Jak marynowane boczek?

Jak marynowane boczek?

Świeży boczek zawsze różni się delikatny smak. Oczywiście zachować nieskazitelny smak tego produktu jest dość trudne, więc trzeba uciekać się do różnych metod przechowywania: zamrażanie, solenie, wędzenie itp

Chcesz marynowane boczek, ale tak, że było bardzo ostre i ciekawy wynik? Następnie spróbuj ugotować do tego przepisu, w którym znajduje się również klasyczne, i radości, i rodzaj indywidualnego podejścia.

Wymagane produkty:

– tłuszczu – 1 kg;

– grzywny soli – 2 łyżki. łyżki;

– pieprz czarny mielony – 2 łyżeczki .;

– Papryka mielona – 2 łyżeczki ..

Przygotowanie

1. Na początek jest to pożądane, aby umyć się świeżym tłuszczu, wytrzeć, a następnie należy pokroić na kawałki, ale nie jest mały (około 10×5 cm możliwe).

2. Ponadto, w oddzielnym naczyniu zmieszać sól, pieprz i paprykę. Dobrze wymieszać wszystko, aby uniknąć grudek, z tego powodu używamy grzywny sól i zrobić co w naszej mocy, aby wysuszyć naczynia.

3. Teraz może pocierać tej mieszaniny tłuszczu i soli przyprawowej na wszystkich stronach. Wskazane jest, aby zrobić to kilka razy, starając się wycisnąć przyprawy do baru.

4. Tłuszcz ten może być już wysłane do przechowywania. Możesz zostawić go w lodówce, gdzie będą utrzymywać swoje „solone” na kilka dni, ale można wysłać boczek w zamrażarce lub w słoiku i zamknąć pokrywę mocno. Jeśli masz zamiar przechowywać słono boczek z papryka na półce w lodówce, a następnie owinąć pergaminem.

5. Do szybkiego trawienia może wysłać kliny pod prasą. Aby to zrobić, należy dodać przyprawione plastry w misce lub garnku, przykryć i „wcisnąć” dzban wody, pozostawić na kilka godzin, a następnie wybierz sposób przechowywania.

6. Przy okazji, tłuszczu tą metodą może być solenie tam raz, po prostu kawałek to cienkie plasterki. Jego smak jest delikatny, świeży i lekko pikantny z lekkim goryczy.

Share →