Jak leczyć raka szyjki osteochondroza

Jak leczyć raka szyjki osteochondroza

Siedzący tryb pracy, zła postawa ciała, noszenie torby na ramieniu, brak ruchu – nie jest to pełna lista czynników, które powodują bóle i ból w szyi i karku.

I właśnie będzie tylko ból, jeśli nie zostaną podjęte działania, może rozwijać (lub zwiększenia) w osteochondroza szyjki macicy i związanych bóle głowy, udarach ciśnienia i inne objawy mózgowe krovoovosnabzheniya.

Jak pozbyć dyskomfort i ból szyi? Jak nie przegapić początek choroby?

Gimnastyka lecznicza w osteochondroza

Najskuteczniejszym sposobem -Codziennie zrobić specjalne ćwiczenia na mięśnie szyi. Kompleks jest bardzo prosta, ale wymaga ścisłego przestrzegania zasad.

• Zrobić to na co dzień, ale w tym przypadku otrzymasz wyników.

• Ruchy powinny być powolne i gładkie, bez szarpnięć i nadmiernego życie.

• Liczba powtórzeń – 5 razy w każdym kierunku.

• Czy ćwiczenia powinny być ściśle w proponowanej kolejności poniżej.

• Trzymaj plecy prosto, nie garb się.

Przechylić głowę do przodu, starając się dotrzeć do dołeczki podbródek między obojczyki. Następnie wciśnij głowę do tyłu – na tyle, aby zobaczyć sufit.

Na kartce papieru narysuj poziomą linię i dołączyć go do ściany, tak aby linia była na poziomie oczu. Teraz powoli zaczyna się obracać głową z boku na bok, poruszając się wzdłuż linii wzroku.

Obracać głowicę najpierw jednego ramienia (5 razy), a następnie do drugiego. Nie trzeba szukać ramię słuchu – ćwiczenia delikatnie, bez użycia siły. Upewnij się, że ramię zostało ustalone – poruszać tylko głową!

Pochyl głowę do przodu i bardzo delikatnie zacząć obracać głowy pierwszy w prawo, potem w lewo, opisując podbródek tor kołowy.

Leczenie środków ludowej

Oprócz ćwiczeń terapeutycznych, pozytywne skutki, które będą odczuwalne stopniowo, można usunąć ból w szyi metod ludowych.

• Ziemniaków i miód okład. Zetrzeć na drobnej tarce surowych ziemniaków (1 szt.) I mieszane z miodem w równych częściach. Nałożyć masę na szyi, gdzie jest ból, pokrycie tkaniny bawełniane i owinąć szyi wełniany szalik.

Po półtorej godziny, spłukać ciepłą wodą, szyi oblewania. Kompres należy zrobić codziennie, szybkość -10 procedur.

• Okład z aloesu. Przed pójściem do łóżka, natrzeć na drobnej tarce i świeżych liści aloesu (2-3 szt.) Dodaj miód i jakości wódki (miąższ 1 część aloe potrzebie 2 szt miodu i 3 części wódki). Zastosowanie tej mieszaniny na obszarze, gdzie czujesz ból, pokrycie tkaniny bawełniane i wełniane szalik Wrap szyję.

Pozostawić na noc. W godzinach porannych, spłukać ciepłą wodą, szyi oblewania. Zabieg wykonywany jest tyle razy, ile potrzeba do bólu.

• Sosna kąpieli. Kup w aptece ekstraktu sosny, rozpuścić w ciepłej wodzie, zgodnie z instrukcjami dostarczonymi. Czas trwania kąpieli -15 min. najlepiej przed snem.

Oczywiście – 15 procedury dni.

Share →