Jak nauczyć dziecko czytać przez sylab

Jak nauczyć dziecko czytać przez sylab

Rodzice często pytają: „Kiedy chcesz nauczyć swoje dziecko do czytania, jak długo to trwa do udanego przygotowania do szkoły?”. Istnieje wiele metod nauczania dzieci do czytania. Według jednej zaproponował nauczyć się czytać 1,5-2 lata, z drugiej – zaledwie rok przed szkołą. Kompromis wybrać?

Kiedy powinno się zacząć uczyć dziecko czytać?

Alfabet rosyjski kursy językowe dla dzieci

Dotknij trochę aspekt rozwoju dziecka. U dzieci w wieku przedszkolnym jeszcze nie utworzonych na nie uwagi, dziecko często rozproszony przez najmniejsze bodźce zewnętrzne. Zaledwie sześć lat dziecko uczy się zarządzać własną opiekę.

Dlatego zajęcia w dzieci w wieku przedszkolnym powinny dłużej niż 15 minut trwało, w przeciwnym razie dziecko zmęczy, rozproszony i tracą zainteresowanie czytaniem.

Dzieci w wieku przedszkolnym jest dobrze rozwinięta wizualne myślenie, innymi słowy: „To, co widzę coś rozumiem.” Oznacza to, że dziecko nabywa materiał wyjaśnienie tylko wtedy, gdy towarzyszy ilustracji. W ilustrujący zrozumieć nie tylko zdjęcia z liter, ale także animacji, rysunek, projektowanie i innych działań.

Aby utworzyć poprawnej wymowy dziecka powinna zobaczyć i usłyszeć jak wymawia się dźwięk.

Przed rozpoczęciem nauki czytania, należy odpowiedzieć na pytanie:

  • mówi dziecko: wnioski lub pojedyncze słowa;
  • jak dobrze dziecko wypowiada kilka słów;
  • Brzmi dziecka nie mówią;
  • prawidłowo wykonuje dzieciak prostych instrukcji.

Jeśli dziecko mówi źle, nie wypowiem poszczególne dźwięki, lub ma jakiekolwiek dalsze problemy logopedyczne, nie może robić to, co moja matka zapytała, pęd do nauki czytania nie jest zalecane. To dziecko jest bardzo trudno nauczyć się czytać, niepowodzenie w procesie uczenia się można zwalczyć chęć do nauki. Po pierwsze, polecam Ci z logopeda problemów językowych, a następnie przystąpić do nauki czytania.

Zabronione jest, aby nauczyć dziecko czytać, jeśli nie chce go, zwłaszcza z wykorzystaniem kary fizyczne.

Kid rozgoryczeni w przyszłości nie będzie już iść do szkoły. Proces uczenia się powinny być organizowane przez wzajemnego pożądania w zabawny sposób. Niektóre dzieci uczą się czytać z przyjemnością, przez książki, inni mogą się nauczyć tylko w formie gry.

Wybór właściwej metody nauki czytania – klucz do szybkiego i efektywnego uczenia się.

Optymalny wiek do nauki czytania jest okres 3 do 7 lat w zależności od rozwoju dziecka. Wiele dzieci poniżej 5 lat nie zrozumieć sens czytania, więc szybko tracą zainteresowanie nauką. Przed rozpoczęciem nauki czytania dziecko powinno być w stanie wyjaśnić ich myśli, powiedzieć to, co widzi na zdjęciu, wykonywać proste polecenia.

On musi się uczyć bez wskazówek rodziców.

Jak nauczyć dziecko czytać przez sylab?

Dla nauki czytania jest zalecany do zakupu NS zasiłek Żukowa „Primer”, który łączy w sobie oryginalną technikę autora do nauki czytania ze składnikiem terapii mowy. Dlaczego on jest? Po pierwsze, struktura i przewodnik różni się od analogów ilustracje szkolnych.

Po drugie, książka jest dostępna w początkowej fazie jest wyjaśnione, jak połączyć litery w sylaby. Bogaty materiał ilustracyjny i dodatkowe zadania na dole strony przyczyni się do wzmocnienia materiału badanego.

Po pierwsze, nauczyć się czytać samogłoski A, O, V, E, I, następnie spółgłoski. Spółgłoski muszą wymawia dźwięki M, A, B, a nie litery EM, Al, Be. Jeśli ta zasada jest naruszona, dziecko będzie trudne do porównania dźwięku-list i będzie czytał: EMA EMA.

Będzie bardzo trudne do wytrenowania.

Przed zbadaniem nowy list musi być powtarzany przeszedł wcześniej materiał. Aby to zrobić, zdecydował się przeczytać słowa, gdzie studiowali litery i sylaby. Umożliwia to wczytanie i przechowywania materiału.

