Jak napisać baśń (bajkę bez opowiadań autora i wymyślił ...

Jak napisać baśń (bajkę bez autora i historie wymyślone przez dzieci)

Kiedy człowiek szuka mało znanego dzieła literackiego, aby potajemnie przypisać go samodzielnie lub zainteresowanych w proces twórczy na poziomie receptury gotowania sałatki lub naleśniki, wygląda dość żałosne. Ale co z dzieckiem lub jego rodziców, jeśli nauczyciel w szkole dał im pracę, ale ja nie mogę nawet wyjaśnić, jak sobie z tym poradzić. Oto oni, biedni, często szukają w internecie dla siebie proste rozwiązanie jak ktoś już zrobił pracę lub nieznane wcześniej do nich nowoczesna bajka w nadziei, że nauczyciel też nie słyszałem o tym i naiwnie wierzyć, że przed nim cudowne dziecko, stanie następnie uspokoić, ale który nie jest nauczycielem, wiemy, że dziecko jest w stanie zacytować, kompilacji, pożyczyć, aby rozwinąć temat, stworzenia zmian, ale nie tworzyć. Ci, którzy się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, proponuję przed argumentować i twierdzą talentów dzieci, do zapamiętania nazwy wszystkich tych małych geniuszy, naprawdę zrobiła wielki wkład do literatury, muzyki i malarstwa.

Na przykład, dzieci jak Mozart byli, są i będą, ale ich jednostki do stu lat, a na wniosek nauczyciela lub rodzica, dziecko nie może nagle stać się jednym z nich.

Dobry nauczyciel, wiedząc to wszystko, musi najpierw nauczyć, a potem pytać. Dlatego, sympatyzujący z dziećmi, nauczyciele, którzy nie żałuje się wyjaśnienia, w tym artykule dowiesz się jak zrobić sobie rower, który będzie spełniać wszystkie prawa gatunku, ale nie wymaga talentu pisania, który nie jest dany każdemu. Oczywiście, że jest mało prawdopodobne, aby być uznane za arcydzieło przez wieki, ale po prostu umieścić bardzo wysoki wynik.

Tak, to jest bajka? To Przestroga, z której autor jest zwykle na końcu sprawia, że ​​jasne pouczający wniosek. Niewyczerpanym źródłem moralności i opowieści są bajki dla domowych przysłowia i powiedzenia ludowej.

Musisz wybrać odpowiedni, a następnie albo malować je w formie opowiadań, a na końcu napisać sam przysłowie innymi słowy, lub skorzystać z przysłów moralności i pochodzą w swojej krótkiej historii ilustracji na ludzi lub zwierzęta.

Na przykład, weźmy znany: „Działanie dwa razy, raz cięcia!”

Sposób pierwszy: zrobić przysłowiową historię. Aby to zrobić, należy poinformować go do ludzi z małych szczegółów. Zadajmy sobie pytanie, co można wyciąć i psują. Tkanina, oczywiście!

Tak, skupimy się na krawca. Teraz tylko opis sytuacji:

„Nie był krawcem, a on był uczniem. Po Krawiec poszedł do innego miasta, i przyszedł do studia i powiedział klientowi natychmiast podać mu garnitur. Uczeń chętnie podjął sprawę. Ponieważ był niedoświadczony, ale bardzo pospiesznie, natychmiast wyciąć z elementem oczu ściereczką, ale forma nie pasuje.

Potem wyciąć więcej, a także nie oblicza. W końcu, on popsuć całą tkaniny i odzież, a nie szyte. Morał: zanim podejmie się sprawy, trzeba o tym myśleć, ale ten, który jest zbyt w pośpiechu, aby dużo błędów „.

Sposób drugi: natychmiast zrobić to samo z przysłów i myślenia moralnego, do którego inna sytuacja może być stosowana. Oczywiście, ktoś w pośpiechu i zniszczony wszystko, nie biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, a jeśli to wszystko się udało i sprawdzone wcześniej, problem i tak nie stało. Na przykład:

„Idę na zająca w miejscowości do marchwi. Siedzi w krzakach i myśli: „Jak świt, wspinać się do miasta i marchewki uciec wycinania przez dziurę w płocie, a połowa mnie pies, prowadzony krótki drogę ostatnich spiżarni, przez stary most i prosto do lasu. Tak powiedzieli mi, że nigdy nie dogoni. ” Pomyśl pomyślał i ścieżka nie jest zaznaczone.

Gdy pies gonił go, okazało się, że stary most NIE – był ulewny deszcz, rzeki podniósł się i przemywa się go. Bunny skoczył z zębami ze strachu psa do rzeki i utonął tam. Popraw przysłowie mówi: patrzeć przed skokiem, wyciąć raz! »

Więc można włączyć w dowolnym bajka mądrości ludowej. To już zupełnie możliwe i pracować dla dziecka i dla rodziców z najlepszych intencji sprawia, że ​​jego pracę domową. I każdy nauczyciel jest bardzo zadowolony z wyniku. Uwierz mi, że nauczyciele nie spodziewam się, bajek Ezopa lub w Kryłowa.

Siebie jako zadania i uczciwie zarobione znak lepszą wstydu i strachu Początkujący plagiatora, boi się, że jego oszustwo otworzy.

© autor artykułu. Olesya Emelyanov. 2010

Share →