Jak nazwać dziecko w kalendarzu kościelnym

Jak nazwać dziecko w kalendarzu kościelnym

Niedawno pisaliśmy o tym, co istnieje dzisiaj w nazwach mody i, jak nieoczekiwane i niezwykłe czasami nazywane rodziców ich dzieci.

Niektórzy nazywają swoje dzieci na cześć przodków, bliskich … nazwać dziecko po stosunku, w jaki sposób chcesz przesłać wszystkie pozytywne cechy noworodka. Ale pamiętaj, że dziecko pochodzi, na przykład, na cześć zmarłego brata lub siostry mogą czuć się po prostu „zastąpić” stracił swoje pierworodne, a zwłaszcza w ciężkich kompleksów dorastania powodu. Dodatkowo, istnieje przekonanie, że jeśli nazywamy dziecko po żyjącej osoby dzisiaj, będzie powtórzyć swój los.

Oczywiście, jeśli nie są przesądni, możesz skorzystać z tej opcji.

Zdarzają się przypadki, że rodzice chcą dziecko zwane również jako ulubiony „gwiazda” lub bohatera książki / filmu / serialu … Wybierając nazwę swoje dziecko, pamiętaj jedno: ta nazwa do niego należy nosić wszystko. Jest mało prawdopodobne, że będziemy chcieli, aby w wieku 16 lat dziecko, aby zmienić jego nazwę na każdym Bella Maszy i Katya!

Więc może warto pomyśleć wcześniej dobrym rozwiązaniem?

Uważa się, że nazwa ma pewną moc. Wpływa wschodzących tożsamości. Z tego punktu widzenia staje się ważne, aby wiedzieć więcej o miłej nazwie, sprawdzić w słowniku.

Zgadzam się, odczytując wartość jego nazwy, nie tylko zastanawiał się, „Wow, ile meczów! To jest po prostu o mnie! »

Imię postrzegana jako znak, który utrzymuje pewną tajemniczość, moc i energię. W tym przypadku, niewyczerpanym źródłem inspiracji przy wyborze piękne imię pozostanie prawosławnego Christmastide. Jest to bardzo wygodne: wśród tysiące opcji do wyboru nazwy daty urodzenia dziecka.

W przypadku pochodzenia nazwy kalendarza prawosławnego, najczęściej są też grecki, hebrajski, łacinę i nazwisk słowiańskich. Kilka wieków temu w nazwach kościelnych zawierać tylko te nazwy, które nazywane są dzieci w chrzcie, i tych, którzy się do mnichów w Tonsura. Ale stopniowo doszedł do szerokiego stosowania nazwy religijnych zaczęła nabierać bardziej wygodne dla narodu rosyjskiego wymowy. Istnieje Lista tradycyjnych nazwy, które odpowiadają innym wykonaniu święta tej samej nazwie.

Na przykład, Yuri jest opcja o nazwie George, Svetlana Slavicised – to samo Photinia (gr. – „Światło”), a jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z córką Victoria, istnieje alternatywa – Nick (samo „zwycięstwo”, nazwa 23 marca).

Cóż, o tym, jak wybrać nazwę znasz. I w tym miejscu wszyscy udali się do tradycji i dlaczego to czy tamto data jest dzień świętego? A kim są święci męczennicy?

Według legendy, święty – osoba, szczególnie czczony w różnych religiach pobożności, sprawiedliwości boskiej, stabilnej wyznania wiary, mediacji między Bogiem a ludźmi. Pojęcie jako „męczennik” jest bezpośrednio związane z prześladowaniem chrześcijan regularnie występowały od panowania cesarza Nerona i wymarłe przed czwartym wieku. Stała nękanie i prześladowanie nie tylko nie zatrzymał się do chrześcijan, ale dał im siłę i przekonany o słuszności drogi do Prawdy.

Oczywiście, nie każdy może znosić brutalne tortury i nadużycia, wielu wciąż odmawia Chrystusa i powrócił do pogaństwa. Ci, którzy nie neguje Boga, później kanonizowany przez Kościół.

Na przykład, Tatiana … St. Tatiana urodziła się w Rzymie w rodzinie szlacheckiej pana potajemnie wyznawali wiarę chrześcijańską. Była zmuszona rezygnować z pogańskiego bożka. Odmówienie St. Tatiana został poddany ciężkim torturom, ale mąka, które były święte Tatiana lub stosowane do jej szkodę lub ślady ich nocy zniknął bez śladu, albo oprawcy sami cierpieli z ciosów rozpatrywane przez niewidzialną rękę, a nawet lew, wydany na święta nie zaatakował nie tylko, ale także zaczął ją pieścić. Wtedy przerażone prześladowcy męczennikiem skazany na śmierć od miecza jest 25 stycznia. A święty męczennik Tatiane uważane Patronką studentów, bo w 1755 25 stycznia Cesarzowa Elżbieta podpisał dekret w sprawie otwarcia Uniwersytetu Moskiewskiego, a Dzień Tatyana zaczął być obchodzony jako pierwszego dnia urodzin Uniwersytetu, a później, jako święto wszystkich studentów.

Tak więc nazwa jest nie tylko harmonijnie, ale także przynosi takie niespodzianki, takie jak czekoladki z uczniami w Dniu Tatyana dotyczących 25 stycznia!

Nicholas Day, jeden z najbardziej czczonych świętych, świętować 19 grudnia, jak również, ponieważ to, co tego dnia było data śmierci świętego. Święty Mikołaj jest patronem marynarzy, które często okazują żeglarzy zagrożonych utonięciem lub katastrofy. Według biografii, jako młody człowiek podniósł marynarza, oszukany statek podczas sztormu i spadł do jego śmierci. Nawiasem mówiąc, nie jest tradycją, że podczas uroczystości świętego pokrywa się z datą ich śmierci, ale nie tylko. Na przykład, podczas obchodów Świętego Aleksandra Newskiego: 12 września – dzień relikwie Petersburgu (1724) – dyrektor; 06 grudnia – dzień pogrzebu w Vladimir.

Dlaczego książę Aleksander stał się ulubieńcem duchowieństwa i został kanonizowany? Bo wygranie wszędzie, został pokonany przez nikogo, oprócz, wydolności wysiłkowej i dyplomata, pogodził się z najpotężniejszym wrogiem – Złotej Ordy – i odzwierciedla ataku Niemców, jednocześnie chroniąc prawosławia z ekspansji katolickiego.

Również pamięć św Sergiusza (Siergiej) zauważył, więcej niż raz: dnia zmarł w dniu 8 października, a także dzień znalezieniu ciała w dniu 18 lipca w katedrze Świętych Radonezh 6 (19) lipca.

Opcje silnych, pięknych ortodoksyjnych wiele nazw, ale warto szukać. Próbuje dowiedzieć się, tradycje ludu stosować się do tego dzisiaj, przeprowadziliśmy ankietę na portalach społecznościowych. Na pytanie: „Czy wiesz, dlaczego tak nazwany?” 15% ankietowanych odpowiedziało: „. Według kalendarza kościoła” „To jest nazwa wybranych rodziców, jak chcą” – powiedział 70% respondentów, kolejne 15% było niezdecydowanych w tej kwestii.

Należy jednak pamiętać, że osoba nosząca imię świętego lub męczennika, patrona dnia jego narodzin, dostaje dożywotnią ochronę i lokalizację swojego anioła stróża. Tak długo uważano – więc dlaczego nie wierzę w tradycji?

Styczeń

01/01 – Timothy, Ilya, Aglaia, Bonifacy, Grzegorz

2/01 – Daniel Iwan, Ignacy

Share →