Nie można nauczyć dziecko czytać przez sylab, jeśli nie wiesz, litery, które tworzą kompozycję. Aby skompilować magazyny dziecko trzeba znać podstawowe samogłosek: A, B, E i I. Dziecko musi zrozumieć, jak struktura. Instrukcja NS

Zhukova materiał ten jest zilustrowany jakościowo. Rozważmy zdjęcie na stronie 14:

– Jaka jest pierwsza litera? – Zwraca się do matki.

– M – odpowiedzialny dzieciak.

– Które pismo działa M?

– Przez literę A.

– Okazuje się: M-ty-ty-. Natomiast litery M do uruchomionego można przerwać: są one widoczne ze sobą wzajemnie.

Gdy dziecko 2-3 badać takie kombinacje, to już zrozumieć zasadę budowy magazynów i następujących dźwięków rozpocznie się na własną rękę. Ta technika pozwala latać sylaby i przejdź do późniejszych etapach szybkiego czytania. Złożone kompozycje, składające się z trzech lub więcej liter, dowiedzieć się, kiedy dziecko jest bez trudności i mówi sylab dwóch liter.

Nie zaleca się nauka czytania przez sylaby wymawia się każdą literę oddzielnie, na przykład, M i jest mgr. W tym przypadku okres czytania w sylabach znacznie opóźnione. Lepsze intOne: M-ty-ty-i tym samym przyczynia się do czytania i zapamiętywania wizualnych magazynów bardziej szybkie przejście do czytania słów.

Po przeczytaniu słów należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, dziecko musi płynnie łączący magazyny w słowie. Po drugie, zatrzymując się między słowami i zrozumieć, co czytają.

Rozważmy następujący przykład: Page 33 otwarta zarządzania NS Żukowa.

Mamy przed sobą wniosek: „W B-ti-ti, ale”. Chant: „W [pauza] C-C-C-ah-W th [pauza] Czy u W th”. Zapytaj: „Co czytasz?”, „Co Sasha?”, „Kto ma uszy?”.

Takie kwestie przyczynić się do zrozumienia odczytu tekstu. Jeśli dziecko nie może natychmiast odpowiedzieć na pytanie, jest proszony, aby znaleźć odpowiedź w zdaniu.

Możesz łatwo nauczyć dziecko czytać?

Naucz dziecko, aby szybko zapoznać możliwe jest tylko za zatrudnienie. Sprzęgnięcie z dzieckiem Zaleca się w tym samym czasie. Czas klasa jest 10-15 minut.

Kiedy dziecko uczy się, aby sylaby, zatrudnienie stopniowo zwiększać do 30 minut.

Zajęcia czytania musi być połączone z innymi działaniami. Dziecko jest proszony do malowania liter nauki i przepisać wersji drukowanej. Tak więc, dziecko pracuje nie tylko „pamięć, ale także rozwijać małe mięśnie dłoni, co przyczynia się do szybszego listu nauki.

Zdjęcie powinno być wielkim ilustracji nie powinny odwracać uwagi od litery zawierają możliwość okręgu list z linią przerywaną i zarejestrować go na linii.

Możesz również ustalić materiału badano stosując kostki z literami. W tym celu, optymalnie dopasować „Smart kostki” z symulatora do pisania. Dzieciak nie tylko mechanicznie połączyć litery na sylaby, wypowiedzieć otrzymaną kombinację, aby słowa i zdania, ale także do śledzenia zarys każdej litery w matrycy.

Jak nauczyć dziecko płynnie czytać?

Aby nauczyć się czytać płynnie, przy użyciu różnych technik. Rozważmy kilka. Należy pamiętać, że nauka szybkiego czytania jest konieczne, aby dowiedzieć się cały alfabet, aby być w stanie odczytać przez sylab.

W pierwszym etapie dorosłych brzmi pierwsze zdanie, dziecko oferuje go ponownie. Dalsza lektura 3-4 zdania, dziecko powtarza. W proces czytania jest konieczne do dostosowania brzmienia, wstrzymuje wyrównanie, poprawianie błędów w słowach.

Dalsze tekstu pochodzi, w którym niektóre słowa zostały zastąpione obrazkami. Dziecko czyta sugestie, zastępując słowo na zdjęciu. Przy tego rodzaju tekstów można łatwo obsługiwać dziecko, proponowany tekst z brakuje słów, bez zdjęć. Brakujące słowa powinny być takie, że są łatwo rozpoznawalne dzięki zawartości.

Dziecko powinno intuicyjnie zastąpić brakujące słowo.

Szczególną uwagę należy zwrócić na czytanie słowa z przyimkami. Słowa z przyimkami należy czytać razem. Na szkolenia można odebrać wydrukowane teksty, w których można wyjąć napęd.

Dziecko uczy się narażać ich treści, wykonał szybki odczyt.

Share →