Jak nie przegapić objawy zapalenia trzustki?

Jak nie przegapić objawy zapalenia trzustki?

Problemy zapalenie trzustki z trzustki

Zapalenie trzustki lub zapalenie trzustki, choroba jest bardziej powszechne wśród ludności świata. W tym przypadku diagnoza jest umieścić więcej mężczyzn i kobiet w wieku od 20 do 50 lat, które jest najbardziej produktywny ludności w wieku produkcyjnym.

Oczywiście, nie zapominamy o nadrozpoznawalności choroby. Odnosi się to głównie do przewlekłej postaci zapalenia trzustki.

Więc w klinikach publicznych i szpitali z rozpoznaniem przewlekłego zapalenia trzustki „” staje część: praktycznie wszystkich pacjentów z przewlekłymi objawami niestrawności, biegunki i bólu w nadbrzuszu przerywanej. Najczęściej podczas GP naprawdę nie przeszkadza, aby zwrócić się do osoby, aby zrozumieć prawdziwe przyczyny niestrawności lub prowadzenia narzędzia badawczego, jeśli nie całkowite (zgodnie ze wszystkimi międzynarodowymi normami diagnozowania przewlekłego zapalenia trzustki), to przynajmniej elementarne badaniem ultradźwiękowym.

Jak może objawiać się zapalenie trzustki?

Ostry ból brzucha

W pierwszej kolejności, zainteresowany ból i niestrawność.

Jeśli podejrzewasz, że obecność zapalenia trzustki (czy przewlekła lub ostra), analizy pojawiły się objawy, człowiek powinien zapytać: gdzie jest zlokalizowany ból, jaki jest charakter bólu, istnieje związek bólu z jedzenia i to, co ona.

Trzustka znajduje się w nadbrzuszu. Lewej krawędzi częściowo przekształcony w lewym górnym kwadrancie. Tak więc, część ogonowa trzustki znajduje się za otrzewnej w lewym górnym kwadrancie.

W związku z tym, ból w czasie zapalenia trzustki są wyświetlane w odpowiednim podżebrza lewego lub oblastepigastrii. Często ból trzustki promieniuje do tyłu, to natura półpasiec. Jest to spowodowane przez trzustkowe unerwienia.

Rozpoznanie zapalenia trzustki

Diagnoza chorób

Mimo obecności na tyle szczegółowy, objawów, diagnostyki zapalenia trzustki jest bardzo trudne. Wynika to głównie z faktu, że pomiędzy objawami zapalenia trzustki i innych objawów chorób żołądkowo-jelitowych są często bardzo podobne, a obraz kliniczny trzustki w każdej osobie indywidualnie. Ponadto, jest to specyficzne dla nie pojawiają się objawy zapalenia trzustki zawsze.

Często choroba występuje z usuwanego obrazu klinicznego.

Dlatego też, w celu uniknięcia błędów w diagnostyce i diagnostyki różnicowej, pokazane narzędzia gospodarstwa i badań laboratoryjnych. Sami pacjenci są również ważne, aby wiedzieć, gdzie trzustki i tym samym, w którym ból jest zlokalizowany w przypadku napełnienia.

Objawy ostrego i przewlekłego zapalenia trzustki główne różnice.

Objawy ostrego zapalenia trzustki

Ostry ból brzucha

Już tylko jeden z tytułu jest jasne, że kliniczne objawy choroby, w tym przypadku powstaje i tworzy ostrą, z szybkim wzrostem nasilenia objawów.

Choroba zaczyna się od ostrego bólu w nadbrzuszu lub bóle napędowe. Osoby cierpiące na ostre zapalenie trzustki zaczyna niekontrolowane wymioty, nudności, wymioty szybko przechodzi w soku żołądkowym i dwunastnicy treści.

Szybko rośnie objawy odwodnienia, co może prowadzić do nieregularne bicie serca, ciężką kompromisu hemodynamicznej. Jest to przypadek, w którym choroby mówimy o zagrożeniu dla życia pacjenta. Taki pacjent jest zwykle wystarczające, aby mieć poważny stan.

Oprócz odwodnienia znaczne ryzyko proces martwicy trzustki, które w istocie leżą u podstaw patogenezy ostrego zapalenia trzustki.

Uwalnianie enzymów trzustkowych z tego procesu jest bardzo niebezpieczne. Dlatego u pacjentów z potwierdzoną diagnozą ostrego zapalenia trzustki wymagają natychmiastowej hospitalizacji i leczenia w oddziale intensywnej terapii.

Objawy przewlekłego zapalenia trzustki

Przyczyny przewlekłych postaci zapalenia trzustki

Dość często nie-specjalistów, a czasami i niektórych lekarzy, mylić pojęć ostrego zapalenia trzustki z zaostrzenia jego przewlekły. Jest to błąd brutto. Zaostrzenie przewlekłego zapalenia trzustki nie jest zagrożenie dla życia pacjenta, jak ostre zapalenie trzustki, z jego procesów demarkacji martwiczych.

Sytuacja, w której pacjent z zaostrzenia przewlekłego zapalenia trzustki, w domu jest całkiem do przyjęcia, podczas próby w leczeniu ostrego zapalenia trzustki w domu stanowi zagrożenie dla życia pacjenta.

