Jak leczyć zapalenie zatok w domu - jak niebezpieczne?

Jak leczyć zapalenie zatok w domu kilku niebezpiecznych?

Choroby zatok, które występuje na wielu powodów, z których najczęściej są powikłania grypy, przewlekłe zapalenie migdałków na nieterminowe ich leczenia.

Ttakzhe to wynika z faktu, całorocznego alergicznego nieżytu nosa, odchylony przegrodę, choroby zębów w szczęce, takie jak kości, zapalenia przyzębia, ropne miazgi odkształcenie struktury kości na skutek kontuzji.

Nie znając dokładnej przyczyny wystąpienia zapalenia zatoki szczękowej, bez ustalenia dokładnej diagnozy i stanu w jamie nosowej, nie można uruchomić żadnego leczenia.

Dlaczego w Rosji dziś ludzie uniknąć pójścia do lekarza i poszukiwania informacji dla siebie i pyta, jak leczyć zapalenie zatok w domu? Ponieważ pacjent musi stać w kolejce do strasznej bon do lekarza, a następnie usiąść na kilka godzin, lekarz dał mu kilka minut swojego czasu pracy. Wyjątkiem są prywatne kliniki, ale nie każdy może sobie pozwolić, aby płacić dużo pieniędzy za każdą wizytę u lekarza za każdym analizy i RTG.

Zapalenie zatok poważna choroba, która nie może być traktowany się! Leczenie zapalenia zatok powinny być nakładane jedynie po wstępnej diagnostyki i monitorowania wyników leczenia w dynamice i środki folk mogą być stosowane wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Traktuj środków zatok ludowych jest to możliwe, ale jest to bardzo ryzykowne, a często wręcz niebezpieczne! Stwarza to ryzyko, że wynik byłby w najlepszym przypadku, proces transformacji w ostrym przewlekłym, aw najgorszych przypadkach do zapalenia nerwu twarzowego, zapalenie ucha środkowego, zapalenie opon mózgowych lub rozwoju zapalenia pajęczynówki.

Tak, jak w leczeniu ostrego zapalenia zatok?

Wybór właściwego sposobu skutecznego leczenia zapalenia zatok zależy od przyczyn utrudnione wypływ śluzu z zatok, można określić tylko lekarz na podstawie tych analiz rentgenowskich.

Leki zwężające naczynia, takie jak galazolin, Sanorin, Naphthyzinum, Nazivin, Otilin, nie stosować więcej niż 5 dni, zwykle są one łatwiejsze do oddechu i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej, ale z długotrwałego użytkowania prowadzi do nieprawidłowej proliferacji błony śluzowej.

W wysokiej temperaturze i ciężką hipertermii pokazano żadnych przeciwgorączkowe.

Leczenie zapalenia zatok antybiotykami wskazany ostrego zapalenia zatok szczękowych z ciężkim zatrucia, a jeśli nie jest alergiczne zapalenie zatok, i nie jest powodowana przez czynniki grzybiczych.

Jeśli laryngolog kategorycznie stwierdza, rentgenowskim i testów, które masz zapalenie zatok i nalega na antybiotyki miejscowo, doustnie, w zastrzykach lub mycie zatok zatok cewnika oznacza, jest istotne i omówić to pytanie i szukać tradycyjnych metod leczenia, głupiego i niebezpiecznego.

Powinieneś wiedzieć, że mycie zatok prowadzi ropne zapalenie zatok z, a jeśli nie uwalniane podczas stanu zapalnego, a nie gromadzić się ropa, dość często tylko antybiotykoterapii.

Za pomocą kropli do nosa z antybiotykiem zatok można uzyskać wysokie stężenie środków przeciwbakteryjnych w dziedzinie zapalenia Izofra, Polydex, BIOPAROX. Jednak lokalne stosowanie kropli skutecznie na początku choroby, jeśli proces zapalny zespolenia tak zmniejszył się znacznie pokrywają uprawianych śluzówki antybiotyków nie będzie w stanie osiągnąć swój cel.

Przy zachowaniu normalnych otworów między zatok szczękowych i innych jam nosowych, stosowanie antybiotyków podczas mycia bezpieczny i wygodny sinus cewnika YAMIK we wczesnych etapach ostrego zapalenia zatok wstępne skuteczne dawać różne wyniki. Szamponu powinny być wykonywane tylko przez wykwalifikowanych lekarzy z roztworu lub roztworze chlorku sodu lub soli morskiej.

Być może w porozumieniu z lekarzem w leczeniu domu zatok można kontynuować używanie narkotyków Dolphin, w zatoce, na wczesnych etapach ma też pozytywny wpływ, ale tylko na samym początku choroby.

Gdy temperatura ciała wraca do normy, lekarz może zalecić leczenie fizyczne solljuks UHF.

