Jak leczyć zniekształcające zapalenie kości i stawów? Co ją powoduje?

Jak leczyć zniekształcające zapalenie kości i stawów? Co ją powoduje?

Choroba zwyrodnieniowa stawów (DOA) nazywa przewlekłych chorób zwyrodnieniowych stawów, który jest oparty na podstawowym degeneracji chrząstki stawowej. Z dalszej porażki, zmiany powierzchni ze względu na występowanie stawów kostnych marginalne kostne.

W wyniku tych zmian następuje widocznego odkształcenia złącza. Typowo zmienia się stopniowo, znamienny tym powolny przepływ bez silnych procesów zapalnych.

Odkształcanie osteoarthrosis jedną z najstarszych schorzeń występujących u ludzi i zwierząt. Naukowcy podczas wykopalisk archeologicznych znaleziono szczątki szkieletów dawnych ludzi z epoki kamienia z objawami choroby zwyrodnieniowej stawów.

Choroby bezpiecznie przetrwały do ​​dnia dzisiejszego i jest obecnie uważana za jedną z najczęstszych schorzeń stawów. Według badań, około 12% ankietowanych obywateli wszystkich grup wiekowych z chorobami deformując osteortroz.

Możliwe pełne inwalidztwo spowodowane zniszczeniami choroby, ale wciąż jest dość rzadkie. Wyjątek stanowią pacjenci z uszkodzeniami stawu biodrowego. Jednak choroba często powoduje awarię.

Więcej kobiet cierpi w okresie menopauzy.

Przyczyny tej choroby

Główne przyczyny choroby nie są znane medycynie aż do teraz. Jednakże, można z całą pewnością, że choroba jest poprzedzony degeneracji chrząstki, to znaczy zmniejszenia jej hydrofilowości „suchy”, gdy tkanka jest stopniowo zastępowane przez tkankę łączną. W rezultacie, tkanka chrząstki się włókna razvoloknenie zaczynają podrażnia błonę maziową stawów, nie jest zapalny (reaktywne zapalenie błony maziowej) – prekursora osteortroza odkształcającego.

Objawy choroby

W pierwszych dniach DOA mały krzyż pojawia się w stawie, a następnie pojawienie się nieprzyjemnych odczuć w zgięciu. Stopniowo deformacja stawu, co powoduje silny ból podczas ruchu. Szczególnie widoczne porażka podczas chodzenia, kiedy hip silny ból w kolanie daje, biodro.

Ból w chorobie zwyrodnieniowej stawów często ustępuje w nocy, podczas snu, ale zwiększa się w ciągu dnia, na jawie. I zaczyna boleć po kilku godzinach od wyciągu, zwiększając obciążenie na bóle stawów.

Należy wziąć pod uwagę, ważne stwierdzenie, że w razie braku leczenia lub renderowania nieskutecznego leczenia, choroba nadal realizowane równomiernie, co często prowadzi do utraty ruchomości stawów, jej odkształcenia. Jednocześnie wszelkich, nawet małych ruchu zdolnego do spowodowania silnego bólu.

Jak leczyć zniekształcające zapalenie kości i stawów?

Leczenie odbywa się zawsze DOA składa się z działań mających na celu zmniejszenie bólu, zwiększenie mobilności kompleksu, a także przywrócenie mikrokrążenia w stawu. Czynione są starania, aby poprawić odżywienie powierzchni stawowych.

Pierwszym etapem jest redukcja aktywności fizycznej stawu. Aby to zrobić, należy użyć specjalnych sprzętu ortopedycznego. Są to, na przykład, ortezy kolana lub Brace.

Tryb poduszki, zmniejszając obciążenie – Główną metodą leczenia. Jeśli nie spełnia, pozostałe sankcje nie przyniesie pożądanego rezultatu. Ponadto, u pacjentów z DOA, aby zmniejszyć obciążenie stawu jest konieczne stosowanie trzciny cukrowej.

Należy podjąć środki w celu zmniejszenia nadwagi. Otyłość w różnym stopniu, nawet światło, tylko komplikuje przebieg choroby, przyspiesza deformacji. A w niektórych przypadkach jedyną przyczyną ich wystąpienia.

W celu zmniejszenia bólu, przywrócenie normalnego śródkostny i regionalnego przepływu krwi, przy użyciu leków – diklofenak, Voltaren, indometacyna, chondropatią, Alflutop, Hondropontin, Dimexidum. Jeśli to konieczne, lekarz może przepisać para-stawowy, śródstawowe iniekcje steroidów, takich jak diprospan z Novocaine (Novocaine blokady). Ta metoda skutecznie usuwa ból, a ponadto poprawia wspólnych biomechaniki.

Ostatnio hondroprotektory szeroko stosowane która jest przyjmowana doustnie. Są to leki – Don, zapalenie stawów, i tak Struktum D Ale efekt ich zastosowania jest już po kilku cyklach leczenia.. Ponadto, mogą one być skuteczne, gdy początkowe stadia choroby zwyrodnieniowej stawów tylko.

Na nowoczesne, skuteczne metody leczenia obejmują podawanie śródstawowymi mieszanin ozonu tlenu. Takie zastrzyki poprawy mobilności, łagodzenia bólu, usunięcia zrostów z chrząstki.

Środki ludowe

Jako dodatkowe środki dla podstawowego leczenia można stosować leczenie receptur ludowych. Na przykład:

– Aby zmniejszyć ból, eliminując stany zapalne mogą okłady słoniny. Ciepłe gęsta warstwa tłuszczu wprowadzonego bandażem lub gazą, stosuje się do obszaru dotkniętego. Bezpieczne owinąć bandażem lub bandaż elastyczny.

Kompresji na noc w celu złagodzenia stanu.

– Rub stawu nalewki z chrzanem. Aby to zrobić, posiekać 50 g chrzanu, wlać butelkę wódki. Po tygodniu infuzji jest gotowy do użycia.

Niech was Bóg błogosławi!

Svetlana,

– Proszę zostawić swój komentarz poniżej! Ważne jest, aby poznać Twoją opinię! Thank U!

Share →