Jak leczyć osteochondroza szyjki macicy? Pomaga pozbyć się bólu w szyi

Jak leczyć osteochondroza szyjki macicy? Pomaga pozbyć się bólu w szyi

Pytanie: Mam częste i bardzo nieprzyjemny ból w szyi, mówią, że to jest ból pleców, powiedz mi, jak się go pozbyć. Thank U

Odpowiedź: Utrapienie

Ból szyi może mieć wiele przyczyn: urazowe, zapalne, funkcjonalne, anatomiczne, a nawet charakter psychologiczny. Ale w diagnostyce i planowaniu leczenia jest szczególnie ważne kryterium, takich jak komunikacja z klęsce bólu kręgosłupa. Tak więc, ból szyi można podzielić na następujące cechy charakterystyczne.

Ból związany z chorobami kręgosłupa szyjnego.

Najczęstszą przyczyną bólu szyi jest uważany osteochondrosis kręgosłupa szyjnego. Ta część kręgosłupa jest najbardziej funkcjonalna i poddano określonych ciśnień, które występują w wyniku przewlekłego uszkodzenia w tym obszarze się pojawiać jako zaostrzenia. Główne objawy tej choroby jest tępy ból ból w dolnej części jednostronnym od szyi, gorzej rano, po przebudzeniu, podczas przemieszczania szyję i długi ładunek monotonny. Na badanie dotykowe międzykręgowe stawy są bolesne, ruchy są ograniczone.

A ból ​​jest często stosowany do głowy, ramienia lub barku. Osteochondroza towarzyszy zwykle parestezje i zawroty głowy. Zazwyczaj, stosowanie ciepła ułatwia taki ból, który jest pouczające Plan diagnostyczne.

Inną częstą przyczyną bólu szyi mają ostre kręcz szyi – szczep szyi powstałe na skutek skurczu mięśni szyi w chorobach kręgosłupa. Zatem, na ogół, pod mikroskopem (czasami bardziej poważne) uszkodzonych spoin i krążków międzykręgowych. W przeciwieństwie do choroby zwyrodnieniowej stawów, ból jest zlokalizowany bezpośrednio na szyi, nie będzie „zrezygnować” i nie towarzyszą zawroty głowy, niedowład i inne objawy neurologiczne.

Z uraz szyi jest najczęściej urazami kręgów szyjnych (często w wypadkach, na przykład), w którym uszkodzone więzadła i mięśnie, korzenie, kręgosłupa i stawów krążki międzykręgowe (z możliwością złamania). Ból jest zazwyczaj szyi i barku lokalizacja, nadaje się do głowy, rąk i obszaru między łopatkami. Z tym szkody powstawanie przepukliny dysku jest korzeniowym bólu.

Uszkodzenie międzykręgowych stawów charakteryzuje tępy (rzadko ostra) ból w szyi, szczególnie po śnie, daje ucha, twarzy, szyi lub ramieniu (pacjenci się wrażenie, że „ich przepalone”), wzmocniony przez ruch i zmniejsza się w spoczynku często towarzyszy ograniczenie ruchów głowy.

Ból w szyi „niekręgowych” pochodzenia.

Kręgosłupa szyjnego jest wspólne miejsce (15%) z przerzutami nowotworów złośliwych (częściej w przypadku raka płuc, piersi i prostaty). Główną cechą diagnostyczną jest długi, stały, ciągły charakter bólu („dzień i noc”).

Ból szyi choroby zakaźne mózgu, z subarohnoidalnom krwotoku i pozagardłowych ropnia może być bardzo ostry i intensywny, gorzej, gdy dotknął, z wyraźnym ograniczeniem aktywności ruchowej w szyi.

Bardzo silny może być ból w szyi, gdy zapalenie tarczycy (ropne ostre i podostre ziarniniakowe), szczególnie wzmocnione przy dotknięciu.

Z zapalenie węzłów chłonnych szyjnych, które towarzyszy powiększonych węzłów chłonnych, ból gardła, zwykle ma charakter lokalny.

Choroba niedokrwienna serca (zawał mięśnia sercowego i angina) Ból może być podana do przodu szyjki, która jest ważna dla diagnozy różnicowej – biorąc pod uwagę inne objawy.

Tyle ciekawe, w jego szyi z bólu początki depresji i zaburzeń lękowych – wynika ono z silnym moralnym (i, w konsekwencji, – fizyczne) stres, i charakteryzuje się stałym charakterze.

Metody stosowane w medycznym centrum Harmony, w stanie leczyć (lub ułatwienia) każdy rodzaj bólu. jako ekspertów z centrum przewodnikiem, przede wszystkim trafna diagnoza za pomocą badania mięśni ręcznego, a wpływ różne, dostępne w naszym arsenale wiedzy i techniki na przyczynę bólu, a nie jego konsekwencji.

Jeśli jesteś z Moskwy, możesz wysłać wniosek do lekarza i doradztwo z naszej strony, specjalistów ośrodka sami skontaktuje się z Tobą.

Podobne odpowiedzi na pytania

Share →