Jak leczyć zapalenie jamy ustnej w domu?

Jak leczyć zapalenie jamy ustnej w domu?

Zapalenie jamy ustnej – choroba jamy ustnej (z greckiego «stomia»Co usta). W tym choroby jamy ustnej pojawia małych bolesnych wrzodów. Czasami zapalenie jamy ustnej jest wynikiem infekcji (szkarlatyna, odra, itp), beri-beri, lub długotrwałego stosowania leków (w tym antybiotyków). Wśród przyczyn są i łamanie higieny (często czynnik sprawczy do ciała z niemytych owoców i warzyw).

Leczenia jamy ustnej zawsze – nie towarzyszy ból, które są wzmocnione przez spożycie żywności w ustach, tak że jedzenie i picie staje się niemożliwe. Stan ogólny pogarsza się, nie jest obrzęk węzłów chłonnych i gorączka u dzieci do 38-39oS. Wrzody wzrost wielkości i nowych domów.

Po wykryciu tych objawów, to najlepiej skonsultować się z lekarzem, który przepisze specjalnego traktowania. Istnieją pewne rodzaje owrzodzenia, które są przypisane do leków przeciwwirusowych.

Czasami takie sytuacje, gdy nie można szybko skorzystać z pomocy lekarskiej, w tym przypadku, można rozpocząć leczenie medycyny tradycyjnej. Istnieją przepisy, które łagodzą ból i złagodzić stan pacjenta. Jak leczyć zapalenie jamy ustnej w domu. co robić i co jest najbardziej skuteczne o tym wszystkim w dalszej części artykułu.

Tradycyjne przepisy stosowane w leczeniu zapalenia jamy ustnej

Najprostszym i najbardziej skuteczna metoda może być wywołana do płukania jamy ustnej wywar z kory dębu. Przepłukać usta tak często, jak to możliwe, ale należy pamiętać, że taniny zawarte w brzeczce pozostawia na zębach. Aby przygotować łyżkę rosołu z kory dębu (dostępne w aptekach), zalać szklanką wrzącej wody.

Gotować na średnim ogniu przez 15 minut. Wywar ostudzić i przecedzić, używać do płukania.

Rumianek infuzji apteki również pomoże pozbyć się rany i owrzodzenia na języku. Aby przygotować bulion w misce emaliowanej umieścić 6 łyżki kwiatów rumianku, zalać 0,5 litra wrzącej wody i trzymać przez 15 minut w łaźni wodnej. Napar z chłodnym, szczepu, dodać 2 łyżki miodu.

Użyć do płukania trzy razy dziennie.

Pozbądź się owrzodzenia na języku i błonie śluzowej jamy ustnej następującej receptury: pomoc w szklance wlać 30 ml mleka, dodać żółtko i łyżeczkę miodu. Wszystko dokładnie wymieszać. Palec bandaż wrap, moczyć w otrzymanej mieszaninie, leczenia z jednej strony jamy ustnej, zmiany opatrunku i leczenia drugą część jamy ustnej.

Podobnie, język mają być przetwarzane. Procedurę tę należy przeprowadzić trzy razy dziennie.

Dla złagodzenia bólu w ciągu dnia przepłukać usta czystą przegotowaną wodą lub użyć roztwór nadtlenku wodoru (3% łyżka nadtlenku w szklance przegotowanej wody nieogrzewanym). Aby przyspieszyć gojenie można wykorzystać aloes – posmarować sokiem z aloesu lub po prostu gumy żuć arkusz.

Po odzyskaniu, nie zapomnij, aby zmienić szczoteczkę. A na dokładkę będzie zapobieganie spadku diety słodycze, mąki i bogate w skrobię.

Podziel się ze znajomymi:

Share →