny do szklanki przegotowanej wody, 5-10 minut.

W nocy, napić się herbaty z małymi łykami 1 łyżeczki. grechichnogo łyżka miodu.

Inhalacja i ciepła drink normalizuje krążenie krwi w oskrzelach, zwiększa przepływ limfocytów do nich i w ten sposób zapobiec rozprzestrzenianiu zapalenia. Dwa dni minęło i wciąż suchy kaszel? Tak więc, musimy patrzeć w domowej apteczce.

Preparaty na bazie roślin leczniczych (lukrecji, prawoślazu, thermopsis) stymulowanie odkrztuszanie. Będą one z pewnością pomoże, ale ich działanie jest krótkotrwałe, co 2-3 godziny, konieczne jest przyjęcie nowego małą dawkę. Lepiej używać mukolityczne leki. Wśród tanich – oparty leki bromgeksina.

Ale mają one wiele wad: są one działać w ciągu około 4-6 dni od rozpoczęcia odbioru.

Wymagana dawka dzienna – 64 mg, około 16 tabletek na dzień. I ta kwota – bezpośrednie zagrożenie dla wątroby.

Wybierz nową generację leków, w tym ambroksol. Jest aktywny metabolit bromoheksynę, zaczyna działać po 30-40 minutach od podania i pozostaje skuteczna przez 6-12 godzin, może mieć nawet dzieci. Zaledwie dwa dni, dzięki ambroksolu kaszel wyjdzie sucha w mokre.

Wreszcie, to pomoże uporać się z dużą ilością ciepłe napoje (mleko z miodem i sody oczyszczonej, herbata z kolorem limonki). A dobre anty-drink: 1 łyżka. łyżka posiekanych suszonych fig zalać 300 ml wrzącej wody, gotować na małym ogniu przez 10-15 minut.

Gotowy napój chłodny, szczep i pić 2 szklanki 4 razy dziennie po posiłkach, dodając 5-6 kropel świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Tak szybko, jak to możliwe, by pokonać chorobę kaszel czasie trwa w nocy z wanną gorczycy (rozpuszczają się w wodzie 2 szklanki suchej musztardy i moczyć w kąpieli 15-20 minut).

Share →