Jak leczyć udar raz na zawsze?

Jak leczyć udar raz na zawsze?

W klasycznej wersji udaru mózgu – nagłe skoku, możliwe, utrata przytomności. Tłumaczone od łacińskiego słowa «insulto” oznacza „skoki, skaczący,” wspólne – „cios”.

Najważniejsze – nie wahaj się na chwilę! Po wykryciu najmniejszych objawów udaru mózgu, wezwać pogotowie i podjąć środki w celu złagodzenia wpływu!

Pierwsza pomoc

Jeśli miał wylew, leczenie rozpoczyna się natychmiast, przed przybyciem lekarza awaryjnego:

  • Pacjent kładzie się na łóżku, sofie, ławki, umieszczone pod poduszką głowę wysoka, aby pozycja głowy do ciała stworzone pod kątem 30 stopni;
  • otworzyć okno, okna, drzwi, było świeże powietrze;
  • usunięte, cofnąć ograniczający krążenie ubrania;
  • pomiaru ciśnienia krwi, jeśli jest wysoka, podać leki ofiar, że miały wcześniej, ciepłe stopy (zanurzone w gorącej wodzie);
  • Jeśli zaczyna wymioty, umieścić głowę pacjenta do boku, upewniając się, aby nie udusić wymiotować.

Nie jest konieczne, aby zwrócić się do lekarza pogotowia, jak leczyć udar – konieczne jest podkreślanie, że pacjent został natychmiast hospitalizowany, bez względu na wiek i chęć pacjenta. Pierwsze 2 tygodnie osób z udarem powinien być w szpitalu. W przypadku poważnego stanu – na oddziale intensywnej terapii.

Neuroplastyczność mózgu

Ludzki mózg jest w stanie wyleczyć się. Stwarza to nowe połączenia między zachowania zdrowia, tworzenia nowej sieci informacyjnej. Zdolność ta jest nazywana neuroplastyczność.

Daje siłę do pacjenta wraz z rodziną pod nadzorem personelu medycznego ciężko walczyć o swoje życie, nie tracąc optymizmu.

Ze względu na mózgowe utworzone Centrum patologiczne, w otoczeniu osłabiona przez żywe komórki. Terminowe, właściwie prowadzone działania mogą wzmocnić te słabe komórki i zastąpić je martwe.

Nawet jeśli stymulacja nagle mózg był poziom microstroke, a pacjent odzyskał miesięcy później wszystkie funkcje problemu, jak leczyć udar mózgu jest nadal obecny. U ludzi choroba pozostaje, wywołał udar.

Lek

Jak najszybciej w szpitalu przeprowadzono pełne badanie. Tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego pokazują przyczyny i charakteru udaru, stopnia zniszczenia tkanki mózgowej. Obowiązkowe badania i dalej obserwacja neurolog, EKG serca, USG Doppler naczyń.

Jeśli przyczyną niepowodzenia jest zakrzep, że statek może zakorkowany pilne leczenie udaru mózgu. Metoda nazywa się leczenie trombolityczne pozwala rozpuścić skrzep. Przez cewnik bezpośrednio do obszaru problemowego wszedł enzym, który rozpuszcza skrzep, a osoba czuje ulgę.

Jednakże takie działanie jest możliwe tylko wtedy, gdy z chwilą uderzenia nie więcej niż 3 godziny, nie ma innych chorób, które mogą powodować krwawienie.

We wczesnych etapach leczenia odpowiada głównych obszarach: oddychania wspieranie, monitorowania akcji serca, znieczulenia.

Najczęstszą przyczyną awarii jest nadciśnienie mózgu, lecz na początku leczenia nadciśnienia tętniczego nie przynosi się znacznie, to może pogorszyć stan pacjenta. Ciśnienie zmniejsza się o 15-20% w stosunku do wartości wyjściowej, co zapewnia, że ​​skurczowe postać nie przekracza 180-200 mm Hg, rozkurczowe – 110.

Jeśli niewydolność serca rozwija, mianowany glikozydy. Gdy napady są wprowadzane leki przeciwdrgawkowe. Pacjent możliwe obrzęk mózgu i ciśnienia śródczaszkowego.

