Jak odzwyczaić dziecko od piersi, a nie zaszkodzić dziecku i jego mama

Jak odzwyczaić dziecko od piersi, a nie zaszkodzić dziecku i jego mama

Pytanie, jak odzwyczaić dziecko od piersi matki, prędzej czy później spotyka każdą młodą matkę, bo mleko matki jest idealnym pożywieniem dla pierwszego dziecka roku życia, wspiera prawidłowy rozwój wszystkich narządów i układów ciała dziecka, ale tylko na pewnym etapie rozwoju i dojrzewania ,

Po pierwsze urodziny mleka matki na dziecko pozostaje niezastąpionym źródłem przeciwciał, których wprowadzenie do dziecka ciała zapobiega powstawaniu chorób zakaźnych, ale nie może zapewnić odpowiednią ilość składników odżywczych.

Nic dziwnego, że pediatrzy rozważyć karmienie piersią w pierwszym roku życia, „złoty standard”, do którego się dąży, a następnie zalecamy stopniowe odzwyczajania.

Ponadto, mogą wystąpić sytuacje, w których konieczne jest przeniesienie dziecku na karmienie mieszanką przed końcem pierwszego roku życia. Moja matka może mieć problemy zdrowotne, dla których leczenie jest przeciwwskazane nadal karmić piersią, oraz ze względów społecznych, aby zatrzymać piersią Nie należy zapominać też.

Jeśli kobieta sugeruje, że taka sytuacja nie występuje może (powinien natychmiast udać się do pracy lub przejść), należy zastanowić się nad sposobami, jak odzwyczaić dziecko od karmienia piersią matki, a nie szkodzić zdrowiu małego człowieka.

Kiedy odzwyczaić dziecko od karmienia piersią jest niepożądana

Jeśli nie jest to pytanie, jak odzwyczaić dziecko od piersi, warto wspomnieć, że w niektórych sytuacjach ostrych odmowa kontynuowania karmienia wysoce niepożądane.

Nie powinno się karmienie piersią:

 • wczesną wiosną, w czasie niestabilnej pogody – duże wahania temperatury wywołują sezonowy wzrost częstości występowania grypy i SARS, a dziecko pozbawione przeciwciał matczynych, pozostaje podatny na wirusy i bakterie grupy układu oddechowego;
 • w upalne lato – o tej porze roku, które mogą rozwijać się zakażenia jelitowe;
 • w ciągu pierwszych zębów – w tym wieku zmniejsza poziom odporności i dziecka, dodatkowo ostre odzwyczajania zwiększa fizyczny i psychiczny dyskomfort dziecko;
 • bezpośrednio podczas ostrej infekcji, rekonwalescencji i rehabilitacji, a także jeśli zdarzały się przypadki SARS wśród członków rodziny;
 • w przypadku zmiany daty lub miejsca zamieszkania, pojawienie się nowych członków rodziny, zaczął odwiedzać szkółki lub gdy niania w domu – zmiany siedlisk oznacza zmianę w środowisku drobnoustrojów, mogą wywołać choroby dziecka;
 • z niestabilnym stanem emocjonalnym dziecka – pozbawienia mleka matki w takiej sytuacji staje się sytuacja bardziej traumatyczne.

Jak oddzielić dziecko od piersi – na wiele sposobów, z mocą wątpliwej

Odpowiedź na pytanie, jak odzwyczaić dziecko wyłączyć ssanie pomaga wielowiekową doświadczeń ludzkości i porad profesjonalnych psychologów. Jaką drogą iść – każda matka musi decydować za siebie, i staraj się nie odwrócić się od już wybranej ścieżki. Jeśli dziecko ani razu zrozumieć, że odstawienie od piersi może zostać opóźniona, procedura ta może trwać w nieskończoność i nękać i bardzo dziecko i jego rodzinę.

Najpopularniejsze metody odstawienia dzisiaj są:

 • próbować smarowniczki gorzka, ale bezpieczne dla agenta zdrowia (gorczycy) – ta metoda jest mocno krytykowany przez psychologów dziecięcych, dziecko, ponieważ piersi matki jest nie tylko źródłem pożywienia, ale także symbol pokoju i bezpieczeństwa. Takie naprężenia mogą mieć niekorzystny wpływ na sferę emocjonalną dziecka i powodować depresję;
 • próbować sutki smarowania jasne substancji, na przykład, farby zielony, i wyjaśnienie, że moja matka była chora i nie może dać mleko dla dziecka – ta metoda może być skuteczna, ale czy dziecko szczerze wczuwa mom niezapomniane szkody;
 • Matka starała się wyjść z domu na chwilę – dzieciak naprawdę odzwyczaić karmienia piersią, ale może czuć, że moja matka dała mu, a następnie będzie musiał ustalić związek między kobietą i dzieckiem.

Jak odzwyczaić dziecko do karmienia piersią

Psycholodzy dzisiaj byli w stanie sformułować szereg postulatów, które pomagają kobiecie i dziecku bezboleśnie odłączeniu od ssania migracji z piersi matki. Wśród podstawowych zasad bezbolesnego zakończenia karmienia piersią:

 • stopniowe odsadzenia – pożądane jest zmniejszenie liczby karmienia szybciej niż jeden posiłek w ciągu trzech dni;
 • skrócenie czasu żywienia z piersi oraz wprowadzenie uzupełniających środkach spożywczych;
 • nocne karmienia powinny być wyłączone w ostatniej turze.

Dziecko nie mieszać i płatki z butelki mogą być karmione mlekiem z piersi, ale tylko wyrażony w tym przypadku lub oferują smoczka i butelkę lub kubek (zależnie od wieku dziecka).

Możesz poprosić tatę, aby karmić dziecko z butelki – bardzo często jest to praca recepcja i karmienie pomyślnie. Jeśli nie sztuczki nie działają, można spróbować pominąć jednego karmienia – głodowy pomocy „przekonać” wiele małych korb i dostosować Butelki i kubki.

Jeśli jest to konieczne, aby zrezygnować z nocnego karmienia może zostać poproszony o dziecko przez pierwsze kilka dni przyszedł nocy ojca – lepiej jest być trwałe i złych SLEEP trzy lub cztery noce niż rozciągnąć proces z klatki piersiowej na czas nieokreślony i nieograniczony czas.

Mama jest ważne, aby poznać i zrozumieć, dlaczego zamierza przestać karmić piersią – takie zaufanie daje jej siłę w tym trudnym przedsiębiorstwa i, co ważniejsze, przyczyni się do sprawnego i bezbolesnego rozwiązania laktacji.

Jeśli musisz przestać karmić piersią przed czasem naturalne zmniejszenie produkcji mleka (laktacja naturalne inwolucji), możesz spróbować użyć specjalnych leków, które przyczyniają się do tłumienia produkcji mleka. Przypisać te leki mogą Ginekolog lub pediatra.

Długoterminowe praktyczne obserwacje i badania lekarskie przeprowadzone w ostatnich latach wykazały, że próbuje przeciągnąć piersi często przyczyniają się do zapalenia sutka, nie zmniejsza produkcję mleka.

Niepożądane i poważnie ograniczając ilość płynów – w tym przypadku możliwe paradoksalne i efekt zwiększenia ilości alkoholu spożywane napoje pomaga wcześnie koniec laktacji.

Share →