Jak leczyć płyty przepukliny L5-S1?

Jak leczyć płyty przepukliny L5-S1?

Wszystkie informacje tutaj – prawdziwe doświadczenie życia

Co to jest przepuklina. i dlaczego jest tam, prawdopodobnie już wiesz. Którzy są już świadomi przepukliny – w porządku, ale tylko w przypadku, krótko wyjaśnić.

Liczba jasno przedstawia strukturę kręgosłupa lędźwiowego i uszkodzenia istniejących w nim krążków. Dyski składają się z gęstej zewnętrznej chrząstki i część wewnętrzna – rdzeń – jest wypełnione galaretowatą substancję, która zawiera dużo wilgoci.

Krążki międzykręgowe działają jak amortyzatory i swoistego wsparcia wymagana odległość między kręgami. Wraz z wiekiem, dyski tracą swoją elastyczność i stopniowo wysycha, z nich płyn. W wyniku tej zmiany, i krążków międzykręgowych od gwałtownych ruchów (tilt, patelni, itp) można dotrzeć do kanału kręgowego – tzw występ. zagrażające naruszenie korzeni nerwowych rdzenia kręgowego.

W tych przypadkach, w których nadmierne obciążenia krążków międzykręgowych prowadzi się przez dłuższy czas, często rozkładają – czy raczej przerw występują. Są wypełnione galaretowatą substancją z jądra i który jest w rzeczywistości przepuklina.

Według danych medycznych pojawienie przepukliny są najbardziej podatne na ostatnich dwóch lędźwiowego płyty (odnoszą się do L4-L5 i L5-S1) i ból wywołany powinna być w przeważającej wzrokowego, który biegnie wzdłuż tylnej części ud, z przodu i z boku ramienia i kończy się w stopie. Określić obecność przepukliny dysku, można użyć MRI (rezonans magnetyczny).

Udało mi się pozbyć bez operacji przepukliny lędźwiowej

Tak się złożyło, że w pracy zawsze miałem podnieść różne ciężkości i przebiegu obciążenia z kręgosłupa. Gdy byłem młody, wszystko było w porządku, ale z wiekiem stają się czasem zauważyć, że podczas przechylania powrotem zaczął boleć, a ponadto, częstsze i poważniejsze. Po pierwsze, stosowane maści „Finalgon”, który szybko i skutecznie łagodzi dyskomfort i ulgę.

I wyciągnął grawitacji wciąż podnosząc je prawidłowo (dokładnie przeczytać, jak prawidłowo podnosić ładunek), dopóki nie jest najpiękniejszy dzień, pochylił się znowu poczuł się plecami „odbędzie się” tak, że niewygiętego miał długi i bolesny. Szpital nie miał zastosowania, i poszedł do sklepu i kupił narkotyki „Diklofenaku” w ampułkach. Jego żona nastawił mnie prawie tydzień, co powoduje ból ustąpił jeszcze.

Praca, nadal kontynuowane, jednak pomimo żądań żony, lekarze nie stosuje się: zmaga się z bólem, pili, aby ugasić swoje leki, najczęściej – „Nise”. Jednak „Diklofenak” pomaga szybko przestał, aż w końcu pewnego dnia po prostu nie mógł wstać z łóżka i wyprostować … Came „szybko” i przynieśli mi jeszcze w szpitalu, w neurochirurgii dziale.

Że mój nie trwała długo, a jej wynik, nadal mam do pokoju. Pobierz strzał, więc wyprostował się i podjąć zrobić MRI. Procedura ta wykazała, że ​​mam przepuklina mediana międzykręgowy występ 8mm i dwie płyty L3-4, L4-5, a wynik badania był fakt, że przez dziesięć dni i został na kroplówkę, a potem zrobiłem kilka „blokadę” na w celu złagodzenia bólu.

Gdy te procedury są na zostałem zwolniony i wysłany do „poeksploatacyjnego” domu. Fakt, że operacja została unikać, byłem bardzo szczęśliwy, bo po to jest usuwany, życie jest dość pikantne: nie tylko, że zachowanie jest nałożone wiele ograniczeń, tak też istnieje duże prawdopodobieństwo nawrotu choroby.

Jednak po powrocie do domu, zrobiłem nie łatwiejsze stało się. Ponadto, stan zdrowia pogarsza się z dnia na dzień, i dostałem się do tego stopnia, że ​​utykał na prawą nogę, jak moja noga została poważnie osłabić i sag. Perspektywa operacji nadal nie przyciągają więc zacząłem szukać innych możliwości, aby pozbyć się choroby.

Wyszukiwarka przeprowadziłem tam gdzie to możliwe, a znalezienie niezbędnych i użytecznych informacji, prawie natychmiast próbował spróbuj wyobrazić sobie proponowanego przepisu.

Co dziwne, ale po pewnym czasie, ze względu na krętych i ćwiczeń tradycyjnych receptur, zacząłem czuć się znacznie lepiej, po prostu zniknął ból pleców. A wszystko dlatego, że naprawdę wierzył w odzyskanie i nadzieję dla niego. Choroba ta, jak rozumiem, rozwinęła się bardzo długo, przez wiele lat, ale żeby go zdobyć, musiałem tylko o pół roku!

Gdy zrozumienie, że leczenie jeszcze i po dłuższego czasu ból pleców już nie ma, ja, oczywiście, bardzo szczęśliwy. Jakiś czas później, po zastanowieniu, postanowiłem podzielić się z tego sposobu leczenia tych, którzy cierpią z powodu przepukliny dysków, które mogą pozbyć się tej groźnej choroby bezoperatsionnym Metoda.

W uczciwości, chcę zwrócić uwagę, że MRI, nigdy nie zrobiłem, bo nie widzi potrzeby w bardzo dobrym stanie zdrowia, aby wydawać pieniądze, jak wszyscy wiemy, nie zbędne.

Sekcje w leczeniu bólu oraz w przepukliny domu

Share →