Jak leczyć zaparcia u dorosłych: środki folk na zaparcia

Jak leczyć zaparcia u dorosłych: środki folk na zaparcia

Zaparcia w encyklopedycznej słownika terminów medycznych jest definiowana jako trudności, powolne lub niewystarczających regularnych wypróżnień. Istnieją różne metody i terapie. Jednakże, zaparcia może być nie tylko inną chorobą, która jest wywołana przez powodów nieszkodliwe, ale także działać jako objaw poważniejszy problem, który wymaga interwencji medycznej.

Przed rozpoczęciem leczenia zaparć należy określić przyczynę i określenia charakteru zaparcia. Proces leczenia można podzielić na trzy etapy: przywraca do normalnego trybu życia i żywienia; przestrzeganie specjalnej diety; Leczenie lekiem z zaparciami i stosowania środków ludowej.

Koncepcja zdrowego stylu życia i prawidłowego wejścia – ćwiczenia, spacery na świeżym powietrzu. Ma to na celu zwiększenie napięcia mięśni w całym organizmie, a szczególnie na perystaltykę jelit. Osoby prowadzące siedzący tryb życia, w tym systemu systematycznej aktywności fizycznej można bardzo szybko rozwiązać problem z zaparciami.

Dietę w leczeniu zaparć powinny być ściśle przestrzegana w celu osiągnięcia maksymalnej efektywności i skuteczności. Warzywa i owoce są bogate w błonnik, pobudzają jelita delikatnie i skutecznie. Konieczne jest wykluczenie produktów i potraw, które są trudne do strawienia – smażone, bardzo tłuszczu, żywność w puszkach, napoje i alkohol.

Należy pić dużo płynów, ponieważ płyn deficyt w organizmie wywołuje jej odwadniania i zagęszczania stolca, które będą powodować zaparcia.

Jak leczyć zaparcia u dorosłych za pomocą leków, narkotyków i zaplanować ich same terminy powinny wyznaczyć lekarza, który bierze pod uwagę diagnozę, a zwłaszcza wpływ leku na organizm w obecności dodatkowego choroby u pacjenta. Gdy zastosowanie niedrożność środków przeczyszczających jest po prostu sprzeczne. Leki można podzielić na grupy w zależności od ich mechanizmu działania:

– zwiększenie objętości treści jelitowej – czy to nasiona lnu, metylocelulozy, Mukofalk, forlaks – trzymając wodę w świetle jelita, dzięki czemu stolec jest bardziej miękka i obszerne;

– oleje naturalne i mineralne – na przykład, olej rycynowy, bisakodylu, Senade – przyczyną podrażnienia jelit 7-8 godzin, zwiększając tym samym swoją ruchliwość, a tym samym pomóc uwolnić zawartość;

– stymulują wypróżnienia – takie Motilium, Reglan, koordinaks – wyznaczyć lekarza, jeśli pacjent miał operację lub uraz;

– Laksigal lub Guttalaks skuteczny i łagodny środek na zaparcia, nie jest wciągająca;

– Laktuloza – Lek syntetyczne nie wchłania się do krwi i sprzyja pracy przez ruchliwości jelita drażliwego i zmiękczenia stolca.

Zaparcia toksyczne substancje zatruwają krew i naruszają krążenie. Jeśli nie oczyścić jelita, można zobaczyć wiele chorób.

• Jeśli zaparcia mogą nalewki kory kruszyny. 1 łyżka Kora sproszkowane wlać 0,5 litra wódki i nalegać na 21 dni do dwóch lat. Trzeba pić 3 razy dziennie przez 1 godzinę. Pół godziny przed posiłkiem.

• Wytnij środek pomidora, wypełnione olejem roślinnym. Doprawić solą i jedzenia. Odbywa się to zazwyczaj w nocy i rano – już chcą skorzystać z toalety.

• Jedna łyżka agrest owoców zalać 1 filiżankę gorącej wody. 10 minut, aby gotować na małym ogniu, ostudzić, przecedzić, dodać cukier do smaku. I weź 1/4 szklanki 4 razy dziennie.

• Zapoznaj się z wody, w której gotowane owies lub śliwki. Można pić ją ciepłą kapusty marynowane, jogurt, herbatę lub wywar z kory kruszyny suszonych owoców. Pić 3 – 5 razy dziennie.

• Sałatki bardzo dobrze pomaga na zaparcia. Można zrobić buraków orzeszkami piniowymi. Lub tarte buraki z łyżeczką oleju roślinnego i suszonych śliwek.

• Jeśli nie opróżnić, a następnie trzeba pić 2 łyżki. łyżki oleju roślinnego.

• Pij szklankę wody na czczo 1, w tym menu soku z buraków. Możesz mieć 2 kiwi dziennie. W tym przypadku, kiwi powinna być miękka.

• Ale musimy być ostrożni z soku z buraków, ponieważ może znacznie przesunąć piasek lub kamienie. Lepiej jest zjeść sałatkę z buraków. I pić więcej czystej wody.

• Czy ćwiczenia lekkie. Ugnij kolana i powiększyć go do żołądka. Ćwiczenie to może być wykonywane w pozycji leżącej i stojącej.

• 50 g suszonych korzeni mniszka posiekać, zalać 0,5 litra wódki. Infuse ciepłe ciemne miejsce na dwa tygodnie. Od czasu do czasu, gdy zawartość wstrząsając.

Następnie przecedzić. Weź tę nalewkę do powstania apetytu, poprawy trawienia, przewlekłe zaparcia.

• 100 g suszonych śliwek bez pestek, suszone morele 100 g, 100 g figi, 1 h. Miodu, pół szklanki ciepłej wody. Wszystkie składniki rozdrobniono w mieszalniku, dodaje się wodę. Powinien uzyskać konsystencję dżemu. Jest to 1 godzina. Przed snem, z piciem 1 szklance wody.

• Jedz rano na czczo 1 h / l miodu, 1 h / l masła. Zmyć pół szklanki wody.

• Weź rano na pusty żołądek 1 godzinę. A świeżo wyciskany sok z aloesu. Musi być rozcieńczony wodą.

Takie środki folk na zaparcia są bardzo skuteczne.

Share →