Nie możesz! Podczas ostrego zaostrzenia przewlekłego zapalenia zatok lub absolutnie nie mogą się ogrzać powierzchnię zatok szczękowych z soli, jajka i inne gorące środków ludowej. To stworzy dodatkowe warunki dla gromadzenia obornika i zwiększenia stanu zapalnego.

Metody te mogą korzystać poza okresem zaostrzenia, a dopiero po konsultacji z lekarzem.

Wszelkie środki folk może być używany, ale tylko bez zaostrzenia przewlekłego zapalenia zatok, oprócz wyboru konkretnej metody leczenia należy wziąć pod uwagę, że wszystkie zioła, zwłaszcza, rumianek, dziurawiec, Sophora, kalanchoe, Cyklamen (Sinuforte z zapaleniem zatok), miód, Propolis jest silny alergeny dla osób wrażliwych.

I obecnie prawie każdy cierpi na różnego rodzaju alergii i nie jest znany sposób reakcji śluzówki nosa w takich prób. Jest wiele przypadków, gdy cyklamen lub Sinuforte kilka osób oraz pomaga w oczyszczeniu zatok, aw drugiej spowodował ciężki obrzęk, podrażnienie, utrata węchu przez długi czas, nie tylko pogorszyła sytuację.

Liść laurowy jest również zalecany jako wywar wśród innych środków ludowej w leczeniu zapalenia zatok, to naprawdę pomaga zabić bakterie w nosogardzieli i mogą być wykorzystane jako pomoc, ale jeden liść laurowy w ostrym procesie nie może poradzić sobie z masową nagromadzenie patogenów. Bez antybiotyków wciąż nie może zrobić, lub ostre zapalenie zatok jest łatwo przejść do przewlekłych, leczenie jest o wiele bardziej skomplikowane i długotrwałe.

Leczenie przewlekłego zapalenia zatok

Leczenie główna zapalenia zatok, bez badania, promienie X, konsultacje laryngolog, stomatolog, tylko z pomocą środków ludowej zwiększa ryzyko powikłań i rzadko prowadzi do odzysku, niewinny, to może w tym samym czasie przejścia ostrego zapalenia zatok w przewlekłych.

Takie metody tradycyjnej medycynie jak grzebiąc czosnku i soku z cebuli, tampony z miazgi kasztanowca, zaszczepić cyklamen sok, przedawkowanie lub niewłaściwe użytkowanie może spowodować oparzenia śluzowej i domu do sposobu leczenia zapalenia zatok może stać się niebezpieczny bezpieczne.

Ponadto wszelkie zioła lecznicze, recepty leków tradycyjnej medycyny może prowadzić do toksycznego zatrucia i nieprzewidywalnych reakcji alergicznych. Ogrzaniu gorące jaja i inne środki w ostrym zapaleniu także prowadzi do powikłań w postaci zakażeń, powodując przodu.

Po pierwsze, należy wyeliminować przyczyny czynników prowadzących do zapalenia zatoki szczękowej, zwykle odbiega przegrody, przyczyn zębopochodnych (zepsutymi zębami), migdałki. przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych.

Miejscowe środki zwężające naczynia krwionośne, tak aby uniknąć zaniku błony śluzowej, nie powinny być wykorzystywane w sposób ciągły, lecz jedynie krótkie kursy.

Ponadto, za pomocą cewnika do lekarza zatok wykonuje mycie zatokowy z rozwiązań dezynfekujących i antibioikami. Pierwsze płukanie prowadzi się nadmanganianem potasu lub rivanola, firatsilinom, a następnie wtryskiwany do wnęki antybiotyk roztworze.

Fizykoterapii jest również skuteczny w leczeniu przewlekłego zapalenia zatok, ale jest ostra wdychanie, fonoforeza, UHF. Ponadto, osoby z przewlekłym zapalenie zatok przydatnych Speleoterapija.

W domu, to może być przeprowadzone w ciągu Speleoterapia suchym ingalyatsiiyu rozżarzonym soli morskiej, na zalecenie lekarza. Aby to sproszkować w moździerzu soli morskiej, to świeci się na patelni, rozłożonych w małym pojemniku, są pokryte ręcznik i soli opary są wdychane przez 10 minut znowu, ta procedura nie może być wykonane w czasie ostrego zapalenia, ale tylko jako pomoc w remisji.

Jeśli już ropne zapalenie zatok polipoidalnej, serowaciejące, martwicze lub holesteatomny specyficzne leczenie lub sine-tow, nie antybiotyki są nieskuteczne. I każdy zimno lub hipotermia prowadzi do nawrotu zapalenia zatok. Następnie odbyła szczękową sinusotomy.

Do tej pory, nie są unikatowe urządzenia endoskopowe, przyczyniają się do usuwania polipów (zob. Endoskopowe usunięcie polipów w nosie) i inne przeszkody do wyjścia śluzu z zatok jest najbardziej wyrozumiały i bezkrwawe metody.

Jeśli traktować zapalenie zatok żadnych środków ludowych, proszę zostawić swoje uwagi na temat swojej metody i jej skuteczności.

Share →