W standardowym leczeniu udaru jest monitorowanie stanu jelit i pęcherza moczowego. W ostrej fazie i kolejnych redukcyjnych wyznaczonych nootropics i przeciwutleniaczy.

Greckie słowa «noos» i «Tropos» tłumaczone jako „myślenie” i „kierunek”. Nootropowe leki wpływają na metabolizm neuronów, komórek mózgowych zwiększają odporność na agresywne działania. Wśród najczęściej używanym Trentalum, aminofiliną, heparynę, Cavintonum, fraxiparine.

Leczenie udaru mózgu nie tylko w doborze właściwej leku, ale zawiera również wiele innych elementów w celu przywrócenia i wzmocnienia organizmu.

Okres rehabilitacji

Osoba, która miał wylew, częste łamanie aparatu ruchu (ramiona, nogi), mowy, utrata pamięci. Konsekwencje udaru wymagają długotrwałego leczenia i pacjenta.

Fizjoterapia przypisuje leżącej pacjenta, musi dążyć do posunięcie jako wielu grup mięśniowych. Logopeda zaburzenia mowy udział.

W okresie odbudowy zaangażowani krewnych i przyjaznych znajomych. W zależności od możliwości finansowych pacjentów poddanych rehabilitacji w sanatoriach w Rosji i za granicą, na przykład w szpitalu Izraelska nazwie Chaim Sheba.

Pamiętaj, aby włączyć samouzdrawiania na podstawie istniejących technik opracowany ergoterapevtami (ergo – praca, leczenie), Strelnikova (w oparciu o oddychaniu) oraz inni specjaliści. Wielkie znaczenie w rehabilitacji po udarze mózgu odgrywa masaż, jeden z głównych skutecznych metod ruchów odzysku.

W ostatnich latach coraz więcej uwagi przyciąga akupunktury w skoku. Podczas tej metody stosunek pracowników służby zdrowia nie jest wyjątkowa.

Pennsylvania School of Medicine naukowcy zaobserwowali dla 711 minut, a pacjenci przychodzą do smutnego wniosku: zbyt mały odsetek chorych, którzy otrzymali pozytywne rezultaty są widoczne.

Ale chińscy badacze uważają, słaby studium sam: zbyt małą liczbę pacjentów i nie ma dowodów dostarczonych przez procedury kwalifikowanej. Lekarze w Chinach jest za kompleksowe badania na dużą skalę.

W międzyczasie, u których istnieje istotne możliwości, przejdź do Chin, aby przejść wykwalifikowanego akupunktury.

Rezydualna (pasywne) odzysku

Jeszcze techniki jak udar wygrać tam. Prawdopodobnie każdy może zadzwonić z ich bliskich i dalekich znajomych, którzy zwyciężyli straszną chorobę i wrócił do pełnej aktywności. Dziś jest dobry przykład Boris Moiseev, który po udarze przyszedł na scenie.

Jeśli pacjent nie umrze w ciągu pierwszych 3-4 tygodni, zanim otworzył trzy okres odzyskiwania: wczesne (do 6 miesięcy), późne (6-12 miesięcy) i szczątkową lub bierne (po roku).

W tym czasie, mimo że nadal powolny, ale stały funkcje odzyskiwania. Pozostaje mieć nadzieję na powrót utraconych funkcji i ciężkiej pracy, aby zapobiec nawrotom.

W pasywnym okresie rzeczywistego poboru kompleksów witaminowo-mineralnych, przeciwutleniaczy. Wymagane monitorowanie ciśnienia krwi, poziom cholesterolu we krwi, pozytywny stan emocjonalny, zapobieganie depresji eksplozji. Tu znajdziesz pomoc zwykłych ziół, kojący herbat, naparów.

Wymagane odrzucenie złych nawyków: palenia tytoniu, picia alkoholu, narkotyków. Diety, chroni przed „złego” cholesterolu, jeść świeże owoce i warzywa. Walking, gimnastyka, ruch.

To jest zdrowy tryb życia.

Podziel się z przyjaciółmi:

Share →