Jak nauczyć się grać w szachy

Jak nauczyć się grać w szachy

Jeśli ustawisz cel nauczyć się grać w szachy. następnie przygotować się do trudnej i czasochłonnej pracy. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to mała płytka z 64 kwadratów i 32 sztuk, aby dowiedzieć się bardzo proste, ale w rzeczywistości tak nie jest. Aby dowiedzieć się, jak dobrze trzeba się pocić grać.

Najpierw musisz się dowiedzieć, chcesz grać w szachy dla siebie w poziomie amatorskim i zawodowym. W przypadku drugiego wariantu, to trzeba skonsultować się z trenerem szachy, więc od samego początku określić odpowiednie podstawy szachy.

Naucz się grać zgodnie z zasadami

Spójrzmy na zalecenia dla tych, którzy chcą nauczyć się grać na starą, mądrą grę jako amator. Oczywiście, najpierw należy zapoznać się z zasadami gry w szachy. nauczyć się domyśl, jak wiele, jak wiele komórek na pokładzie, zasady pierwszeństwa, co porusza się mata do gry w minigolfa i więcej.

Załóżmy, że już wiesz, jak go postać, to powinieneś zacząć praktykę. Znajdź przeciwnika, najlepiej silniejsze od ciebie, i grać tak często, jak to możliwe. Zapamiętaj grę z silnym przeciwnikiem wiele obiecujące niż gra z słaba, bo będziesz bardziej doświadczony, a klasa z gry dla wielu wzmocnione.

Lepiej stracić 10 ciężkich stron, i zrozumieć swoje błędy, niż wygrać 100 gier w słabym przeciwnikiem.

Dowiedz się, gdy gra z komputerem

Co zrobić, jeśli nie masz przeciwnika. Tak, to się często zdarza. Mit, że szachy są nudne gry Istnieje wiele osób, więc po prostu nie chcesz grać, ale nie podoba.

W tym przypadku, można przyjść z pomocą swojego przyjaciela żelaza. Pobierz program, szachy czy silnik i grać w szachy z komputerem. Na naszej stronie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, musimy patrzeć tylko na części.

Należy zauważyć, że stopień zaawansowania w programach może być ustawiony w żądanej.

Ale co zrobić, jeśli dziecko prosi, aby wyjaśnić zasady gry w szachy, prosi go, aby nauczyć się jak grać. Natychmiast dać dziecku do szkoły w szachy. Nawet jeśli masz dziewczynę, a ona jest zainteresowany w szachach, nie martw się, że dziewczyny też stać się mistrzami świata. , Idź do szkoły z dzieckiem, jak to zrobić Naucz się grać. i będzie postępował proces szkolenia w tym samym domu, mogą grać przeciwko sobie.

Share →