Jak myć żaluzje

Jak myć żaluzje

Żaluzje wiecznie pokryte grubą warstwą grubości kurzu i zabrudzeń. To nie tylko ułatwia świeży powiew z okien, ale różne brzydkie owady, które również przyczyniają się do unikalnego wzoru brudnej. Oczywiście, aby dać mieszkanie lub dom jest czysty, zadbany wygląd, Rolety powinny być myte Co najmniej jeden lub dwa razy w roku.

Jak szybko umyć żaluzje?

Z żaluzji pionowych proste: trzeba usunąć i moczyć przez jakiś czas w proszku (lub wybielacz), a następnie umyć i wysuszyć ręce. W pralce lepiej nie myć. Po pierwsze, w ciemno będzie Kudłaty krawędzie, a po drugie, istnieje ryzyko uszkodzenia plastikowych części maszyn szkła.

Odnośnie do Umyć żaluzje poziome. tutaj jest bardziej skomplikowana. Im większa szerokość żaluzji, trudniej jest je umyć.

Lepiej po prostu odznaczyć nadzieje o to, co po prostu zmyta pod naporem wody: nie, musieli szorować szczotką lub gąbką (być może nawet z detergentem).

Ponadto, podczas mycia klapy są przyklejone nieprzyjemne właściwości wody ze zlewu, który jest o wiele bardziej skomplikowane 🙂 Musimy trzymać liści ręce.

Na ogół do mycia rolety mogą być szybciej i bardziej efektywnie, istnieją pewne sztuczki.

Cóż, jeśli masz zdejmowaną drewniane półki na wannę (o ile wiem, nie miała wiele).

W ogóle, otworzyć rolety. Która jest w pełni stosowane w dolnej części okna i powrót klapki tak, aby zmaksymalizować światło. Następnie wyjąć i jako takie nosić je do wanny lub pogrążyć się w miejscu.

Jeśli jest półka na wannę idealnie. Umieść je (na sucho). w ścianie półek (można złożyć jak akordeon). Górna taśma rolety (który posiada całą strukturę powinny być umieszczone równolegle do dłuższego boku wanny). Mam nadzieję, że to jest jasne 🙂

Następnie delikatnie usuń jedną krawędź (na przykład niższa poziomej) wyprostuj i rolety na półce, tak aby wszystkie klapy leży wklęsłą stroną do góry.

Teraz począwszy od sąsiada do jego krawędzi, zaczną wylewać na prysznicem liść, jednocześnie przecierając je gąbką lub szczotką. Staraj się nie moczyć liści suchej nawet jeśli kije, trzeba będzie razlipat je ręcznie.

Netto okiennice zstąpił i stopniowo wyciągnąć i rozłożenia części, która znajduje się na ścianie. W rezultacie, po przejściu przez wypukłą zaworów.

Po jednej stronie jest myte, przewrócenie rolety. Zrób to samo, tylko teraz sash wyprostować wklęsłą dół (czyli partia, która nie została myte). Nie trzeba majstrować nieco dłużej, a niektóre już będzie stvorochki trzymać się razem.

Tak szybko, jak druga strona myte, pociągnąć za sznur i uzupełnić żaluzje, obrócić lewy drążek pionowo do szkła wodnego. Następnie osuszyć. Następnie można zawiesić.

Nie powiesić rolety na oknach mokre (Zwłaszcza, jeśli masz tylko myte szkło): zostawiają śladów wody.

Jeśli na półkach nie masz wannę, Następnie umyć rolety muszą dwie osoby. Jeden dociska je do pionowej powierzchni i przywierają do liści ręcznie (że nie udać). Drugi wody im prysznic z hydromasażem i zaczyna myć je od dołu do góry.

Jeśli zaczniesz od góry, skrzydło trzymać się razem.

To wszystko. Aby mieć dobre rolety mycia muszą wystarczająco dużo cierpliwości i wytrwałości, ale w końcu, będzie je pokonać, a mieszkanie będzie uśmiech czyszczenia okien.

Share →