Jak leczyć łuszczycę?

Jak leczyć łuszczycę?

Łuszczyca lub łuszczyca przewlekłe zapalenie skóry, bardzo nieprzyjemne choroby, która charakteryzuje się występowaniem wysypki łuskowatym. Łuszczyca dotyka skórę, stawy, a czasami nawet paznokcie. Cierpią z powodu łuszczycy o 1,5% ludności Europy.

Choroba może mieć wpływ na mężczyzn i kobiety, występuje w każdym wieku.

Przyczyny łuszczycy

Istnieje kilka teorii choroby. Jednym z nich jest autoimmunologiczną protsess.Ne ostatnio szwedzkim badacze sugerowali, że łuszczyca jest spowodowane przez wirus. Jednak nie możemy zapominać o predyspozycji genetycznej, skutki stresu, obniżona odporność.

Czynnikiem w rozwoju łuszczycy może być obecność skóry suchej i wrażliwej, a zmniejszonym wydzielaniem sebum, w tym przypadku chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami.

Rozpoznanie łuszczycy w oparciu o charakterystycznym wyglądzie skóry. Aby potwierdzić rozpoznanie, nie potrzeba żadnych specjalnych (drogich) procedury diagnostyczne lub testy.

Łuszczyca skóry głowy

Jest jedną z form choroby, która jest najczęściej zaczyna się i następnie może rozciągać się na inne obszary skóry. To może mieć wpływ zarówno na skórę głowy i płatki uszu otwartych przestrzeniach, skórę nad i za uszami, kark i czoło. Zmiany mają formę indywidualnych łuszczycowych (obszary o jasnych granic i zwiększenie złuszczania), czasami na tym terenie może być w postaci czapki, czyli odnoszą się do całej skórze głowy. W skali zawarte dużo sebum, dzięki czemu są guzki, które mogą być odczuwane również w włosów.

W tym utrata włosów występuje, ponieważ korzenie włosów w procesie nie jest zaangażowany, są one zlokalizowane głębiej niż łuszczycowe blaszki.

Leczenie łuszczycy owłosionej skóry głowy

Jest to obowiązkowe, aby skonsultować się z dermatologiem. Leczenie powinno być skomplikowane i muszą obejmować dietę, przestrzegania zasad pielęgnacji włosów w tej chorobie, stosowanie różnych leków, w tym witamin, stosowania medycyny tradycyjnej.

Pielęgnacja skóry głowy

Po umyciu szampon leczniczy, że zastępcy przepisane przez lekarza, ze zwykle. Starając się nie przypadkowo grzebień lub tablice uszkodzenia użyć jak to możliwe i tak mało, jak to możliwe z odległości nie mniejszej niż 30 cm, suszarka do włosów. Nie należy używać lokówki i lokówki. Abandon trwałą i farbowanie włosów.

Uczesać najlepsze szczotki z naturalnego włosia.

W kompleksowym leczeniu łuszczycy lekarz może przepisać witaminy B, witamina A, kwas askorbinowy, niacyna, suplementów wapnia, jako środek wzmacniający.

Od tradycyjnych leków ekstrakt stosowany alkohol obrócony w ciągu 20 kropli 3 razy dziennie, kąpiele i okłady na skórę głowy z wywar z glistnika, który pomaga złagodzić stany zapalne i uzdrowienie. Stosuje się również pasty z cebuli lub sok z niego do maski na skórę głowy na 20-30 minut przed praniem.

Dieta na łuszczycę 

Aby w pełni poddać leczenie łuszczycy, należy wykonać pewną dietę, wyeliminować z diety niektórych produktów.

Dieta musi być gotowane na parze lub w wodzie. Należy dać pierwszeństwo do produktów pochodzenia roślinnego i różnych warzyw (marchew, fasola, buraki, szparagi, kalafior, brokuły, sałata, ogórki, rzodkiewka, seler, pietruszka, koperek, z cebulą dobre wytrzymałościowych, czosnek), z których można przygotować różnorodne sałatki, zupy warzywne. Jeść odmiany niskotłuszczowe mięsa, wątroby, białej ryby, zboża lepszego wykorzystania gryki, owsa, pszenicy, nabiału, warzyw i soków owocowych (jasne jabłek i winogron), napoje owocowe, woda mineralna.

Przydatne melonów (arbuz, melon, dynia, cukinia) oraz następujące uprawy owoców (jabłka, dzikiej przyrody, śliwki, morele, wiśnie, czarne porzeczki, borówki, żurawina, żurawina, agrest moroszka).

Powinny być wyłączone z diety mleka, mleka skondensowanego, lody, płatki z mlekiem, kukurydzy i produktów z niego. Ogranicz ciasta, ziemniaki, galaretki, owoce cytrusowe i owoce jagodowe (truskawki, truskawka). Nie jeść pikantne, słone, wędzony jedzenie, piwo i inne napoje alkoholowe.

Share →