Zaostrzenie przewlekłego zapalenia trzustki występuje na tle długiej powolnym nurcie procesu zapalnego w trzustce. Zaostrzenie przewlekłego zapalenia trzustki objawia się nudnościami, łagodny ból w nadbrzuszu, czasami ból promieniuje do pleców, mogą być noszone półpasiec charakter, jak w ostrym zapaleniu trzustki, ale nigdy nie osiągnie taką samą intensywność. Czasami towarzyszą wymioty, zawartości żołądka, ogólne osłabienie. Możliwy wzrost temperaturitela stan podgorączkowy, objawy zatrucia.

Sam własnej przewlekłym zapaleniem trzustki – choroba bez wyraźnej określonego obrazu klinicznego. Może długo płynąć praktycznie bezobjawowo. W tym przypadku, pacjent, od czasu do czasu martwić łagodne nudności, dyskomfort w lewym górnym kwadrancie inne niespecyficzne simptomi.Harakternim zapalenia trzustki jest powstanie zespołu złego wchłaniania.

Zespół złego wchłaniania odnosi się do niedostatecznej trawienie pokarmu wejścia w ciało ze względu na brak zewnątrzwydzielniczą trzustki (np niewystarczająca produkcja trzustkowych enzymów trawiennych: amylaza, lipaza, proteaza). Klinicznie, zespół ten objawia się w zmniejszonej masy ciała pacjenta, często biegunki obficie kału z nieprzyjemnym zapachu, cząstki strawionego pokarmu.

Leczenie zapalenia trzustki

Leczenie ostrego zapalenia trzustki

Diagnoza chorób

Leczenie ostrego zapalenia trzustki musi koniecznie odbywać się w szpitalu pod ścisłym nadzorem specjalistów. Możliwe, że u pacjentów z ostrym zapaleniem trzustki jest leczenie ambulatoryjne, ale jest wyjątek i jest możliwe tylko w przypadku przebiegu choroby płuc.

W początkowej fazie jest próbą leczenia zachowawczego. Innymi słowy, lekarze starają się powstrzymać procesy martwicze w trzustce i niszczącym działaniem enzymów trzustkowych opublikowanych przez metod zachowawczych, aby uniknąć operacji.

Zabieg ten odbywa się na kilku frontach:

  • Rehydracja i odzyskiwanie równowagi słoną wodą w pacjenta. Kierunek ten jest przeprowadzany jako część terapii infuzyjnej. Podawanego dożylnie pacjentowi soli regidratatsionnierasstvory itd ..
  • Terapii odtruwania – Problem kierunku obróbki jest uwolnienie pacjenta od endotoksyn, utworzonych w procesie wytyczenia martwicy trzustki; to część endotoksyny we krwi pacjenta, jego stan pogarsza.
  • Dekompresji żołądka – w tym celu zestaw sondy nosowo-żołądkowej
  • Terapia Antifermental – na celu zneutralizowanie zidentyfikowane enzymów trzustkowych. W tym celu najpowszechniej stosuje się Contrycal
  • Analgezji – za pomocą NLPZ u pacjentów, aby pomóc pozbyć się ostry ból, który towarzyszy tej chorobie
  • Zmniejszenie wydzielania trzustkowego – jest wykorzystywane somatostatyny, zmniejsza wytwarzanie enzymów trzustkowych i pomaga zatrzymać postępu choroby i nasilenia objawów klinicznych.

Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki

Głównym celem leczenia przewlekłego zapalenia trzustki – utrzymanie stabilnej remisji, osiągając nawracającą proces zapalny w trzustce, zmniejszając klinicznych i laboratoryjnych objawów choroby.

Aby nie prowokować zaostrzenie przewlekłego zapalenia trzustki często wystarczy pacjenta przestrzegać diety (tabela №5).

Leki stosowane w leczeniu

Wyeliminuj smażone, pikantne, tłustych (w tym lody), świeżego pieczywa i słodyczy. Niedopuszczalne, pić dużo świeżych owoców. Szczególnie szkodliwy wpływ na stan trzustki wpływa na wykorzystanie dużych ilości węglowodanów i tłustych.

Co do zasady, te pokarmy są bogate w różnych menu fast-food, instytucji dla restauracji fast-food i kawiarni. Należy to wyjaśnić pacjentowi. A także, aby poinformować go o niebezpieczeństwach powikłań związanych z postępem przewlekłego zapalenia trzustki i możliwości jej zaostrzeń.

W zaostrzeniach przewlekłego zapalenia trzustki zaleca czczo przez 1-2 dni. Potem można jeść krakersy, peretёrtuyu piśmie (płatki, puree zupy).

Po raz pierwszy, należy go wyeliminować stosowanie produktów zawierających włókna surowego, dużą ilość węglowodanów lub tłuszczów (dotyczy to nawet przydatne, wielonienasycone tłuszcze znajdujące się w rybach i owocach morza).

Jednocześnie przedstawiono preparaty enzymatyczne, zawierające enzymy trzustki („Mezim”, „Mezym forte”, „Creon”).

Przypomnijmy, że samo może być niebezpieczne dla zdrowia! Therefore’ve cokolwiek objawy ostrego lub przewlekłego zapalenia trzustki zauważyłeś u siebie lub bliskich w pierwszej kolejności skontaktować się z osobą!

Będzie sprawował szereg niezbędnych badań i odebrać niezbędnego leczenia, jak również uniknięcie powikłań, co jest bardzo ważne w przypadku podejrzenia ostrego lub przewlekłego zapalenia trzustki.

Share →